Jste zde

Stonají často vaše děti? Skvělou prevencí je infrasauna!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Hlavně zdraví. Přejeme si ho všichni a přejeme ho i našim blízkým. Infrasauna nabízí způsob, jak ho upevnit při příjemných teplotách v pohodlí domova. Budete se možná divit, s čím vším si dokáží infračervené paprsky poradit.

6. 1. 2016

Vedle klasické sauny, parní lázně a koupelí patří infrasauna k pozitivním metodám termoterapie, během níž je na celé tělo aplikováno teplo, což má celou řadu pozitivních účinků na zdraví.

Infrasauna v popředí zájmu

Infrasauna využívá jako zdroj tepla infračervené paprsky, které známe jako součást slunečního záření. Není ale důvod k obavám. Infračervené záření na rozdíl od UV záření nezpůsobuje zarudnutí pokožky.

Narozdíl od klasického saunování nepotřebujete pro pobyt v infrasauně žádné speciální pomůcky.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pro své nenahraditelné vlastnosti se dnes infračervené záření využívá ve zdravotnictví, rehabilitačních centrech, ale i v kosmetických salonech a sportovních klubech. Díky své bezpečnosti našlo infrazáření uplatnění i v dětských inkubátorech.

Proč si pořídit infrasaunu? Tady je 5 důvodů pro infrasaunu: Pomůže od podzimní depky i kilogramů navíc

V rámci infrasaun se s ním stále častěji setkáváme i v domácnostech, kde jeho blahodárné účinky na zdraví přinesou v pohodlí domova užitek celé rodině.

Šetrná po všech stránkách

Infrasauna představuje moderní způsob saunování, který funguje na jiném principu než klasická sauna. Infračervené záření dokáže ve formě tepla proniknout až 4 cm pod povrch pokožky, čímž intenzivněji prohřeje tkáně a vnitřní orgány.

Ať už v klasické sauně nebo v infrasauně - v obou se dočkáte příjemného interiéru, jehož základem je kvalitní dřevo.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Naše tělo dokáže absorbovat více než 80 % této tepelné energie a pouze necelými 20 % se ohřívá vzduch v infrakabině. Naopak v klasické sauně se nejprve na vysokou teplotu ohřeje vzduch a ten až poté povrchově zahřívá tělo.

Hloubkové prohřátí infračerveným zářením umožňuje efektivní saunování při nižších teplotách v rozmezí 50-60 °C. I tak se ale oproti klasické sauně zapotíte až 2x víc a společně s potem se z těla odvede až o 10 % více toxických látek.

Díky nižším teplotám, vlhkosti vzduchu a absenci procedury prudkého ochlazení představuje infrasauna šetrný způsob saunování, který je při nižších provozních teplotách vhodný i pro astmatiky, kardiaky a alergiky.

Poseďte každý den pět až patnáct minut v infrasauně a každá chřipka na vás bude krátká!Zdroj: www.bigstockphoto.com

Domácí infrasauna navíc šetří místo a peníze. V interiéru vašeho domu nebo bytu zabere jen něco málo přes 1m2 plochy. Na rozdíl od klasických saun, které se zahřívají 1-1, 5 hodiny, to infrasauna zvládne do 10 minut. Hřát u srdce vás bude i její spotřeba, kdy jeden saunovací cyklus nepřekročí částku 5 Kč.

Infrasauna s dětmi

V porovnání s klasickou saunou zatěžuje infrasauna jen minimálně organismus a lépe se v ní dýchá. Má tedy výborné předpoklady pro saunování dětí. U domácí infrasauny budete mít pod kontrolou její čistotu a vhodné hygienické podmínky.

Dolní věkovou hranicí pro saunování dětí je cca 3. rok, kdy už mají dostatečně vyvinutý termoregulační systém. Pokud vaše dítě dokáže už ve 2 letech slovně vyjádřit své pocity, lze začít se saunováním dřív.

Návštěva infrasauny se doporučuje alespoň 1x týdně a doba prohřívání dítěte by neměla překročit 20 minut. Ze začátku je lepší zvolit kratší délku procedury a tu na základě reakcí dítěte postupně prodlužovat.

Děti se prohřívají mnohem rychleji než dospělí, proto je důležité zohlednit jejich aktuální pocit a nenutit je zůstat v sauně déle, než budou samy chtít. Společné saunování můžete dětem zpříjemnit četbou nebo poslechem oblíbené hudby či pohádek.

Jestliže je vaše dítě často nemocné, pravidelné saunování posílí jeho imunitu a odolnost organismu. V období chřipek a nachlazení pomůže snížit jeho absenci ve školce, nebo škole.

  • Infrasauna mírní projevy astmatu, ekzémů a zároveň působí jako prevence onemocnění dýchacích cest.
  • Návštěva infrasauny pozitivně ovlivní kvalitu spánku, podpoří chuť k jídlu a děti budou po saunování klidnější.

Na své si přijdou i dospělí

  • Jako potící kůru si infrasunu dopřejte 1-2x týdně po dobu 30-40 minut. U denního použití se čas procedury sníží na 5-15 minut a využívá se jako prevence organismu, příprava před sportovní aktivitou nebo klasickou masáží.
  • Pokud sníte o krásné pleti, infrasauna vám k ní pomůže. Díky hloubkovému čištění a odstranění odumřelých buněk bude vaše kůže hebčí, zářivější a pružnější.
  • Infrasauna podporuje efektivní hubnutí a zmírňuje celulitidu.
  • Místo rozcvičky se sportovci mohou před výkonem rozehřát v infrasauně, a to i v lehkém oblečení. Zabere to cca 5-15 min. Po sportovní aktivitě infrasauna urychlí regeneraci svalů. Není náhodou, že v roce 1996 byla infrasauna na OH v Atlantě vyhlášena saunou pro OH.
  • Sedavé zaměstnání a bolesti zad? Infrasauna mírní bolesti a snižuje svalové napětí.
  • Je účinným pomocníkem při léčbě revmatismu a artritidy.
  • V dnešní hektické době zmírňuje psychické napětí a odbourává stres.

Tipy pro správné saunování

Abyste podpořili účinky infrasauny, před saunováním se osprchujte a utřete se dosucha. I po skončení procedury se doporučuje vlažná sprcha bez použití mýdla či sprchového gelu, aby nedošlo k opětovnému zanesení pórů.

Nezapomeňte doplnit tekutiny – nejlepší volbou je obyčejná voda. Nejvhodnější dobou pro saunování je ráno, kdy načerpáte energii pro nastávající den. Pokud máte naopak problémy s usínaním, infrasauna vás večer krásně uvolní.

Udělejte něco pro zdraví celé rodiny. Infrasauna u vás doma určitě nezůstane stát bez povšimnutí.