Jste zde

Ups... Aneb jak to vypadá, když si domov vyzdobíte podle inspiračních webů

Zdroj: pixabay.com
Viděli jste to na inspiračním blogu a máte pocit, že tohle musí zvládnout každý! Realita domácích projektů však bývá o dost jiná, než jakou jste viděli na profesionálních fotkách. Přesvědčte se sami.

17. 3. 2019

Inspirační blogy, stránky pro hospodyňky a kutily, Pinterest nebo Instagram, ti všichni nám ukazují, jaká je radost udělat si doma to, co běžně chodíte obdivovat do obchodu - nebo by vás ani nenapadlo, že to existuje, a přitom je to tak krásné. Problém je v tom, že obrázky často pochází z dílen designérů, výtvarníků nebo prostě jen velmi šikovných lidí, kteří si často pro svou prezentaci zaplatili fotografa nebo neváhali strávit odpoledne úpravou fotografií.

V realitě pak ono „vyrobte si sami, je to přece tak snadné!“ vypadá často úplně jinak. Pokud jste se i vy nechali podobnou domácí pastí nachytat, pojďte se přesvědčit, že v tom nejste sami.

1. S šiškami do svátečního maléru

Zní to jako geniálně jednoduchý nápad - vyrobit si věnec ze šišek, kterých se válí v lese tisíce. Stačí jen pár drátků a lepidlo. Co se může pokazit?

V jednoduchosti je krása. Když to dobře dopadne.Zdroj: justagirlblog.com

Tchýně vás pochválí za invenci a šikovnost, kamarádi ocení svými lajky a pochvalnými komentáři na sociálních sítích. To byste ale museli vědět, jak přesně na to. A nejspíš mít i víc šišek.

Jednoduchý vzhled předlohy nezaručuje snadný a rychlý výsledek.Zdroj: craftfail.com

2. Dýňová děťátka neposedí

Tohle musí být už na první pohled podezřelé každému rodiči. Jak tam to dítě dostali a čím ho omráčili, že je klidné a směje se? Asi to dělají ty dýňové plenky.

Zdá se to tak snadné...Zdroj: blog.gracobaby.com

Kdepak, byla to chvíle šoku. Pak už přichází všechno očekávatelné - pláč, křik, vzpouzení se, modrání a rychle se vtírá otázka proč jsem to jen dělal?! Chtěli jste vyrobit a rozeslat roztomilé podzimní pozdravy s nejmladší generací? Raději si ušetřete nervy a zalovte v archivu Anne Geddes. (Co dává ta ženská dětem do pití?!)

Tuhle fotku si zarámuje jenom horlivá babička.Zdroj: thehouses1.blogspot.cz

3. Nevyrábějte pastelkové psycho

Vypadá to tak snadně a bude se to vyjímat skvěle na stěně. Obzvlášť v kombinaci s nějakou koláží. Stačí přilepit voskovky nad papír a rozehřát je, aby se roztekly a vytvořily požadovanou duhu.

Při správném postupu, troše zručnosti a nejspíš i praxe můžete s pomocí voskovek vytvořit zajímavý obraz - nejenom duhový.Zdroj: barleyandbirch.com

Pokud však nejste úplně zruční a nechcete se přiblížit expresionistickým obrazům vyjadřujícím hrůzu a děs, raději dejte pastelky a plátno svým dětem. Všichni to ocení.

Tavit pastelky není pro amatéry snadné, nepomůže vám v tom ani slunce a čerstvý vzduch.Zdroj: http://1.bp.blogspot.com/

4. Nesnažte se obejít manikérky

Tato technika zvaná marbled nails vypadá na první pohled velmi snadně: do vody pokojové teploty nalijete v soustředných kruzích laky na nehty různých barev a případně je důmyslně propojíte. Pak už jen stačí ponořit nehty...

Stačí ponořit a jinak složitě vytvářený obrazec je hotový.Zdroj: youtube.com

...a voila! A nebo to možná rovnou odlakujte, smažte z foťáku to, co jste zdokumentovala pro svůj beauty blog. A už se o tom nikdy nikomu nezmiňujte. Nikdy.

Co mělo být ozdobou vypadá spíš jako infekční choroba.Zdroj: blog.etsy.com

5. Neprohlížejte si svůj duhový zákusek

Tenhle dort je evergreenem pro všechny kuchtíky a hospodyňky s internetovým připojením. Všichni nohsledi Marthy Steward a uživatelé Pinterestu s nástěnkou Pečení a Party ho už alespoň jednou zatoužili vyzkoušet. Ale v tomto případě platí dvojnásob, že pečení není brnkačka.

Vypadá jako duha a chutná jako nebe.Zdroj: ourstyleourlives.blog.cz

Dalo vám to tolik práce. A přitom kdyby to byla bábovka, tak z ní nakonec máte lepší pocit. Nezbývá než zkoušet to dál, dokud se to nepovede. (Protože sladkostí není nikdy dost.)

Proč se tenhle nepovedl? Vrstvy dortu se musí upéct samostatně a pak teprve propojit. Zdroj: shiberty.com