Jste zde

Zapomeňte na zimu a stres! Hřejivou oázu relaxu a zdraví si zařiďte doma. Díky infrasauně

Zdroj: www.mountfield.cz
Jen co za sebou zavřete dveře domova a necháte za nimi podzimní sychravý den, můžete otevřít prosklené dveře domácí infrasauny, zavřít oči a cítit se během několika minut jako na rozpálené pláži. Lákavá představa, co říkáte?

7. 10. 2017

Obliba domácího saunování stále roste.  Přiznejme si, že máme rádi klid a pohodu vlastního soukromí. Pořízení sauny pro relax kdykoliv a navíc v domácím prostředí není složité.

Pro domácnost je infrasauna vhodnou volbou. Umístíte ji kdekoliv od posilovny přes zimní zahradu, chodbu, až po koupelnu nebo ložnici. Během procedury nevypouští do okolí na rozdíl od finských saun páru a ani ho nezahřívá. K jejímu provozu stačí jediná elektrická zásuvka, a tak za každý saunovací cyklus zaplatíte jen pár korun. Podle prostorových možností můžete zvolit saunu pro 1-2 osoby nebo některou z rodinných variant.

Každopádně služba, kterou pro vaše zdraví a pohodu následně odvede, je k nezaplacení.

Infrazáření z keramických topidel tělo prohřívá až do hloubky 4 cm. Vy zatím několik desítek minut nerušeně relaxujete v tichu, s oblíbenou hudbu nebo knihou. Vnitřní teplotu lidé obvykle volí mezi 30-60 °C. Vzduch může provonět vonná esence. Interiér lze u některých modelů infrasaun doladit volitelným tónem osvětlení.

Saunování je skvělou aktivitou pro uvolnění svalového i psychického napětí. Pobyt v sauně ale může mírnit také některé bolesti například pohybového aparátu. Díky pocení, které podporuje, je infrasauna pomocníkem při hubnutí a tolik žádoucí detoxikaci organismu. Pokožku nejen čistí, ale zlepšuje také její kvalitu. Pomáhá při řadě kožních chorob a mírní projevy celulitidy.

O pozitivních účincích saunování nepíšeme poprvé: Krásy saunování: Pořiďte si saunu domů, vaše zdraví vám poděkuje!

Řada modelů infrasaun nabízí už v základním vybavení rádio s MP3 přehrávačem, ionizátor vzduchu a světelnou chromoterapii. Na fotografii model Lily. Zdroj: www.mountfield.cz

Pro dlouhé chladné měsíce můžete díky pravidelnému saunování posílit funkci kardiovaskulárního systému a hlavně imunitu organismu. Mimo to s domácí infrasaunou ušetříte čas strávený dojížděním do veřejných wellness center a neriskujete prochladnutí během cesty z nich. Domácí infrasauna tak rozšiřuje pojem „teplo domova“ o uvolnění a zdraví.