Jste zde

Kosmetika z lednice: Připravte si pleťovou masku z vařených brambor nebo třeba tvarohu

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Připravte vaši pleť na zimu! Hydratujte ji, hýčkejte ji! Neutrácejte však mnoho peněz v drogerii a vyzkoušejte suroviny, které najdete na zahradě, ve vaší spíži nebo v ledničce. Využít můžete med, bílý jogurt, citron či okurku.

7. 10. 2017

Nedostatek slunce, méně tekutin, mráz a pobyt ve vytopené místnosti vaší pleti neprospívají. Ba naopak! Pleť se vysuší a vysílí. Dopřejte jí proto kvalitní péči! Zkuste s námi domácí pleťové masky, které jsou nejen snadné a levné, ale mnohdy i účinnější než chemické připravované masky. A co je nejlepší – suroviny na ně už máte doma!

Omytí obličeje by se mělo stát vaším každodenním rituálem

Základem péče o pleť je důsledné odlíčení a zbavení všech nečistot. Každé ráno a večer proto opláchněte obličej vlažnou vodou. Jen tak předejdete ucpaným pórům a podrážděné pokožce. Jednou za dva týdny zbavte pokožku odumřelých buněk pomocí peelingu. Zbytečně za něj neutrácejte a vyrobte si doma svůj vlastní! Na výběr máte hned z několika možností.

Průměrná žena utratí měsíčně dva tisíce korun za kosmetiku, drogerii a čisticí a úklidové přípravky. Buďte chytrá a využijte zázračné účinky mrkve či okurky. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Zvolit můžete hrubší peeling, který si vyrobíte smícháním hrubozrnné mořské soli a olivového oleje ve stejném poměru, nebo můžete zvolit peeling, který bude k vaší pleti šetrnější. Ten si vyrobíte smícháním mleté kávy a mandlového oleje. Káva pleť obrousí a olej ji naopak příjemně hydratuje. Peeling nanášejte krouživými pohyby a vynechejte oblast očí, kde je pokožka obzvlášť citlivá.

Víte, jaký typ pleti máte?

Jednou za týden si najděte chvilku a relaxujte. Stres, problémy a každodenní shon vaší pleti neprospívá. Lehněte si, zapalte svíčku, pusťte si svou oblíbenou hudbu a na pleť naneste pleťovou masku. Vyberte však takovou, která bude odpovídat vašemu typu pleti!

Věděli jste, že používání některých druhů peelingu je ve Spojených státech zakázané? Důvodem jsou plastové částečky, které znečišťují prostředí. Zkuste si doma vyrobit svůj vlastní peeling! Zdroj: www.bigstockphoto.com

Suchou pleť, která v zimních měsících nejvíce trpí, je potřeba zvláčnit a dodat ji pružnost. Zkusit můžete masku z uvařené brambory a jedné lžíce bílého jogurtu. Potřebnou pružnost dodá i směs z jedné lžíce medu, oleje, jogurtu a žloutku nebo maska připravená ze žloutku, pár kapek oleje a šťávy z mrkve.

Máte mastnou pokožku a trápí vás akné? Zkuste masku z rozmačkaných jahod, bílku, jedné lžíce medu a citronové šťávy. Pomoci může i jedna lžíce citronové šťávy smíchaná s dvěma lžícemi medu. Doporučujeme masku nejdříve nanést na lokty nebo malou část pleti. Citron je agresivní a může vyvolat nepříjemné pálení a podráždění.

Trápí vás drobné vrásky? Vyzkoušejte masku z jednoho rozmačkaného banánu, 1 lžíce smetany, 3 lžic tvarohu a jednoho žloutku. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Zralou pleť trápí nejvíce drobné vrásky. Zbavit se jich můžete maskou z jedné lžíce tvarohu a nahrubo nastrouhané okurky, která pleť rozjasní, hydratuje, navrátí ji její ztracenou pružnost a dodá ji vitamíny. Stejného účinku docílíte i smícháním najemno nastrouhaného zeleného jablka a jedné lžíce zakysané smetany.

Vyzkoušet můžete i omlazující medovou masku. Med, bílý jogurt a kukuřičnou mouku smíchejte ve stejném poměru, naneste ji na pleť a nechte ji 30 minut působit. Med má protizánětlivé a antibakteriální účinky, bílý jogurt zase obsahuje vitamíny, kyselinu mléčnou a bílkoviny.