Jste zde

Infrasauna: Teplo, které prohřívá zevnitř a léčí!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Podzim je tu a vám se zoufale nic nechce. Vstávalo by se vám lépe s vidinou relaxu při teplotách 50-60 °C? V pohodlí domova se můžete teplem infrasauny hýčkat každý den. Dobijete si energii a posílíte imunitu na boj s chřipkou a nachlazením. A nejen to.

20. 11. 2015

Infrasauna představuje moderní způsob saunování, který využívá jako zdroj tepla infračervené záření. Zatímco klasická sauna zahřívá tělo povrchově, infračervené záření proniká přímo do tkání a umocňuje tak ozdravný účinek už při mnohem nižších teplotách. Následkem hloubkového prohřátí dojde k intenzivnímu prokrvení, zlepšení látkové výměny, vyloučení toxických látek a celkové regeneraci organismu.

Při pravidelném používání infrasauny si zvýšíte tělesnou i duševní kondici. Potící kůra se doporučuje 1-2krát týdně při teplotě 50-60 °C v délce trvání 30-40 min. Jako prevenci různých onemocnění lze využívat saunu i denně v časovém rozmezí 5-15 min.

V infrasauně se intenzívně zpotíte už při mnohem nižší teplotě než v klasické sauně. Je tedy vhodná pro astmatiky i kardiaky.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Infračervené záření – bezpečná cesta ke zdraví

Přirozeným zdrojem infračerveného záření je slunce. Nemusíte se ale obávat. Spálení kůže při nadměrném opalování způsobuje UV záření, nikoliv infračervené záření. To je naopak pro své blahodárné účinky na organismus využíváno ve zdravotnictví, rehabilitačních centrech, ale i sportovních klubech, kosmetických salonech a stále častěji i v domácnostech.

Infračervené paprsky našly také uplatnění v dětských inkubátorech. Infrasauny jsou díky šetrnému způsobu saunovaní vhodné i pro astmatiky, kardiaky a alergiky.

S čím vám infrasauna pomůže

  • Posiluje imunitní systém a detoxikaci organismu.
  • Uvolňuje psychické napětí a odbourává stres.
  • Snižuje svalové napětí a pozitivně působí na klouby.
  • Čistí kůži a díky odstranění odumřelých buněk jí navrací hebkost, pružnost a mladistvější vzhled.
  • Pomáhá při léčbě kožních onemocnění (např. akné, lupénka, ekzémy).
  • Zmírňuje projevy celulitidy a podporuje hubnutí.

Pořiďte si infrasaunu domů a příjemné chvíle si budete moci užívat každý den.Zdroj: www.bigstockphoto.com

1m2, 35 minut, 5 Kč

Cesta k získání skutečného tepla domova je možná snazší, než si myslíte. Prostorově nenáročná infrasauna zabere jen něco málo přes 1m2. V interiéru domu nebo bytu ji můžete umístit téměř kamkoliv.

Dvěma lidem nezabere její složení déle než cca 35 minut a pro uvedení do provozu postačí připojení do běžné zásuvky. A co lépe? Jeden saunovací cyklus vás nebude stát víc než 5 Kč.

I na podzim můžete zářit zdravím a vitalitou!