Jste zde

Krásy saunování: Pořiďte si saunu domů, vaše zdraví vám poděkuje!

Zdroj: Mountfield
Obliba saunování stále roste. Zvýšený zájem o fyzickou i psychickou kondici souvisí s tempem a téměř neustálým tokem vjemů z našeho bezprostředního okolí. V kombinaci s pracovním stresem a nedostatkem pohybu máme tendenci svůj organismus přetěžovat.

16. 8. 2017

V rámci aktivního odpočinku většina z nás volí například mezi během, in-line bruslemi nebo cyklistikou. Trendem v relaxování a odpočinku jsou pak další wellness aktivity jako saunování a uvolňující koupel ve vířivé vaně.

Saunování je stále populárnější

Do sauny vyrážíme ve svém volném čase stále častěji. Vyhledáváme tenhle příjemně strávený čas hlavně pro nezaměnitelný relaxační efekt. Kromě uvolnění svalové i psychické tenze může pobyt v sauně mírnit bolest nebo pomoci například i s hubnutím a detoxikací organismu. Může pomáhat při léčbě kožních chorob, revmatismu i artritidy, mírní projevy celulitidy. 

Finská sauna Flora 1 Zdroj: Mountfield

Významným faktorem saunování je také jeho pozitivní vliv na imunitu a posílení kardiovaskulárního systému. Mnozí ocení také pročištění pokožky.

Měli byste tedy vědět, že zážitek saunovací procedury si můžete dopřávat pravidelně přímo ve své domácnosti. Oceníte tu bezprostřední možnost kdykoliv se rozhodnout a oddávat se během chvíle relaxaci o samotě, s partnerem, celou rodinou nebo jen s knihou. Už o koupi vlastní domácí sauny přemýšlíte, ale nevíte, jak si správně vybrat?

Domácí sauna? Proč ne, s výběrem vám poradíme!

 „Naši zákazníci vyhledávají domácí sauny hlavně pro jejich cenovou dostupnost a prostorovou nenáročnost. Podle svých představ pak z široké nabídky modelů finských i infrasaun vybírají na základě technických parametrů a vybavení. Z jejich reakcí na zážitky z domácího saunování je pak patrné, že wellness sortiment má v nabídce naší společnosti významné postavení a titul Czech Superbrands Award 2016 za výsledky v oblasti těchto komodit to jen potvrzuje,“ říká Jakub Nováček, produktový manažer společnosti Mountfield.     

Finská sauna využívá k dosažení vnitřní teploty princip saunových kamen a vlhkost vzduchu je doplňována parou. Doporučujeme ji hlavně pro příznivce klasického saunování.  

Infrasauna Arawa z katalogu Mountfield Zdroj: Mountfield

Infrasauna funguje na principu infračervených paprsků, a neprodukuje tak páru a nezahřívá ani své okolí. Kabinu infrasauny můžete instalovat do všech druhů vytápěných interiérů od koupelny přes posilovnu až po zimní zahradu. Příjemné prohřátí těla až do hloubky 4 cm zajišťují rovnoměrně rozložená topidla. 

K provozu domácí infrasauny stačí běžná elektrická zásuvka (230 V). Náklady na saunování jsou díky tomu minimální. Obsluha je také velmi nenáročná a provozní teploty dosáhne sauna velmi rychle poté, co vás myšlenka na saunování jen napadne. V kabině z exotického dřeva bude vaším tělem procházet intenzivní teplo. Atmosféru můžete doladit vůní éterických olejů a u některých modelů saun také volitelným barevným odstínem nebo hudbou ze zabudovaného audiosystému.