Jste zde

Jak vybrat kvalitní ručník a osušku? Poradíme vám!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Možná to znáte sami: po koupeli se utřete do osušky, ale místo měkkého objetí vám tělo obrousí ztvrdlá vlákna a vlhkost se vám stále drží na kůži. Buďte nároční a spokojte se pouze s kvalitními osuškami a ručníky - prozradíme vám, podle čeho je vybrat!

25. 12. 2015

Ručníky a osušky musí být příjemné na omak, savé a jemné k pokožce. Jenže ne vždy máme možnost si materiál osahat, zvlášť pokud je objednáváme z katalogu nebo internetu.

Hustota vláken minimálně 450 g/m2

Mnoho vám prozradí gramáž, u níž platí úměra, že čím je vyšší, tím je ručník kvalitnější. Hledejte ručníky s minimální hustotou vláken 450 g/m2. Dostatečná gramáž zaručuje tvarovou stálost, hebkost a odolnost proti mechanickému poškození.

Víte, že na ručníky byste neměli používat aviváž?Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nejlepší materiál – mikrovlákno a bambus

Zažijte nepopsatelný pocit při utírání a pořiďte si ručníky a osušky z mikrovlákna. Lépe absorbují vlhkost, rychle schnou, udržují si svou barevnou stálost a materiál dlouhou dobu vypadá jako nový.

Stále větší oblibě se těší bambusové ručníky, které kombinují bavlnu a bambusová vlákna. Tato vlákna jsou známá pro své antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, což ocení zejména milovníci saunování. U tohoto materiálu se obecně doporučuje gramáž 720 g/m2.

Vpusťte do koupelny barvy

Kvalitní ručníky nepouští barvu ani vlákno a nemusíte se proto obávat ani výraznějších odstínů. Bohatou nabídku barevných a klasických bílých ručníků a osušek najdete v e-shopech s prvotřídním českým a zahraničním zbožím, které jednoduše zaplatíte bez platební karty a obdržíte ho až k vám domů. Pokud si nejste jisti materiálem i přes uvedenou gramáž a popis, objednejte si raději nejprve jeden kus.

Jak pečovat o ručníky a osušky?

Ručníky a osušky potřebují správnou péči. Před prvním použitím je dvakrát vyperte, aby došlo k zatáhnutí vláken. Do pračky nikdy nepřidávejte aviváž, protože by se vlákna slepila, materiál by ztratil svou měkkost a bílá barva by mohla zešednout. Ručníky nežehlete, jinak se smyčky zploští a polámou. A pokud náhodou prstýnkem vytáhnete vlákno, nakrátko ho ustřihněte.