Jste zde

Sauna, saunování a jeho pozitivní vliv na lidský organismus

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Dopřejte tělu kvalitní relaxaci v sauně. Pozitivní účinky saunování na lidský organismus znali a využívali už naši předci. Oblibě se sauna těší i dnes. Dokonce narůstá počet těch, kteří si domů pořizují saunu vlastní. Poznejte i vy sílu saunování.

9. 3. 2017

Saunování má blahodárný vliv na organismus. Aby byl efekt co nejúčinnější, je nutné dodržet určitá pravidla. Důležitá je zejména pravidelnost. Ideálně byste měli saunu navštívit 2-3 týdně. Jestliže saunu navštívíte jednou do měsíce, nemůžete očekávat zázraky. 

Naslouchejte i svému tělu

Existuje několik typů saun a každá z nich je prospěšná vašemu zdraví trochu jinak. To, které dáte přednost, záleží jen na vás a na vašem zdravotním stavu. Finská sauna například představuje poměrně velkou zátěž pro organismus, proto se doporučuje jen opravdu zdravým lidem. Naopak infrasauna je k organismu ohleduplnější, tudíž je vhodná i pro astmatiky, alergiky i kardiaky. 

Sauna je skvělý způsob relaxace, je potřeba ji ale navštěvovat pravidelně.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Něco ale mají všechny typy saun společné. Při saunování dochází k vyplavování škodlivých látek, k odbourání stresu a k relaxaci celého těla. Vy se tak budete cítit svěží, odpočatí a spokojenější. Pobyt v sauně vám také uleví od bolesti svalů, kloubů, hlavy a zad

Drahou kosmetiku vyměňte za pobyt v sauně

Saunování má také pozitivní účinky v boji proti akné. Vlivem vysoké teploty totiž dochází k rychlejšímu odplavení nečistot z vaší kůže. A ženy pozor! Vlivem saunování můžete vypadat i o pár let mladší. Vaše pleť bude totiž zdravější, více napnutá a svěží. 

Pravidelné saunování vám navíc může pomoci i při léčbě jiných kožních onemocnění, například ekzémů a lupenky. A taková parní sauna je navíc účinnou metodou v boji s celulitidou.  

Infrasauna je vhodná i pro astmatiky, alergiky... narozdíl od klasické sauny. Zdroj: www.marimex.cz

Návštěvou sauny posílíte imunitu 

Jste věčně nachlazení? Věřte, že pravidelné saunování vás může udržet zdravé! Posiluje imunitu a funguje i jako skvělá prevence proti obvyklým onemocněním. Tělo totiž na vysokou teplotu v sauně zareaguje tvorbou protilátek, které vaše tělo ochrání dalších sedm dní. 

Před spaním vás uklidní

Večer obtížně usínáte a často se během noci probouzíte? Pak na večer vyrazte do sauny! Pobyt v ní vám zlepší náladu, zažene starosti a uvolní celé tělo. Před spaním se tak uklidníte nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Váš spánek bude kvalitnější a vy se o to víc budete druhý den cítit spokojenější. 

Vysoké teploty nejsou pro všechny, ale … 

Saunování však není vhodné pro všechny. Máte-li problémy se srdcem, krevním tlakem nebo trpíte akutním zánětem žil, pak je pro vás pobyt ve vyhřáté finské sauně riskantní a pobyt v ní vám může naopak uškodit. Nevěste však hlavu. 

Infrasaunu si dnes můžete pořídit i do panelákového bytu. Nebo třeba na terasu. Zdroj: www.marimex.cz

Saunování si můžete dopřát v infrasauně. Ta totiž funguje na jiném principu. Po návštěvě infrasauny nedochází k prudkému ochlazení těla a k dosažení požadovaného účinku postačí podstatně nižší teplota než v klasické sauně. Teplo v infrasauně navíc vzniká jinak než v sauně klasické. Zatímco finskou saunu je nutné vytopit na 80 – 100 stupňů Celsia, v infrasauně postačí teplota okolo 55 stupňů. Proto je například vhodná i pro malé děti. 

Tip: Vyberte si špičkovou domácí infrasaunu. Firma Marimex je tu pro vaši relaxaci a zdraví. 

Ze sauny pár kroků do vaší postele

Investovat do sauny se opravdu vyplatí, investujete totiž do svého zdraví! Už po první návštěvě se budete cítit jako znovuzrození. A co víc: Saunovat se dnes můžete i v pohodlí domova. Při výběru sauny se nechte inspirovat a poradit od firmy s mnohaletou tradicí na trhu, firmou Marimex. 

Tu pravou saunu vyberte hlavně podle vašich zdravotních potřeb. Hvězdné nebe nebo audiosystém už můžou být jen krásným doplňkem. Bát se nemusíte neestetického vzhledu, složitosti provozu ani vysokých nákladů. Svou spotřebou se sauna vyrovná například spotřebě mikrovlnné trouby. A dnes už není problém vyrobit saunu přímo na míru do vaší ložnice, na terasu nebo do koupelny. Umístit ji lze i do panelákového bytu.