Jste zde

Velká vánoční galerie plná inspirace: Závěsné věnce, které zvládnete i vy

výroba adventního věnce Zdroj: Shutterstock
Čas, kdy začneme vánočně ladit svá obydlí, už pomalinku, ale jistě vchází do dveří. Pokud tak i vy patříte k ryzím milovníkům adventních a vánočních věnců, můžete jásat. S naší velkou vánoční galerií nebudete vědět, který si vyrobit dřív.

1. 12. 2023

Vánoce bez hezky tematické výzdoby si asi umí představit jen málokdo. Všechna ta světýlka, sněhuláci, sněžítka, papírové hvězdy, vánoční ozdoby na stromek nebo girlandy ve finále rozněžní i toho nejzarputilejšího Grinche.

Dominantou takové půvabné a vkusné výzdoby jsou pak jednoznačně vánoční a adventní věnce. Těmi nemůžete nikdy nic zkazit a vždy budou přitahovat pozornost. A vůbec nemusí jít jen o ty honosně dekorované. V případě věnců můžete klidně jít cestou minimalismu a strohé jednoduchosti. 

Abyste se tak v nepřeberně škále možností dobře vyznali, frčíme za vámi s velkou vánoční galerií. V ní najdete pochopitelně jak kousky, které si zvládnete vyrobit během chviličky, tak vymazlené vánoční hezouny, kteří už přece jen vyžadují trochu té kreativity i zručnosti. Pořád si ale tak jako tak v pohodě věnce vyrobit stíháte. Díky bohaté paletě našich inspirací si pak už jen každý vybere to, co je jeho vánočnímu duchu nejmilejší. 

shutterstock_2036951201.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Přírodní závěsný věnec pro fanoušky jednoduchého stylu. Kombinace krátkých jehliček, šišek, něžných kvítků a jemně zelených listů vypadá úchvatně. Čisté linie působí nenásilně a přitom je zachovaný slavnostní dojem.

shutterstock_522544855.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Vánoce bez červené barvy by byly neúplné asi tak stejně, jako zabijačkové hody bez masa. V případě tohoto věnce tak hraje prim právě červená, kterou perfektně doplňuje zelený základ. Přízdoba v podobě bobulí pak k tomuto typu věnce sedí přímo božsky. 

shutterstock_1817888381.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Jednoduchý vrbový nebo jakýkoliv jiný strohý kulatý základ, pár větviček, drobná hrstka bobulek, šišky, tújky na ozdobu a je hotovo. I tak může vypadat váš letošní závěsný věnec, který se bude skvěle vyjímat jak na okně, tak na jakýchkoliv dveřích. 

shutterstock_1820216852.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Velká vánoční jízda pokračuje zdobnějším věncem, který potěší fanoušky větších dekorativních prvků. U tohoto věnce jsou to konkrétně obří šišky a velké mašle výrazně sytých barev. Rozcuchaný zelený základ je pro tyto velké dekorace ideální volbou.

shutterstock_2233233933.jpg

růžový adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Jemnost, romantika a něžnost. To všechno v sobě tento závěsný vánoční věnec nese. Nádherně se u něj snoubí třpyt a lesk vánočních ozdob s nekomplikovaně vázanou mašlí. Ta vznikla z obyčejné růžové stužky a věnci moc hezky vévodí. 

shutterstock_2230692195.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Srdce milovníků extravagance zaplesá v případě tohoto starorůžového věnce, při jehož výrobě byl použitý plyšový materiál. Na netypičnosti mu nedodává nejen plyšový kus, ale taky velký růžový květ a figurka ptáčka. 

shutterstock_212789623.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Světýlka a Vánoce. To je zkrátka nerozlučná dvojka, se kterou se nikdy nedá šlápnout vedle. Žárovičky tak můžeme rovnou zapracovat do bohatě zdobného věnce, který nám ozdobí jak dveře, tak jakékoliv místo na stěně. 

shutterstock_1580493271.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Ani šiškový závěsný věnec za svými blyštivými příbuznými nijak nezaostává. Milovníci přírodního materiálu se tak můžou tetelit blahem a pustit se do výroby. Pokud vám tak zbyla hromada šišek ještě z podzimu, není vůbec co řešit. 

shutterstock_2210349015.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Další věnec naháč, který kolem jehličí nešel ani okolo. Přesto mu absence větviček na kráse a vánočním půvabu nijak neubírá. Naopak. Jde o zajímavý kousek, který v kombinaci se světýlky a vánoční hvězdou vkusně ozdobí jakýkoliv interiér. 

shutterstock_1860366988.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Bohatě zdobený a přece přírodní. Přesně takový je tento závěsný vánoční věnec, který si klidně můžete pověsit i někam ven. Zdobnými prvky přírodního charakteru se tady vůbec nešetřilo a výsledek je famózní. 

shutterstock_2324330053.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Obrovský závěsný věnec na vchodové dveře. Tenhle krasavec může být jak třpytivý díky vánočním ozdobám nebo světýlkům, tak rozsvícený pomocí obyčejných sušených plátků pomerančů a citrónů. Tak jako tak bude výsledek dech beroucí. 

shutterstock_2252232909.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Velký a zároveň nádherně jednoduchý. Takový je závěsný věnec tohoto provedení, kdy byly použité jak lesklé, tak matné vánoční ozdoby. Ty pak doplňují šišky různých velikostí a samotný rozčepýřený korpus. I ten udělal své. 

shutterstock_1460399435.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Kombinovaný věnec, který si můžete udělat jak ve velkém, tak v malém provedení. Nebojte se použít listy různých tvarů a velikostí. Volte klidně jak lístky matné, tak lesklé a spojte do jednoho aranžmá. Pak už jen pár bobulí na osvěžení věnce a je to. 

shutterstock_737130508.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Čistě červený věnec z bobulovin nebude tak úplně pro každého. Tento styl závěsného věnce se bude nejvíce zamlouvat těm, kteří si libují v maximální jednoduchosti a jednolitosti. Dominantní červená v tomhle případě není narušená ničím, a co do tvorby, patří věnec k nejjednodušším. 

shutterstock_1566471871.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Pletený vánoční věnec, kterým ozdobíte jak vrátka na zahradě, tak obývací stěnu. A pořád bude vypadat hezky, vkusně, decentně a vhodně. Jehličí je v případě takového věnce použito jen poskromnu a soustřeďuje se navíc jen do spodní části. 

shutterstock_237304687.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Když si koupíte hotový korpus a dozdobíte si jej umělými jablíčky, vánoční parádu máte vyrobenou ani ne za slabou půl hodinku. Přidáte pár hvězdiček, bobulí a máte vystaráno. Než vypijete hrnek kávy s perníkovou příchutí, práce je hotová.

shutterstock_522789112.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Další věnec z ranku kombinovaných korpusů. Dlouhé jehličí, krátké jehličky, lístky i vkusná přízdoba v podobě lesklých jablek a červených bobulek. Pak už jen přidáte pár šišek a tímto jste s výrobou hotovi. Nic komplikovaného a žádný stres.

shutterstock_2228997769.jpg

adventní věnec
Zdroj: 
Shutterstock

Naši velkou vánoční přehlídku věnců končíme hezounem, do kterého se zamiluje každý, kdo se nekamarádí s plasty, umělými ozdobami, umělými mašlemi ani s ničím podobným. Tahle přírodní stylovka je pouze z jehličí a velké mašle z pytloviny

Zdroje:

  • https://www.thepioneerwoman.com/home-lifestyle/crafts-diy/g34237987/diy-christmas-wreath/
  • https://www.thespruce.com/diy-christmas-tree-8403711
  • https://homebnc.com/best-diy-christmas-tree-ideas/
  • https://www.marthastewart.com/diy-christmas-decorations-8402530
     

Související články