Jste zde

Inspirace pro dívčí pokoje: Dopřejte dceři, aby se vyspala dorůžova v růžové

Zdroj: myoldcountryhouse.blogspot.com

Firmy vyrábějící nábytek se drží zažitého růžového stereotypu a pořád vyrábějí významnou část dívčích pokojů v této barvě. Jaké možnosti mají rodiče shánějící výbavu do pokoje své princezny? Podívejte se!

4. 9. 2013

Text tohoto článku jsme původně chtěli psát růžovým písmem na bílý podklad. Bylo by to jistě efektní, ovšem také nečitelné, takže se raději přidržíme starých dobrých tmavých písmen a růžovou necháme jen fotkám. Ne všechny slečny ovšem růžovou barvu zbožňují, existuje mnoho těch, které ji nenávidí, proto přinášíme i alternativní vzhledy pokojů pro dívky, nicméně je fakt, že růžová v žebříčku popularity vede. U některých mladých dam se dokonce fáze obliby s fází nenávisti vystřídá, takže není od věci se držet starého dobrého designérského pravidla, které doporučuje stěny a větší kusy nábytku zařídit spíše v komornějším duchu a divočejší prvky dodat do pokoje raději jen ve formě doplňků.

Interiéry dětských pokojů jste u nás mohli vidět třeba v článku Barevné dětské pokoje na fotkách. Červenou by se v nich mělo šetřit.

Dívčí pokoje - inspirace:

divci-pokoj-3

Pokoj ve stylu panenky Barbie se dá pořídit v jekékoliv velikosti. Barbie z tohoto pokoje ovšem nemá v hlavě plast a hýbe pusou i koleny, takže je nutné ho uspořádat trochu nápaditě. Zdroj: home space (Flickr)

divci-pokoj-4

A vida, jde to i bez růžové. Zdroj: jinkazamah (Flickr)

Peklo zvané Hello Kitty: Když je všechno "růžovoučké a mocinky moc roztomilé"!

divci-pokoj-2

Takto originální rustikální interiér není pro každého. Zdroj: Boa-franc (Flickr)

divci-pokoj-5

V moderních interiérech se objevují i prvky z přírody. Tady máme stromy, ovšem pouze na tapetě. Ani růžová sova není pravá. Zdroj: myoldcountryhouse.blogspot.com

Nevíte si rady s dětským pokojem? Navštivte poradnu bytové designérky Kateřiny Pečeňové!

divci-pokoj-6

Dívčí pokoj by měl být hlavně veselý. Zdroj: tambra (Flickr)

Chcete ještě více fotografické inspirace pro dům, byt a zahradu? Podívejte se na náš profil na Facebooku.