Jste zde

Infrasauna: váš kousek hřejivého jihu. I uprostřed zimy

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Patříte mezi „teplomily“ a letní dovolená je v nedohlednu? Nezoufejte. V hřejivém objetí infračervených paprsků se vám z těla vyplaví nejen smutek, únava, ale i toxiny.

28. 12. 2015

Navlékáte termoponožky, do práce nosíte termosku, manipulujete s termostatem a přesto je vám pořád zima? Infrasauna je jednou z metod termoterapie, při níž se využívá jako zdroj tepla infračervené záření.

Infrasauna – dejte zimě vale!

Tyto paprsky nejsou pouhým okem viditelné, ale pocítíte je ve formě tepla, které vás prohřeje hluboko do svalové tkáně. Tím dojde ke zvýšení tepové frekvence, rozšíření cév, intenzivnímu prokrvení tkání, urychlení metabolismu a vylučování toxických látek.

Po pobytu v sauně by se vám mohlo hodit: Jak vybrat kvalitní ručník a osušku? Poradíme vám!

Víte, že pravidelný pobyt v infrasauně má pozitivní dopady na krásu?Zdroj: www.bigstockphoto.com

Organismus se detoxikuje a celkově regeneruje. Nejen že tak posílíte imunitní systém, ale zároveň odbouráte psychické napětí a stres.

Šetrný a zároveň účinný způsob saunování

Zatímco u klasických saun je třeba nejprve na vysokou teplotu ohřát vzduch, který následně povrchově zahřívá tělo, infrasauna nás dokáže zahřát mnohem intenzivněji a hlouběji už při nižších teplotách. Infračervená energie totiž využívá více než 80 % na přímý ohřev těla a pouze necelými 20 % ohřívá okolní vzduch.

V porovnání s klasickou saunou se v infrasauně i při teplotách 20 až 60 °C zapotíte 2x víc. Výzkumy dokázaly, že infrasauna je oproti klasické sauně až o 10 % účinnější v množství potem vyloučených škodlivin.

Díky nižším teplotám se v infrakabině lépe dýchá a není třeba následné procedury prudkého ochlazení těla. I z těchto důvodů je infrasauna vhodná pro astmatiky, kardiaky a alergiky.

Užijte si v infrasauně každý den příjemnou čtvrthodinku.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Potící kůru trvající 30 až 40 minut si můžete dopřát 1-2x týdně při teplotě 50-60 °C. Infrasaunu lze využívat i denně na 5 až 15 minut jako prevenci organismu nebo přípravu před sportovní aktivitou či klasickou masáží.

Propoťte se ke kráse

Pravidelný pobyt v infrasauně pozitivně působí na kůži hned v několika ohledech:

  • Dochází k lepšímu prokrvení kůže, což podmiňuje její krásný vzhled.
  • Díky odstranění odumřelých kožních buněk a jiných nečistot bude kůže zářivější, hebčí a elastičtější.
  • Zmírňuje projevy kožních onemocnění (akné, ekzémy, lupénka).
  • Napomáhá lepšímu hojení jizev, popálenin a otevřených ran.
  • Přispívá k rychlejšímu odstranění celulitidy.

Infrasauna šetří čas i kapsu

Pokud se rozhodnete pro domácí infrasaunu, budete překvapení nejen rychlou a snadnou montáží, ale i nízkými provozními náklady. Dvěma lidem nezabere její smontování více než 35 minut a ve vašem domě či bytě zaujme něco málo přes 1m2 plochy.

Zprovozníte ji zapojením do běžné zásuvky a její předehřátí nepotrvá déle než 10 minut. Jeden saunovací cyklus vás pak vyjde na méně než 5 Kč.

Nechte se hýčkat opravdovým teplem domova.