Jste zde

Domácí „energy drinky“: Zdravě vás nakopne kokosový olej, lněné semínko nebo broskve

jahodová a zeleninová šťáva ve vysokých sklenicích Zdroj: www.bigstockphoto.com
Bez kofeinu, chemických přísad a bez zbytečného cukru navíc. Připravte si s námi zdravý energetický drink, který vás nakopne a na kterém si pochutnáte. Známe suroviny, které vám dodají energii tím nejpřirozenějším způsobem!

18. 8. 2019

Pití energetických nápojů sebou přináší řadu zdravotních rizik. Extrémní obsah kofeinu zvyšuje krevní tlak, zrychluje srdeční tep, způsobuje bolest hlavy, dehydrataci, zmatenost, podrážděnost a narušuje spánek. Přemíra cukru zase vede k obezitě, cukrovce a má neblahý vliv na zuby.

Přestaňte pít nezdravé energetické nápoje a připravte si povzbuzující nápoj bez umělých barviv, konzervantů a přebytečného cukru. Dobije vás energií a vašemu tělu dodá mnoho vitamínů a minerálních látek.

Jedna plechovka energy drinku ještě nikoho (snad) nezabila, ale jejich pravidelné pití může přispět ke špatné náladě, k depresím a k nespavosti. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Koření, které nastartuje váš metabolismus

Zdravý a lahodný životabudič můžete získat, když smícháte půl litru vroucí vody se dvěma lžícemi medu, s najemno nastrouhaným zázvorem a s trochou kurkumy a aromatického kardamomu. Jako mírně povzbuzující koření může být použit i kajenský pepř, jehož špetku stačí přidat do ranního čaje s citronem.

Čajová směs s ženšenem snižuje únavu a vyčerpání. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Velkou dávku energie vám dodá i spojení medu, citronové šťávy a malinké špetky soli a jedlé sody se čtvrtlitrem vody.

Banány nabité minerály

Banány jsou obrovským zdrojem mnoha minerálů a vitamínů. Vedle draslíku, který zažene únavu a rozproudí metabolismus, obsahují i fosfor a hořčík. Zkuste rozproudit své tělo koktejlem z římského salátu, několika banánů a vody nebo vyzkoušejte banány rozmixovat s mandlovým mlékem, jogurtem, dvěma zelenými listy zelí a s dvěma lžícemi lněných semínek a mandlí.

Jestliže smícháte zhruba pět jahod, kousek broskve, dvě lžíce medu a šťávu z půlky citronu, můžete vedle lahodné chuti získat i rychlý zdroj energie. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Energy drink bez nežádoucích vedlejších účinků

Lněný olej vám sice nezajistí nový přísun energie, ale jeho konzumace po ránu vám zajistí rovnoměrný přísun energie během celého dne. Zkuste si pár kapek přidat do vašeho oblíbeného koktejlu nebo ho přidejte do čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Pomalé pití tohoto nápoje vás udrží na nohách po celý den!

Kokosový olej je skvělou surovinou pro výrobu energetického drinku. Přidat ho můžete do jakýchkoliv ovocných šťáv nebo koktejlů. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Zasytí a povzbudí

Chia semínka jsou rychlý zdroj energie. Přidat je můžete do vašeho oblíbeného smoothie nebo je můžete smíchat se šťávou z celé limetky, vodou a jednou lžící medu nebo agávového sirupu. Nejprve ale semínka nechte nabobtnat ve vodě. Semínka vás zasytí a dodají energii na několik hodin.