Jste zde

5 důvodů pro infrasaunu: Pomůže od podzimní depky i kilogramů navíc

Zdroj: www.mountfield.cz
Podzim není vaše krevní skupina? Přestaňte snít o hibernaci a letenkách na jih. Infrasauna je moderní způsob, jak nezůstat ani na podzim mimo hru. Příjemná kombinace tepla a blahodárných účinků na zdraví vám pomůže vnímat i deštivé dny s nadhledem.

4. 11. 2015

1. Podzimní deprese? Infrasauna ji setřese

Omezení slunečních paprsků coby zdroje světla a energie dělá své. Zápasíte s únavou, obtížně vstáváte z postele a během krátkých a tmavých dní propadáte smutným náladám? Infrasauna vám slunce nevrátí, ale teplo ano.

Využívá infračervené záření, které pouhým okem neuvidíte, ale ucítíte ho ve formě tepla, které vás prohřeje do hloubky 4 cm. Tím se v organismu nastartují regenerační procesy, jejichž výsledkem je mimo jiné odbourání únavy a navození psychické pohody.

2. Infrakabina – více než pocit horkého letního dne

Zahřát se a zároveň udělat něco pro zdraví? Léčivé účinky tepla využívá v rámci termoterapie i medicína. Infračervené paprsky jsou navíc natolik bezpečné, že se uplatňují i v dětských inkubátorech.

Infrasauna je skvělým způsobem relaxace, ale i způsob, jak zhubnout pár kilogramů.Zdroj: www.mountfield.cz

A co víc - v pohodlí vašeho domova vás můžou denně hýčkat teplotami 50 až 60 C°. Spolu s potem se vám z těla vyloučí toxické látky, dojde k intenzivnímu prokrvení, a tedy i výživě tkání, uvolní se svaly a zmírní ztuhlost kloubů. Při pravidelném používání na sebe nenechá zlepšení tělesné a duševní kondice dlouho čekat.

3. Propoťte se ke kráse i úbytku na váze

Stačí ranní pohled do zrcadla a máte chuť hodit se „marod“? Podzimní plískanice pleti na kráse nepřidají. S úbytkem světla se těžko přemlouváte k pohybovým aktivitám a kila navíc maskujete volnějším svetrem? Vlivem infračervených paprsků dochází k odstranění odumřelých buněk a obnovení svěžesti a hebkosti kůže. Obecně platí, že teplo sauny účinně pomáhá i v boji s celulitidou a nadbytečnými kily. Zhubnete, aniž byste museli hnout prstem.

Pořídit si domácí infrasaunu na začátu představuje poměrně velký výdaj - samotné saunování už je ale za hubičku.Zdroj: www.mountfield.cz

4. Posilte imunitu na boj s chřipkou a nachlazením

Paralyzuje vaši rodinu podzimní „boom“ infekčních onemocnění? Předcházejte jim. Přestaňte řešit, kdo pohlídá vaše nemocné děti, a zamyslete se nad tím, jak rozvrhnout čas, aby si každý člen rodiny denně dopřál 15 minut v infrasauně. Posílení imunitního systému přeci stojí za to.

5. Infrasauny – nechte se hýčkat v pohodlí domova

Infrasaunu můžete postavit kamkoli do domu, či bytu. Zaujme jen něco málo přes 1m2 plochy. Dvěma lidem nebude její složení trvat déle než cca 35 minut. A spotřeba? Jeden saunovací cyklus vás přijde na méně než 5 Kč.

Přestaňte při pohledu z okna zívat. Už jste letos pouštěli draka?