Jste zde

V infrasauně na vás nečekají vysoké teploty. Poznejte s námi její sílu!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Trpíte problémy se srdcem nebo krevním tlakem a lékař vám zakázal saunování? Nezoufejte! Příjemné chvíle relaxace si můžete dopřát v ohleduplnější infrasauně, která představuje relativně novinku na trhu.

5. 4. 2017

Prozkoumejte s námi technologii infrasaun a poznejte pozitivní účinky infrasaunování! 

Infrasauna versus finská sauna

Teplota okolo 90 stupňů Celsia, vysoká vlhkost vzduchu a ochlazení po klasickém saunování představují obrovskou zátěž pro organismus zdravého jedince, natož pak pro astmatiky, alergiky a kardiaky.  Není proto divu, že finské sauny jsou těmto lidem zapovězeny. 

Věděli jste, že technologie infrazáření je využívána v inkubátorech. Zdroj: www.marimex.cz

Infrasauny, jinak také infrakabiny, ale představují revoluci v  saunování. Fungují totiž na jiném principu než klasické sauny. Vaše tělo se začne potit už při podstatně nižší teplotě, v infrakabině panuje i nižší vlhkost vzduchu a po saunování nedochází k prudkému ochlazení těla. Přesto jsou účinky na organismus naprosto stejné. 

Infrasauna jako zdroj pozitivní energie 

Zdrojem tepla v infrasauně jsou infrazářiče, které vyzařují infračervené záření. Pobyt v infrasauně vás nabije pozitivní energií stejně jako pobyt na slunci. Infrasauny jsou však zcela bezpečné. Technologie je dokonce natolik bezpečná, že je řadu let využívána i ve zdravotnictví. Infračervené záření napomáhá například rychlejšímu hojení popálenin. 

Přečtěte si o saunování více v článku Sauna, saunování a jeho pozitivní vliv na lidský organismus

Infrasaunu můžete pořídit už i do panelákového bytu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Infrasauna zamává s mnoha neduhy 

Ideální četnost saunování je alespoň 1x až 2x týdně - a pravidelnost skýtá celou řadu výhod. Posílí imunitu a zregeneruje celý organismus. Po náročném dni v práci vás zbaví stresu i únavy. Pobyt v sauně vás také zbaví bolesti hlavy, kloubů a zad. Zvýší prokrvení kůže a prohřeje tělo až do hloubky 4 cm. 

Zejména ženy ocení blahodárný účinek na pleť a pokožku těla. Saunování (i v infrasuně) pomáhá s odstraněním celulitidy. Zmírňuje akné a pomůže i při léčbě lupenky a ekzémů. Vlivem saunování dochází k detoxikaci organismu a k rychlejšímu odstranění odumřelých buněk z povrchu těla. Vaše pleť tak bude hebčí, zdravější a bude působit mladším dojmem. 

Chvíle pohody v sauně si dopřejte i před spaním, zejména trpíte-li nespavostí a usnout vám dělá problémy. V sauně se totiž příjemně uklidníte jak po fyzické, tak i psychické stránce. Což se následně odrazí na kvalitě vašeho spánku. 

Díky nižší teplotě a vlhkosti vzduchu se vám bude v infrasauně lépe dýchat. Zdroj: www.marimex.cz

S výběrem vám pomohou specialisté 

Intenzita účinku saunování záleží na dvou důležitých faktorech. Na typu infrazářiče a vlnové délce. Čím kratší vlnová délka tím intenzivnější prožitek. Zabudované reproduktory nebo hvězdné nebe jsou už jen třešničkou na dortu.  

Abyste měli jistotu, že vaše infrasaunování bude mít ten správný účinek, nechte si poradit od odborníků. Odborníci z firmy Marimex se pohybují v oboru infrasaun už řadu let. Tu správnou infrasaunu si můžete objednat online v jejich e-shopu nebo osobně v sídle společnosti v Praze Libuši, kde máte i možnost si některé modely infrasaun vyzkoušet. 

Díky infrasaunám se může stát reálnější i váš sen o domácí sauně. Umístit infrasaunu i v panelákovém bytě není problém. Na rozdíl od klasické sauny jej její provoz méně nákladný a její instalace podstatně jednodušší. Není potřeba žádný přívod ani odvod vody. K jejímu připojení vám postačí pouze elektrická zásuvka

Výhodou infrasaun je i jejich velikost. Jsou totiž obvykle menší než klasické sauny. Výjimkou nejsou ani infrasauny pro jednotlivce. Infrasaunu tak můžete umístit v podstatě kamkoliv a doba vyhřátí se také podstatně zkrátí. V dnešní době není ani problém vyrobit saunu na míru.