Jste zde

Podzimní tvoření z listů: Vyrobte si věnec, stylovou roušku nebo girlandu

kytice z podzimního listí Zdroj: www.bigstockphoto.com
Příroda je mocná čarodějka a ráda nám propůjčuje svoje dary, které můžeme snadno přetvořit v řadu DIY vychytávek a výrobků. Máme pro vás deset tipů, jak proměnit podzimní listí ve stylovou dekoraci nebo doplněk.

21. 10. 2020

Originální věnec

Pusťte podzim do interiéru a vyrobte si jednoduchý věnec z pestrobarevných listů. Stačí je před použitím opláchnout, nechat vysušit a vylisovat třeba v ubrousku a oblíbené knížce. Na samotný věnec budete potřebovat menší lístky (například buku, dubu nebo lípy), polystyrenový korpus, tavnou pistoli a klidně další podzimní plody přírody (sušené šípky, bukvice, kaštany, žaludy, mech nebo šišky). 

bigstock-autumn-portrait-of-cute-little-390039556.jpg

slaměný věnec s listy
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Pokud chcete základ věnce přiznat, pak zvolte slaměnou variantu.

Závěsná girlanda

Tuhle podzimní girlandu zvládnou vyrobit i ti nejmenší. Opět stačí nasušit dostatečnou zásobu listů, připravit si pevnou nit a jehlou jednotlivé lístky navlíkat (maminky jistě rády pomohou). Girlandu můžete tvořit z lístků jednoho druhu stromu nebo jednotlivé listy mixovat dohromady. Výsledkem bude originální dekorace a zábava na několik dlouhých minut.

bigstock-making-garland-from-autumn-lea-380766919.jpg

girlanda z listí
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Jednoduchý nápad, pár propriet, které máte určitě doma a krásná dekorace je na světě.

Pestrobarevný obraz

K výrobě téhle dekorace budete potřebovat temperové barvy, malířské plátno, několik (různých druhů) nasušených lístků, štětec a rámeček. Jednoduše suché listy pomalujte (ideálně podzimními) barvami a namalovanou stranou obtiskněte na plátno. Originální obraz můžete pověsit na stěnu třeba do dětského pokoje. 

Sami doma si můžete vyrobit i Activity board: Zábava pro vaše děti na hodiny a hodiny. Vyrobte ho sami!

Hřejivý svícen

Plápolající oheň působí nesmírně uklidňujícím dojmem. Pokud vás nebaví klasické „čajovky“ nebo nemáte doma krb, vytvořte si útulnou atmosféru za pomoci podzimního svícnu. Tentokrát budete potřebovat nasbírané lístky, tavnou pistoli a keramický nebo skleněný svícen. Lístky nesušte (při aplikaci by se lámaly) a lepte je tavnou pistolí z vnější strany svícnu. Při tvoření dávejte pozor, aby listy nepřesahovaly přes okraj svícnu (mohly by chytnout od zapálené svíčky).

Listová miska

Pamatujete si ještě na misky vyrobené z novin? Co takhle vyměnit noviny za dary přírody – v tomhle případě podzimní listí? K výrobě originální dekorace, kterou můžete osadit šiškami nebo třeba ovocem, budete potřebovat lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední (například Herkules), obyčejný balonek, špagát a štětec. Balonek nafoukněte, zavažte a začněte ho zhruba do poloviny oblepovat lístky s lepidlem. Po zaschnutí balonek jednoduše propíchněte. 

Stylová rouška

Pokud máte doma přebytek barev na textil, můžete je použít k výrobě stylového podzimního doplňku. Lístky nabarvěte a obtiskněte třeba na textilní roušku, nákupní tašku nebo tričko. Počítejte ale s tím, že barvy na textil nevydrží vysoké teploty, takže mohou začít po několika vypráních blednout. O důvod víc, proč krásu obtisknutého listu zas a znovu obnovovat. 

bigstock-a-rustic-autumn-still-life-wit-379866205.jpg

lístky obtisknuté na látce
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Listy můžete obtisknout i na látku - a ozdobit jimi třeba tašku nebo aktuální doplněk, roušku.

Světelný řetěz

Milujete vánoční světýlka a mrzí vás, že je rozsvěcujete jednou do roka? Pokud můžete některý ze světelných řetězů „obětovat“, převlékněte ho do podzimního kabátku. Jednoduše na svíčky (pozor, ať nevydávají teplo), nalepte suché listy a zavěste do interiéru.

Podzimní závěs

I tuhle dekoraci můžete tvořit s těmi nejmenšími. Přineste si z venku tenčí a delší větvičku, a spoustu barevných listů. Ty vysušte a navlékejte na silon nebo nit, kterou snadno zavěsíte na zmíněnou větev. Závěs pak můžete pověsit do okna nebo třeba dveří. 

Způsobů, jak si vyzdobit byt, je mnoho: Pohlazení pro oči i nos. Ozdobte si domov pomocí potpourri

Nesmrtelné růžičky

Manuálně zručnější jedinci si můžou z mírně prosušených (ne úplně suchých a lámavých) lístků vyrobit podzimní růžičky. Jednoduše k sobě lísky skládejte a lepte tavnou pistolí. Kytka podzimních růží může navíc sloužit nejen jako dekorace, ale také stylový dáreček. 

Barevná kytka

Skončíme tipem, u kterého můžete popustit uzdu fantazii. Kromě listů si z venku přineste také nejrůznější větvičky, stébla trávy, šípky nebo další podzimní plody. Ty naskládejte do prosklené mísy nebo vázy, kterou dozdobíte suchou vazbu z nasušených listů, slaměnek a dalších přírodních dekorací.