Jste zde

Sauny: Prohřejte si v zimě kosti 5x jinak

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Také s blížící se zimou přemýšlíte o tom, jak se udržet v teple? Vyzkoušejte následující tipy, které vám pomohou se zahřát nejen na těle, ale také na duši.

9. 12. 2015

Máme pro vás tipy, jak se zahřát a zároveň udělat dobře svojí imunitě. Čtěte!

Finská sauna

Představte si, jak sedíte na měkké lavici z exotického dřeva v útulné sauně. Se zavřenýma očima si užíváte, jak vámi prochází teplo a páry provoněné éterickými oleji vás příjemně hladí s každým nádechem.

Máte?  Výborně! Právě jste ochutnali, jak příjemné je se prohřát ve finské sauně. Kromě celkového uvolnění a duševní pohody se můžete těšit také na viditelné zlepšení pleti, normalizaci krevního tlaku a detoxikaci organismu. Sauna navíc posílí také imunitu a srdce.

TIP: Užijte si saunování ve vlastním bytě! Domácí finská sauna nabídne dokonalé soukromí a pohodlí, kdykoli budete chtít.

Ruská sauna

Že jste o tomhle typu sauny ještě neslyšeli?  U nás zatím není příliš rozšířený. Váže se na ruskou kulturu a způsob života. V ruské sauně hrají hlavní roli rozpálené kameny, které se polévají vodou s éterickými oleji, někdy také alkoholem. To ale nedoporučujeme.

V kamnech se topí pouze dřevem, můžete se tedy zaposlouchat do praskání ohně. Typická je vlastní čepice chránící hlavu před přehřátím a „venik“ – větvička, která při šlehání stimuluje krevní oběh. Ani zde na závěr nesmí chybět zchlazení v ledové vodě.

Infrasauna – sluníčko v kostce

Znáte ten příjemný pocit, když se do vás za chladného dne opírá sluníčko a vyhřívá vás? Infrasauna funguje stejně. Tělo prohřívá pomocí infračervených paprsků. Ty jsou nejen bezpečné, ale také prospěšné pro zdraví. Nepleťte si je proto s ultrafialovým zářením. Infrasauna vám pomůže s kožními problémy, jako je akné, celulitida a ekzém. Je vhodná pro astmatiky, alergiky i kardiaky. Mohou ji tedy navštívit i lidé, kterým lékař zakázal klasické saunování.

Dopřejte si v sauně společné chvilky ve dvou. Je to příjemný způsob relaxace po náročném dni.Zdroj: www.bigstockphoto.com

TIP: Nesnášíte společné sauny a nechcete jezdit přes celé město kvůli jedné hodince? Pořiďte si domácí infrasaunu. Vejde se i do malého bytu a ve dvou lidech ji zprovozníte do 40 minut. Jediné, co potřebujete, je 230V zásuvka.

Turecká pára    

Někteří lidé preferují tureckou páru. Jedná se o místnost nahřátou na teplotu kolem 40 až 45 °C. Místnost je naplněná po okraj párou. Vlhkost vzduchu se pohybuje až okolo 100 %. Pobyt v páře uvolňuje póry pokožky, dochází k vyplavování nečistot a přebytečného mazu z povrchu těla. A to během toho, co v klidu odpočíváte.

Přemýšlíte o pořízení infrasauny? Tady je 5 důvodů pro infrasaunu: Pomůže od podzimní depky i kilogramů navíc

Lávové kameny

A teď trochu z jiného soudku. Jestli vám nevyhovuje relaxovat vsedě, lehněte si na to. Masáž lávovými kameny se vám bude líbit. Kameny nahřáté v horké vodě přibližně na 55 °C odstraní stres a vnitřní neklid. Prvky klasické masáže, které celou proceduru provází, navodí uvolnění a příjemný pocit po celém těle.

A jak si přes zimu nahříváte tělo vy?