Jste zde

Šampony z domácích surovin: Zkuste pivo, bílky nebo okurku

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Bohatý výběr kosmetických přípravků je dnes považovaný za samozřejmost. Přemýšleli jste ale někdy, jak nedostatek těchto přípravků řešily naše babičky? Vězte, že jednoduše. Vhodné suroviny hledaly v domácnosti – v lednici, na zahradě, ve spíži!

14. 12. 2019

Po slunečném létě a s přicházející zimou je potřeba věnovat vlasům zvýšenou péči. Kromě běžného mytí vlasů šampónem a ošetřením balzámem, je třeba dopřát vlasům i kvalitní masku. Tu si buď můžete zakoupit, nebo si ji můžete vyrobit doma. Jednoduše a mnohem levněji. Zkuste sílu vejce, oleje nebo citronu. Vaše vlasy budou krásné i bez chemie!

Slepičí vejce dokáže zázraky

Málokdo ví, že slepičí vejce je vhodné pro všechny typu vlasů. Obsahuje vitamíny, minerální látky a bílkoviny. Vlasy posílí, hydratuje, regeneruje a dodá jim oslnivý lesk. Trápí-li vás mastné vlasy, zkuste na ně nanést a nechat působit sníh vyšlehaný z vaječných bílků.

Jablečný ocet smíchaný s vodou vrátí pokožku hlavy zpět do rovnováhy. Odstraní lupy a bakterie, které mnohdy způsobují nepříjemné svědění. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Jestliže se vám vlasy lámou a máte je příliš suché, zkuste spíše masku ušlehanou z vaječných žloutků. Vejce smíchané s medem podpoří růst a smícháním vejce s kvalitním olivovým olejem získáte zase účinný prostředek na roztřepené konečky. Dejte si však pozor až budete masku oplachovat! Vždy ji oplachujte jen vlažnou vodou. Příliš teplá voda by mohla být příčinou „zdrcnutí“.

Pivo je vhodné na jemné vlasy

Vhodnou surovinou k přípravě masky na vlasy je i pivo, nejlépe ležák. Minerální látky a vitamíny skvěle regenerují vlasy po slunečném létě či chemickém zásahu, zlepší jejich kvalitu a dodají objem a život zplihlým a jemným vlasům bez lesku. Vlasy postačí přelít pivem, které má pokojovou teplotu, nebo jim můžete dopřát pivní masku. Tu si můžete připravit z piva a jednoho žloutku nebo z piva a kvalitního oleje. Po 20minutovém působení budou vaše vlasy vypadat zdravěji.

Zregenerovat vlasy a dodat jim lesk vám může pomoci i maska připravená z medu. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Okurka vaše vlasy zkrotí

Z vaší zahrádky bude vynikající surovinou pro vaše vlasy okurka. Obsahuje hodně vody, vitamíny C a E a mnoho minerálních látek. Rozmixováním či nastrouháním můžete získat zázračný elixír pro nepoddajné vlasy a vlasy bez lesku. Pravidelným vmasírováním okurkové šťávy do pokožky hlavy zpomalíte proces vypadávání vlasů. Navíc vaše vlasy budou pružnější, hebčí a budou se vám snáze upravovat.

Citron i pro suché vlasy

Citron je výborným pomocníkem v boji s mastnými vlasy. Ne nadarmo jsou jeho výtažky součástí mnoha šampónů. Pokožku vaší hlavy navrátí zpět do rovnováhy a vaše vlasy budou lesklé a svěží. Dbejte však na to, že šťávu z citronu je nutné zředit vodou v poměru 1:2. Sílu citronu můžete však využít i v případě, že jste majitelkou suchých vlasů. Smíchejte jej však s dostatečným množstvím oleje.

Nasbírejte si na zahradě pár okvětních lístků růže a připravte si z nich výluh. Vaše vlasy budou oslnivě lesklé. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Zázračné bylinky

Kopřivový či březový šampón patří k nejlevnějším, ale podle našich babiček je pro naše vlasy stále nejlepší volbou. A není se čemu divit! Dejte i vy šanci přírodě a připravte si doma přírodní výluh či odvar. Bylinky nechte vylouhovat ve studené vodě či oleji nebo je chvíli povařte. Vlasy klasicky umyjte a na závěr je jen opláchněte připraveným výluhem.

Výluh z máty, bazalky či kopřivy zbaví vaše vlasy lupů, levandule či pampeliška je zase zregeneruje. Mastných vlasů vás zbaví heřmánek a kořen lopuchu zase podpoří jejich růst.