Jste zde

Časopisy o bydlení

2. 3. 2011

Časopisy o bydlení přinášejí pravidelně ohromnou dávku nápadů, tipů a inspirací. Na trhu jich v současnosti je několik desítek. Některé přibývají, jiné zase zanikají. V našem přehledu najdete jak odborná periodika, tak populární časopisy o bydlení pro široké masy čtenářů.

České časopisy o bydlení:

Home

home

Měsíčník o bydlení, o rekonstrukcích domů a bytů, o tom, jak zlepšit vzhled interiérů nebo kde sehnat dobrý nábytek. Obsahuje rady odborníků, tipy na financování, aktuální trendy v oblasti designu.

Web: https://homebydleni.cz/ (online verze magazínu)

Rezidence

rezidence

Rezidence je časopisem vyhledávajícím ty nejprestižnější produkty na poli bydlení, a to ve všech sférách - od interiérového vybavení, přes bytovou architekturu až po jedinečné počiny designérů a umělců.

Web: http://rezidence.magaziny.cz/

Udělej si sám

udělej si sám

Měsíčník udělej si sám je největší evropský do-it-yourself magazín, který přináší rady a tipy, jak na dům, byt, dílnu, ale i zahradu. Dozvíte se tady všechno od pokládání podlahy po výběr správné kuchyně.

Web: http://www.uss.cz/

Vše pro dům, byt a zahradu

vše pro dům, byt a zahradu

Časopis VšePro je magazín zabývající se tématy, která úzce souvisejí se základní lidskou potřebou – bydlením a životním stylem. Každé vydání doplňují tematické přílohy, které detailně mapují vybranou problematiku.

Web: http://www.antisa.cz/aktualni.php

Marianne Bydlení

marianne bydlení

Marianne Bydlení je jediný časopis o bydlení na českém trhu, který se v rámci projektu Proměny zabývá skutečnými realizacemi interiérů svých čtenářů. Redakční tým tvoří profesionální interiéroví architekti.

Web: http://bydleni.marianne.cz/

Elle Décor

elle décor

Čtenáři na celém světě si ho oblíbili proto, že je v něm citlivě vyvážená složka inspirativní a praktická. Proto zde vedle krásných a originálních interiérů a dokonalého designu najdete i konkrétní tipy na nákupy.

Web: http://www.elle.cz/Decor

Bydlet v panelu

bydlet v panelu

Internetové periodikum, které 4x do roka vychází i v tištěné podobě, radí, jak na bydlení v panelovém domě. Najdete v něm tipy na přestavby, vylepšení interiérů, proměny jáder nebo výměnu plastových oken.

Web: http://bydletvpanelu.cz/

Dům a zahrada

dům a zahrada

Měsíčník z oblasti bydlení a životního stylu obsahuje rady a tipy na to, jak vyzrát na problémy se zahrádkou, jak vylepšit rodinný domek, ale i byt v paneláku – levně, rychle a efektivně.

Web: http://www.tvujdum.cz/dum-a-zahrada/

Chatař & Chalupář

chatař & chalupář

Zcela specifiským stylem bydlení jsou chaty a chalupy. Na jejich majitele cílí právě tento časopis, který přináší rady, jak o svou prázdninovou nemovitost co nejlépe pečovat.

Web: http://www.chatar-chalupar.cz/

Domov

domov

Časopis o bydlení domov se zabývá nejnovějšími trendy v bydlení, interiéru a doplňcích do domácnosti. Poradí, jaký vybrat nábytek, kde sežene nejlevnější kuchyň a na kolik vyjde vestavěná skříň.

Web: http://www.casopisdomov.cz/

Moderní byt

moderní byt

Prestižní magazín, který chápe bydlení a interiérový design v širších souvislostech jako součást životního stylu. Sleduje trendy, nabízí inspiraci, odkrývá intimitu bydlení i vkus slavných a hledá názory odborníka.

Web: http://www.dumabyt.cz/casopisy/moderni-byt/

Svět koupelen

svět koupelen

Vychází jako čtvrtletník časopisu Moderní byt. Lze jej vnímat jako speciál, který se do hloubky věnuje svému tématu, sleduje novinky na trhu i možnosti modernizace koupelen. V žádném článku nechybí ceny výrobků a kontakty na firmy.

Web: http://www.dumabyt.cz/casopisy/svet-koupelen/

Bydlení

bydlení

Měsíčník Bydlení přináší čtenářům praktické informace o zařizování domů a bytů a inspiraci k malým i větším změnám interiérů. Specialitou časopisu jsou originální reportáže mapující zajímavě řešené bydlení.

Web: http://www.bauermedia.cz/casopisy/15-bydleni

Rodinný dům

rodinný dům

Časopis nabízí čtenářům především praktické rady a návody, jak zrekonstruovat nebo vylepšit dům či zahradu. Čtenáři časopisu jsou všichni majitelé domů, pro něž je starost o dům jejich radostí.

Web: http://www.dumabyt.cz/casopisy/rodinny-dum/

Nové bydlení

nové bydlení

Časopis Nové bydlení má za úkol zorientovat čtenáře v nejaktuálnějších trendech z oblasti rodinných domků, bytů a zajímavých řešení jejich interiérů.

Web: http://www.novebydleni.cz/

Náš útulný byt

náš útulný byt

Podívejte se, jak bydlí slavní. Načerpejte inspiraci pro změnu vašeho bydlení, přečtěte si o tipech na levné nákupy a nejnovějších trendech v moderním bydlení.

Web: http://www.burda.cz/portrety/nas_utulny_byt/2489/nas_utulny_byt_22011.html

Můj dům

můj dům

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi.

Web: http://www.dumabyt.cz/casopisy/muj-dum/

Svět kuchyní

svět kuchyní

Vychází jako čtvrtletník časopisu Moderní byt. Lze jej vnímat jako speciál, který se do hloubky věnuje svému tématu, sleduje novinky na trhu i možnosti modernizace kuchyní.

Web: http://www.dumabyt.cz/casopisy/svet-kuchyni/

Sofie Bydlení

Časopis určený ženám, jež chtějí stále vylepšovat a zútulňovat svůj domov. Je plný tipů, které by neměly chybět v moderní domácnosti, ať už jde o trendy z oblasti bydlení, nebo o design.

Web: http://www.sofiebydleni.cz/

Pěkné bydlení

Praktické a inspirativní tipy do jakékoli moderní domácnosti. V magazínu najdete rady týkající se péče o zahradu, stranou nenechává dekorace či nejrůznější úpravy bytů a domů.

Web: http://www.peknebydleni.cz/

Zahraniční časopisy o bydlení:

Záhrada (SK)

Časopis je plný pracovních postupů pro zahradu. Dále o péči o trávník, bylinky, růže, ovocné stromy či muškáty.

Web: https://www.zahrada.sk/

Môj dom (SK)

Časopis poradí jak stylově zařídit místnosti, jak postupovat při stavbě a rekonstrukcích, vybrat nábytek doplnky, spotřebiče.

Web: https://www.mojdom.sk/

ASB (SK)

       

Časopis ASB přináší vhled do oblasti architektury, stavebnictví a developmentu a analýzy trhu.

Web: https://www.asb.sk/

Urob si sám (SK)

urob si sám

Hobby magazín s měsíční periodicitou, který přináší rady, postupy, tipy, inspiraci a návody pro dům, byt, dílnu a zahradu. Škála zaměření je široká – od obkládání stěn po zakládání reprezentativní skalky.

Web: http://urobsisam.topky.sk/

Elle Décor

elle decor

Jedna z odnoží slavného dámského časopisu Elle. Prohlídka luxusní a netradičních interiérů, nabídka toho nejexkluzivnější a nejvíc trendy. Bydlení podle slavných zahraničních hvězd.

Web: http://www.elledecor.com/

Autor: redakce