Jste zde

Jak na „obývákovou“ šeď? Místo sedačky pořiďte houpačku nebo sedací vak

Zdroj: nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Obývací pokoje v Česku jsou jedna velká nuda. Klasický trojboj „telka, stolek, gauč“ obvykle nic nenaruší. Češi se experimentů v obývacích pokojích bojí. Přitom stačí málo a tahle místnost dostane úplně nový šmrnc.

14. 2. 2013

I drobnosti dokážou divy. Proto nevěšte hlavu a nevzdávejte se ještě před bojem. Proměna obývacího pokoje nemusí vyjít na desetitisíce, mnohdy stačí jen pár stokorun, případně tisícikorun a výsledek bere dech. Mrkněte na naše tipy na proměnu obývacích pokojů.

Při výběru stolku vyrazte do bazarů

Stolek s prosklenou deskou, ikeácký stolek Lack, případně retro klasika v podobě lakovaného dřeva. Vezměte sto domácností a najdete v nich jen pár originálních kousků, zbytek je nudná klasika. Vydejte se proto na lov do bazarů a antikvariátů, kolikrát tam narazíte na opravdové skvosty, které stojí pár korun. A hlavně – budou to originály!

nejlevnejsi-sedaci-vaky2

Sedací vak najde uplatnění i v exteriéru - třeba na terase. A nemusí být nutně s výhledem na moře. Zdroj: nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Vyměňte sedačku třeba za houpačku

Nejčastěji si lidé pořizují sedací soupravu v jednom kuse, žádná křesla, žádné taburetky. Co byste ale řekli na originální posezení v obývákové houpačce v podobě obrovského sedacího vaku? Neseženete ji v klasickém kamenném obchodě (nebo jsme zatím žádný neobjevili), její výrobu si musíte vyjednat přímo u výrobce. – obvykle u někoho, kdo vyrábí i klasické sedací vaky.

Pozor! Velmi důležitá je náplň, která je ve vaku! Více o výběru v článku: Když vás bolí záda, pořiďte si sedací vak. Při výběru ale řešte, čím je naplněný!

nejlevnejsi-sedaci-vaky1

I takto může vypadat posezení v obývacím pokoji. Houpačku ukotvíte do stropu a pak už relaxujete. Zdroj: nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Houpačka má – na rozdíl od klasického sedacího vaku – po stranách kovová oka, jimiž jsou protažená lana. Ta jsou pak uchycená ke stropu místnosti (i proto je vhodné prostudovat statiku místa, kam chcete houpačku umístit). Houpačka-sedačka je potom obrovská duchna, která je ideálním místem pro relax. Jen si to představte – lehké pohupování, měkký podklad a k tomu pár polštářků…

Sedací vak – originalita do bytů mladých lidí

Pokud nemáte byt uzpůsobený k tomu, aby vám ze stropu visela houpačka, vsaďte alespoň na sedací vaky. Jejich obliba roste a roste i počet těch, kteří je vyrábějí. Zároveň platí, že vysoká cena vždy neznamená vysokou kvalitu. Lepší je propátrat web a než na značku vsadit na poctivou práci malého výrobce. Příkladem budiž nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz.

Sedací vak je ideální do menšího bytu, do bytu, ve kterém žijí mladí lidé nesvázaní konvencemi a tradicemi. Pořídit se dá klasický obrovský „polštář“, menší taburetky, sedací hruška, sedací válec – v nejrůznějších rozměrech, nejrůznějších barvách a barevných kombinacích. Sedací vak se tak stane buď dominantou místnosti, nebo jejím vkusným doplňkem.

Záleží i na barvách, světle a zdánlivých detailech

Zlaté pravidlo, kterého se ale většina Čechů vůbec nedrží, zní: „Hlavně obývací pokoj nepřeplácejte a nepřeplňte zbytečnostmi!“ Méně je opravdu více. Nic proti sbírkám porcelánových slonů a dřevěných sošek, ale obvykle jde jen o lapače prachu, které zahlcují prostor a nedovolují vyniknout zajímavostem.

nejlevnejsi-sedaci-vaky3

Tohle už je náročnější varianta - jak finančně, tak technologicky. Nicméně i toto se dá zvládnout - jen je třeba vsadit na odborníky. Zdroj: designinteriorart.com

Lapači prachu ale rozhodně nejsou polštářky, přehozy a taburetky – pokud máte starou sedací soupravu, za kterou se stydíte, a hluboko do kapsy, pořiďte na ní alespoň nějaký pěkný přehoz a pár polštářků – i tak málo, dokáže udělat divy.

Oblíbeným a originálním prvkem jsou v poslední době samolepky na zeď, případně nejrůznější originální typy svítidel. I s nimi je možné vykouzlit v šedém obývacím pokoji zázrak. Základem je jen vaše odvaha a hranicemi vaše invence a fantazie.