Jste zde

Žluté kapsle z čokoládových vajíček: Vyrobte z nich zvukové pexeso nebo novou hračku

obal z kinder vajíčka Zdroj: Shutterstock
Nevyhazujte plastové obaly z čokoládových vajíček a vdechněte jim druhý život. Máme pro vás spoustu tipů, jak je prakticky využít.

5. 6. 2023

Plastové kapsle uvnitř čokoládových vajíček, ve kterých se skrývá hračka, je škoda vyhodit do odpadkového koše. Pokud se na ně podíváte jako na pevné, vodotěsné a dobře uzavíratelné obaly, najdete jim v domácnosti spoustu možností využití. Nechte se inspirovat. 

Vaší kreativitě se meze nekladou

Žluté kapsle jsou vynikajícím materiálem na kreativní tvoření. Spolu s dětmi z nich můžete vytvořit nejrůznější zvířátka nebo oblíbené postavičky z filmu Mimoni. Žluté kapsli stačí pouze dokreslit typické modré lacláče a tavnou pistolí přilepit oko s pohyblivou panenkou. Hotovou postavičku pak můžete zavěsit nebo použít jako zápich do květináče. 

shutterstock_1405756010.jpg

háčkované hračky
Zdroj: 
Shutterstock
Šikovné maminky a babičky mohou plastové vajíčko obháčkovat a snadno tak vytvořit zvířátko, oblíbenou postavičku nebo třeba chrastítko. 

Procvičte si zvukovou paměť

Až budete mít kapslí více, vytvořte si z nich zvukové pexeso. Zajímavou alternativu ke klasickému pexesu, která pomůže procvičit nejen paměť, ale i sluch. Za náplň si můžete zvolit čočku, sůl, korálky, ovesné vločky a jiné suroviny, které vydávají dobře rozlišitelné zvuky. 

Vyrobte si praktické cestovní pouzdro

Kapsle nepustí nic dovnitř ani ven. Bezpečně v ní můžete uložit zubní kartáček během cest i lízátko, které vaše dítě už nechce. Do kapsle stačí pouze navrtat jednu dírku a tou pak prostrčit špejli od lízátka nebo rukojeť kartáčku. Samotné lízátko popř. štětiny kartáčku pak už jen uzavřete. 

shutterstock_1663106134.jpg

žluté kapsle od kindérka
Zdroj: 
Shutterstock
Žluté kapsle, do nichž umístíte drobné sladkosti nebo indicie k pokladu, můžete schovat na zahradě. Hledání děti zabaví na dlouhou dobu. 

Už žádná zamotaná sluchátka

Zamotaná sluchátka dokážou pěkně potrápit. Pokud je však správně smotáte a uzavřete v kapsli, můžete tento věčný problém jednou provždy vyřešit. Navíc sluchátka ochráníte před zničením a žlutá barva kapsle zaručí, že je vždy najdete

Ořezávání pastelek bez nepořádku

Zásobník u ořezávátka je skvělá vychytávka, která přijde vhod nejen školákům, ale i maminkám, jejichž malé děti chtějí dělat vše samy. Ořezávátko totiž nenadělá nepořádek a mnohem lépe padne do ruky. Pokud ho ale zrovna nemáte po ruce, nezoufejte!

TIP: Kapsli, do které vytvoříte za pomoci špendlíku několik drobných dírek, můžete použít jako cestovní pepřenku či slánku. 

Ořezávátko se zásobníkem si velmi jednoduše můžete vyrobit za pomoci obyčejného kovového ořezávátka, které nalepíte dovnitř kapsle, na jejímž povrchu si vyvrtáte odpovídající otvor pro tužku. 

Sirky udrží v suchu

Plastová kapsle nepropustí vlhkost, což můžete využít pro uchování zápalek za všech okolností. A pokud do kapsle schováte i škrtátko, můžete nepraktickou papírovou krabičku, která snadno zvlhne, nechat doma. 

Zdroje:

  • https://girlworld.cz/stale-si-rada-pochutnas-na-kinder-vajicku-jeho-plastovou-kapsli-uz-ale-nevyhazuj-naucime-te-ji-spravne-vyuzit-dal/
  • https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/62637/tipy-ako-vyuzit-obaly-z-kinder-vajicok-na-tvorenie/
  • https://www.hratkovnik.cz/3-zpusoby-jak-vyuzit-obaly-od-kinder-vajicek/
  • https://svetkreativity.cz/plastovou-kapsli-od-cokoladoveho-vajicka-nevyhazujte-lze-ji-dale-prakticky-vyuzit/