Jste zde

Afrodiziaka z lednice: Chuť na sex zvyšuje třeba avokádo nebo některé druhy koření

afrodiziaka z lednice Zdroj: Shutterstock
Jak podpořit libido a chuť na postelové hrátky, když u vás doma zavládla nuda? Ještě před tím, než zamíříte do lékárny, či ordinace lékaře, zkuste prošmejdit spížku nebo lednici. Pravděpodobně tady najdete řadu účinných pomocníků.

23. 5. 2024

Ještě před tím, než se vrhneme na samotné potraviny, které zvyšují touhu žen i sexuální výkonnost mužů, nadopujte své tělo vitamíny. Vsaďte zejména na vitamíny skupiny B (špenát, kapusta, brambory, avokádo), které jdou ruku v ruce s nervovou soustavou a dobrým prokrvením. 

Nezapomeňte ani na zinek (drůbeží maso, vejce, mléčné výrobky). Ten pro změnu působí pozitivně na vylučování mužského pohlavního hormonu testosteronu. Rozhodně do svého jídelníčku zařaďte také suroviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny (tučné mořské ryby, ořechy apod.). Ty pro změnu zvyšují produkci prostaglandinu, který podporuje sexuální aktivitu.

Přečtěte si také: Ženšen: Pět tisíc let starý zázrak posiluje imunitu, zahání „depky“ a v posteli umí divy

Pochutnejte si na granátových jablcích

Granátová jablka patří mezi účinné superpotraviny. Obsahují totiž bohatou zásobárnu antioxidantů, které tělu pomáhají bojovat s volnými radikály a zároveň chrání výstelku cév. Při pravidelné konzumaci zlepšují prokrvení pohlavních orgánů, čímž zvyšují citlivost. 

shutterstock_342738881.jpg

granátová jablka
Zdroj: 
Shutterstock
Granátová jablka nejen skvěle chutnají, ale mají i mnoho benefitů pro naše zdraví.

Avokádo podporuje plodnost

Už staří Inkové pojmenovali avokádo jako „āhuacatl“, což se podle některých zdrojů překládá jako varle. Důvodem byl nepochybně jeho tvar i vlastnosti, které jsou téhle lahůdce přisuzovány.

Protože avokádo obsahuje spoustu vitamínu E, podporuje plodnost u mužů i žen. Protože je avokádo bohaté také na vitaminy skupiny B, je dobré ho konzumovat pravidelně pro doplnění energie a vitality.

Kardamom voní, chutná a pomáhá nejen v posteli

Mezi další přírodní afrodisiaka, která máte doma běžně v lednici nebo ve spíži, patří i voňavý kardamom. Ten dodá úžasnou vůni nejen perníčkům, moučníkům a dalším pokrmům, ale taky asijským specialitám. Tohle voňavé koření je navíc velmi silné afrodiziakum, které je účinné při léčbě impotence.

Mohlo by vás zajímat: Skořicový čaj: Báječně chutná a pomůže imunitě, proti průjmu i bolesti hlavy

shutterstock_2161233459.jpg

kardamom
Zdroj: 
Shutterstock
Kardamom je podceňované koření, které ale dodá pokrmům opravdu skvělou chuť.

Piniové oříšky jsou bohatou zásobárnou zinku

Pokud vám schází libido, a ložnici ovládla nuda, dopřejte sobě i partnerovi denně alespoň jednu polévkovou lžíci piniových oříšků. Ty jsou plné zinku, který jde ruku v ruce se zvyšováním libida. Pro jeho stimulaci jsou údajně používány už od středověku, kdy se z nich připravovaly lektvary lásky.

Zázvor umí pěkně rozparádit

Nejen, že je zázvor neuvěřitelně zdravý, také v posteli dokáže opravdové divy. Ale stejně jako u výše uvedených potravin to platí u dlouhodobější konzumace, v případě zázvoru stačí týden.

Zázvor rozproudí v těle krev a zvýší touhu. Můžete ho přidávat nastrouhaný do čajů, nasekaný na kousky do salátů či pod maso, nebo z něj společně s cibulí vyrobit lahodné chutney, či karamelizovanou směs do domácích burgerů.

Šafrán pomůže od deprese i nechuti na milování

Podobné účinky jako výše uvedené dobroty má i šafrán. Šafrán pomáhá od depresivních stavů a dokáže vrátit dokonce i chuť na sex. Pánové si pak pochvalují jeho účinky na delší výdrž i pevnější erekci. Přidávat nejdražší koření světa můžete třeba do pravého italského rizota.

Přečtěte si také: Nejdražší potraviny světa: Meloun za půl milionu byste mezi nimi asi nečekali

shutterstock_1134963413.jpg

šafrán na lžičce
Zdroj: 
Shutterstock
Šafrán u nás nemá takovou tradici jako třeba v jižní Evropě, kde je nedílnou součástí mnoha jídel.

Medovina byla oblíbená už v minulosti

Alkohol může být účinným stimulantem, ale i snadným zabijákem vášně a touhy. To zejména ve chvíli, kdy to s ním přeženete. Věděli jste ale, že taková medovina se už v minulosti užívala jako nápoj pro povzbuzení sexuální touhy?

Ve starověké Persii pily dokonce páry medovinu každý den po dobu jednoho měsíce poté, co byly sezdány. Med obsažený v kvalitní medovině je totiž bohatý na vitamíny skupiny B, které jsou nezbytné pro produkci testosteronu.

Použité zdroje:

  • https://www.novinky.cz/clanek/zena-vztahy-a-sex-jaka-prirodni-afrodiziaka-skutecne-funguji-341339
  • https://www.primulus.cz/blog/zdravi/24-prirodnich-afrodiziak-ktere-skutecne-funguji/
  • https://g.cz/11-nejucinnejsich-afrodiziak-ktera-najdete-ve-spajzce-a-lednicce/
  • https://styl.instory.cz/2600-ochutnejte-afrodiziaka-z-lednice-tyhle-s-vami-udelaji-divy.html
  • https://www.lekarna.cz/clanek/probudte-v-sobe-vasen.-prirodni-afrodiziaka-vam-v-tom-pomohou/