Jste zde

Vánoční výzdoba oken za pár kaček: Terno uděláte s pomeranči i papírovými stromečky

výzdoba v okně Zdroj: Shutterstock
Na Vánoce zdobíme perníčky, pečeme cukroví, chystáme slavnostně prostřenou tabuli a hledáme ten nejkrásnější stromeček. Často nezapomínáme ani na okna a parapety. Jak a čím je letos ozdobit? Nechte se inspirovat!

12. 12. 2023

Baňky, které se už na stromeček nevešly

Pokud máte na oknech světelné řetězce, ozvláštněte je barevnými kouličkami, které normálně věšíte na stromeček. Baňky mohou být v jedné nebo ve více barvách a v různých velikostech. Zavěste je na vlasec, který nebude vidět, a snadno oživte stávající výzdobu oken.

shutterstock_1576907437.jpg

věnec v okně
Zdroj: 
Shutterstock
Vděčnou inspirací může být i menší adventní věnec pověšený na stuze. Jen pozor na to, že jehličí bude opadávat.

Vánoční osvěžovač

Chcete okna nejen ozdobit, ale také příbytek příjemně provonět? Přizvěte si na pomoc obyčejné pomeranče nebo další citrusy! Do každého pomeranče zapíchněte ze spodní strany pomocí špendlíku dvě stužky nebo nitě, natáhněte je ze čtyř stran okolo citrusu nahoru a svažte k sobě. Do pomerančů pak zapíchejte hřebíčky, ozdobte je mašlemi a zavěste na okna.

Mohlo by vás zajímat: Jak nakupovat citrusy: Hořkost značí přemrznutí a uvolněná kůra druhou jakost

Pomoc z lesa

Za vánoční dekorace nemusíte utrácet horentní sumy. Dost dobře vám poslouží dary přírody, které máte všude okolo sebe. Přineste si z lesa větší větev, kterou pomocí silonu zavěste na garnýž. Na ni potom věste stužky s kouličkami, šiškami nebo dalšími přírodními dekoracemi, které jste si z venku přinesli.

shutterstock_630969077.jpg

šišky v oknech
Zdroj: 
Shutterstock
Jednoduché, ale efektní jsou obyčejné šišky.

Vánoční věnečky

Přijde vám jeden adventní věnec málo? Věnečky můžete klidně rozvěsit i do oken. Vyrobíte je svázáním několika zelených větviček a hotový věneček potom upevníte pomocí mašličky nebo silonu za garnýž. Věnečky můžete nechat v jejich původní a přírodní podobě nebo je doplnit o dekorace dle vlastní fantazie.

Vyrobte si také: Vánoční dekorace za hubičku: Vyrobte si stromeček z citrusů nebo ozdoby ze starých žárovek

Papírové stromečky

V dětském pokoji se budou perfektně vyjímat papírové stromečky, které vyrobíte ze čtvrtky papíru. Papíry můžou být samozřejmě nejen zelené, ale také v mnoha dalších barvách. Z papíru vystřihněte kolečko, které na jedné straně nastřihnete, poté srolujte do tvaru stromečku a slepte izolepou. Stromečky následně zavěšujte na silon, který pověsíte do oken v několika svislých řadách.

shutterstock_2217024337.jpg

vánoční vločky na okně
Zdroj: 
Shutterstock
Sněhové vločky můžete jednoduše vystříhat z papíru, nebo vsadit na samolepicí variantu z obchodu.

Papírové vločky

Pamatujete si ještě na doby, kdy jste z papírových čtvrtek vystřihovali papírové vločky? Připomeňte si tuhle kratochvíli společně s dětmi. Vzorů, podle kterých můžete papírové hvězdy vystřihovat, existuje na internetu nepočítaně. Hotové hvězdičky pak nalepíte na okno pomocí izolepy nebo speciální „pasty“, připomínající žvýkačku.

Nechte se inspirovat: Velká vánoční galerie plná inspirace: Závěsné věnce, které zvládnete i vy

Vánoční malování

Pokud máte kreativní náladu, vyrazte do hobby marketu nebo obchodu, který prodává potřeby na nejrůznější tvoření, pro barvy na okna. Malovat můžete různorodé vločky, obrazce, či krajinky. Pokud se vám pak nechce okna pracně čistit, kupte si speciální fólii, kterou na sklo přilepíte a na ni pak budete malovat.

Použité zdroje:

  • https://zeny.iprima.cz/vanocni-special/8-napadu-jak-si-letos-na-vanoce-vyzdobit-okna
  • https://www.pexo.cz/blog/tipy-a-triky/inspirace-na-vanocni-vyzdobu-oken-pro-male-i-velke
  • https://svetstromku.cz/6-tipu-pro-dokonalou-vanocni-vyzdobu-oken/