Jste zde

Domácí finská sauna prohřeje, uvolní a pečuje o zdraví rodiny

Zdroj: Mountfield
Prohřát se na konci pracovního dne nebo zakončit procházku sychravou přírodou pobytem v domácí finské sauně je příjemné. Pravidelný pobyt v horkém vzduchu a saunovací procedura přinášejí do náročného životního stylu uvolnění, posilují zdraví a imunitu.

19. 10. 2017

Tradiční skandinávskou metodu saunování v horkém suchém vzduchu nabízejí rodinné finské sauny. Kamna na dřevo v kabině sice vystřídala kamna elektrická, ale i tak se uvnitř oddáváte uvolnění v teplotách mezi 60 a více než 100 °C. Rozpálené saunovací kameny se polévají vodou, a do kabiny se tak uvolňuje teplo a pára. Oblíbeným doplňkem pro pobyt v sauně jsou pak vonné esenciální oleje a řada přípravků wellness kosmetiky.

Během několika minut v sauně pocítíte uvolnění svalového i psychického napětí. Vysoké teploty mimo jiné zlepšují funkci kardiovaskulárního systému. Pro osoby se srdečními poruchami jsou ale vhodné nižší teploty, které obvykle produkují infrasauny. Zvýšené pocení vyvolané saunovací procedurou detoxikuje organismus a pročišťuje pokožku.

Uvolnění a několik minut meditace o samotě nebo s rodinou. Na fotografii model Gobin. Zdroj: Mountfield

Sauna navíc pomáhá rovnoměrně rozptylovat tuk nahromaděný v kůži a ta se díky zvýšené produkci kolagenu zpevňuje. Sauna je tedy vítaným prostředkem i pro mírnění některých projevů stárnutí, jakým je například celulitida.       

Kromě důkladné relaxace v teple a pozitivních zdravotních účinků nabízí domácí finská sauna i řadu praktických výhod. Saunovat se budete v klidu a soukromí vlastní domácnosti. Ušetříte tak čas, který nyní trávíte dojížděním do veřejných wellness center. Kontrolu budete mít i nad hygienou a konec je s podstupováním rizika prochlazení cestou domů.

Domácí finská sauna poskytuje uvolnění, pečuje o zdraví a dobře zvolený model interiéru bytu sluší. Na fotografii model Tuula. Zdroj: Mountfield

Během pobytu v sauně můžete mít naprostý klid nebo můžete zvolit saunování ve dvou, u větších modelů pak třeba s celou rodinou nebo partou přátel. Sauny patří mezi nejoblíbenější domácí wellness zařízení stejně jako například vířivé vany.