Jste zde

Infrasauny: Dopřejte svému tělu tepelnou vzpruhu

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Padá na vás únava a splíny? Viry a bakterie se naopak probouzí k životu a ten váš znepříjemňují. Infrasauna nabízí řešení, jak překonat zdravotní splíny. Zahřeje vás na těle i na duši a její blahodárné účinky na organismus pozitivně ovlivní vaše zdraví.

20. 1. 2016

I – infračervené záření, imunita

Infrasauna představuje moderní alternativu saunování, která využívá jako zdroj tepla infračervené záření. To proniká ve formě tepla hluboko do tkání a spouští proces detoxikace už při mnohem nižších teplotách než v klasické sauně. Zároveň s potem se z těla vyloučí toxické látky. Dojde k celkové regeneraci organismu, posílení imunity a tělesné i duševní kondice.

Saunování je nesírně zdravá aktivita - vlastně není divu, že jsou Finové jedním z nejzdravějších národů na světě.Zdroj: www.bigstockphoto.com

N – nemoci, neduhy

Pobyt v infrasauně má blahodárný vliv na zdraví. Příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém a snižuje vysoký krevní tlak, pozitivně působí na klouby, ulevuje od bolesti zad a podporuje regeneraci svalů. Zároveň pomáhá v boji s celulitidou a nadbytečnými kily, zmírňuje projevy akné, ekzémů a lupénky. Usnadňuje hojení jizev a popálenin a díky odstranění odumřelých buněk navrací kůži zářivější vzhled a hebkost. Navíc zvyšuje odolnost organismu proti infekčním onemocněním.

F – finská sauna versus infrasauna

Tyto dva typy saun se liší nejen zdrojem tepla, ale i mírou vlhkosti a teplotou vzduchu. Finská sauna využívá teplo kamen, na nichž jsou rošty s kameny, které se polévají vodou, aby se zvýšila vlhkost vzduchu. Teplota se zde obvykle pohybuje mezi 75-80 °C. Pro finskou saunu je charakteristická i vyšší vlhkost vzduchu – až 80 %.

Naproti tomu infrasauna využívá infratepla, které nastartuje detoxikaci organismu už při teplotách 50-60 °C. Bude se vám lépe dýchat a vlhkost vzduchu kolem 30-50 % nijak nezatíží organismus a nenaruší plány užívat si relaxaci při poslechu oblíbené hudby, nebo četbě. Nižší teploty infrasauny ocení i ti, kteří si ze zdravotních důvodů nemohou dopřát klasickou saunu. Oproti finské sauně se v infrasauně také více zapotíte.

Pravidelné saunování má pozitivní vliv nejen na naše zdraví, ale i na naši krásu!Zdroj: www.bigstockphoto.com

R – rehabilitace

Léčivé účinky tepla využívá v rámci termoterapie i medicína. Infračervené paprsky nacházejí uplatnění v prevenci, léčbě a rehabilitaci. Jsou dokonce tak bezpečné, že se používají i v dětských inkubátorech.

Pozor, neexistují jen infrasauny, ale i jiné typy saun: Sauny: Prohřejte si v zimě kosti 5x jinak

A – astma, alergie

Infrasuna představuje díky nižším teplotám a vlhkosti vzduchu šetrnější způsob saunování, který nevyžaduje následnou proceduru prudkého ochlazení organismu. I proto je infrasauna při nižších provozních teplotách vhodná pro astmatiky, alergiky a kardiaky.

S – svaly

Pokud patříte mezi sportovce, jistě oceníte možnost rozehřát svaly před sportovním výkonem a nahradit si tak rozcvičku. Hloubkové prohřátí organismu a následné zvýšení prokrvení tkání a látkové výměny pomůže vašim svalům i po výkonu. Dojde ke snížení svalového napětí a urychlení regenerace. Použít infrasaunu se doporučuje 15 minut po ukončení namáhavé fyzické zátěže.

Užijte si každý den svých patnáct minut relaxu v infrakabině!Zdroj: www.bigstockphoto.com

A – artritida

Revmatoidní artritida – neboli revma – se v počátcích onemocnění projevuje ztuhlostí kloubů. Až později se přidá i bolestivá zánětlivost a omezení hybnosti kloubů. Teplo infračervených paprsků dokáže zmírnit projevy artritidy, která nejčastěji postihuje ženy středního věku.

U – uvolnění

Podzimní deprese, vysoké životní tempo, stres a psychické napětí? V dnešní době jen těžko hledáme čas na péči o sebe sama. Infrasauna nabízí zdravý a bezpečný způsob relaxace, během níž odbouráte únavu a naladíte se do psychické pohody. Saunování si můžete dopřát klidně denně až 15 minut a endorfiny (hormony štěstí) vám vrátí elán a chuť do života.

N – nespavost

Působení infrasauny je účinné i při nespavosti a vyčerpání. Ráno vás nabudí energií do nového dne a před spaním zase uvolní.

A – atd.

Infrasauna se těší oblibě i díky snadné montáži, jednoduchému připojení do elektrické sítě a prostorové nenáročnosti. Svou rozlohou zaujme jen něco málo přes 1m2 plochy. Saunování si tak můžete užívat v pohodlí domova a hřát vás bude i myšlenka, že jeden saunovací cyklus vás přijde na méně než 5 Kč. Úspornost infrasauny spočívá i v době zahřívání – na rozdíl od běžných saun (1-1,5 hodiny) je to cca 10 minut.