Jste zde

Čím si ochutit vodu z kohoutku? Zkuste jablka a skořici nebo ovoce v ledu

citrusy v ledu Zdroj: Shutterstock
Obyčejná voda vás nebaví a ovocné a bylinkové čaje se podle vás taky nedají pít pořád? Nesahejte po slazených limonádách a minerálkách, které vám jen luxují peněženku a zdraví zrovna dvakrát neprospějí. Máme lepší řešení!

23. 10. 2022

Jen na upřesněnou – dát si občas minerálku vůbec není na škodu! Na škodu je pít slazenou minerálku. A často. Ono totiž 1,5 litru takové minerálky může obsahovat i přes 70 g cukru, což není zanedbatelné množství. Nijak nás nepotěší ani ceny. Pití „kohoutkovice“ jednoznačně vychází nejlevněji, zvlášť když si uvědomíme, že bychom denně měli vypít 0,4 l tekutin na 10 kg své hmotnosti.

Řekli jsme si, co ne, takže je na čase říct si i to, co ano! Máme pro vás pár báječných tipů, jak si chutně, levně a zdravě ochutit vodu z kohoutku

shutterstock_2044167563.jpg

mražený sirup
Zdroj: 
Shutterstock
Vodu můžete ochutit i sirupem, ideálně domácím. A v horkých letních dnech ho můžete nechat i zamrazit.

Citrón hraje prim

Voda s citrónem v létě nevídaně osvěží, po zbytek roku pak po malých dávkách hlavně dodá vitamín C, který tělo určitě využije. K citrónu se do vody hodí taky v malém množství med nebo čekankový sirup a třeba máta

Když se vám povede nakoupit nějaké ty citrusy v akci, nakrájejte je na kolečka a hoďte je do karafy s vodou. Nechte je chvíli louhovat a pak si užijte lehkou chuť svého pitného režimu. A nebojte se je kombinovat!

shutterstock_434348119.jpg

voda s citrusy
Zdroj: 
Shutterstock
Citrusy klidně kombinujte mezi s sebou, ale i s kořením, bylinkami, medem nebo zázvorem.

Pro letní období je neuvěřitelně vděčná kombinace vody, citrónu a okurky. Když ji vcelku i vychladíte, zažijete nenapodobitelné osvěžení.

Mandarinky a jahody rovnou z mrazáku

Nakoupili jste si v létě do zásoby jahody a ty si teď hoví ve vašem mrazáku? Navždy by tam zůstat neměly. Pokud s nimi nemáte velkolepé plány, pár si jich dejte do vody, trošku je pomačkejte, klidně přidejte lžičku medu a tradá – lahodné pití je na světě!

Chybu neuděláte ani s mandarinkami. Jen je oloupejte, rozeberte na měsíčky a ty pak ještě překrojte napůl. Takhle je nechte zmrazit a pak jimi vodu vylaďte.

Ochucený led vždycky potěší

Jestli venku zrovna není zima, až praští, nejspíš celé osazenstvo domácnosti uvítá předem připravený ochucený led. Jakékoli ovoce, kterého máte během úrody přebytek, naporcujte do formiček na led a přilijte k němu trošku vody. Pak už stačí jen kostku ledu přidat do vody na pití a dát si do nosu.

shutterstock_277261931.jpg

bylinkami ochucená voda
Zdroj: 
Shutterstock
Bylinky můžete po celý rok pěstovat na parapetu a pak je nechat pár minut vyluhovat ve vodě. Lehce a velmi příjemně ji ochutí.

Bylinky nikdy nezklamou

Máta a heřmánek, to jsou bylinky, které vždycky rozehrají symfonii chutí, a navíc prospějí vašemu zdraví. Vyzkoušet ale můžete i šalvěj, která nejlíp chutná ve vodě s plátky pomeranče. Chybu neuděláte ani s bazalkou, ideálně v kombinaci s jahodami. 

Vyzkoušet můžete taky koření, třeba zázvor! Pokud máte jeho chuť rádi, dopřejte si ho ve vodě s medem – jen ho nastrouhejte, přidejte med a přelijte vroucí vodou. Nápoj můžete pít teplý, nebo ho nechat vystydnout.

Milovníci skořice by zase měli zbystřit při zmínce o vodě právě s tímhle kořením. Společně s plátky jablek vytvoří léty prověřenou a oblíbenou harmonii chutí, která nejlíp pohladí na podzim a v zimě.

Co takhle drahé kameny?

Nelekejte se, žádná magie se nekoná a pití vody s drahými kameny z vás jednorožce neudělá. Nechat ale v konvičce nebo karafě odstát vodu s křišťálem je sázkou na jistotu – příchuť nezískáte, vodu, která bude chutnat stoprocentně čistě, však ano. 

Použité zdroje:

  • https://www.receptyschuti.cz/magazin/7-tipu-jak-zajimave-ochutit-kohoutkovou-vodu/124
  • https://www.receptyonline.cz/sedum-rad-jak-si-zdrave-ochutit-domaci-vodu/
  • https://www.prozeny.cz/clanek/tohle-jsou-4-tipy-jak-si-upravit-a-dochutit-vodu-aby-byla-jeste-zdravejsi-9461