Jste zde

Infrasauna do bytu: zdravá relaxace klidně i v paneláku!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Užijte si v pohodlí domova pořádnou dávku wellness. Za horkým odpočinkem nemusíte nikam do hotelu ani do fitness centra. Stačí jen udělat pár kroků z pohovky.

17. 12. 2015

Dnešní finské sauny a infrasauny jsou prostorově úsporné a cenově dostupné, takže si můžete užívat saunování i v běžném bytě. Jejich konstrukce je přitom dokonale přizpůsobena interiérovým podmínkám. Nemusíte se tak bát, že se sauna uvnitř domu poškodí, ani že bude váš domov trpět nadměrnou vlhkostí.

Sauna v panelovém bytě? Žádný problém!

Abyste si mohli pořídit saunu, nemusíte vlastnit nemovitost s mnoha pokoji. Sauna do bytu nepotřebuje svoji vlastní místnost, stačí jí jen malá troška prostoru – klidně i pouhý metr čtvereční. Umístěte ji do rohu obývacího pokoje, na chodbu nebo třeba do ložnice. A skvělé je, že v dnešní době si můžete domů pořídit jak moderní infrasaunu, tak i tradiční finskou saunu.

Zdroj: www.bigstockphoto.com

Finské sauny – tradice ozkoušená mnoha generacemi

Pokud si v sauně chcete zatopit klasickými kamínky, vsaďte na tradiční finskou saunu. Vyrábějí se ve formě kabin větších i menších rozměrů. Budou tak vyhovovat početným rodinám i párům žijícím v malém bytě. Samotný pobyt ve finské sauně si navíc můžete zpříjemnit vonnými esencemi. Stačí, když je přidáte do vody, kterou budete průběžně polévat rozehřáté lávové kameny umístěné na roštu kamen.

Přečtěte si o saunách víc: Infrasauna: Teplo, které prohřívá zevnitř a léčí!

Infrasauny jsou vhodné pro alergiky, astmatiky i kardiaky

Velkou výhodou infrasaun je, že si v nich mohou prohřát tělo takřka všichni. Lidé s vysokým krevním tlakem a dalšími zdravotními problémy mají mnohdy saunu zakázanou od lékaře. To se však nevztahuje na infrasauny. V nich mohou relaxovat alergici, astmatici, kardiaci i lidé se zvýšeným krevní tlakem.

Provoňte si infrasaunu voňavými esencemi. Na výběr je mnoho druhů.Zdroj: www.mountfield.cz

A že se bojíte složité instalace a stavebních úprav? Žádný strach. Montáž celého zařízení je velmi jednoduchá. Zvládnete ji ve dvojici přibližně za půl hodinky. Nebudete nic bourat, vrtat do zdi, ani montovat k podlaze. Pouze sestavíte saunovací kabinu a večer už můžete parádně relaxovat.