Jste zde

Jak letos zabalit dárky: Využijte jutu, šišky i sušené ovoce

zeleně zabalený dárek Zdroj: Shutterstock
Co nevidět se pustíme do balení dárků a tak se vám jistě bude hodit pár rychlých tipů, jak si letos balíčky ozvláštnit. Balení hezky ozdobíte mrknutím oka a za pár korun.

15. 12. 2022

Balení dárků k Vánocům patří stejně jako marmeláda k lineckému cukroví. O tom žádná. Když pak ale na balení skutečně dojde, při dnešní drahotě se do blýskavého luxusu pohrne asi jen málokdo. Většina z nás tak tuhle zimní kratochvíli bude chtít sfouknout spíše rychle, ale zároveň hezky a především za drobný peníz, ne za majlant. 

A přesně s tím vám dnes pomůžeme my. Ukážeme si hned několik parádních tipů, jak si balení levně, ale ne kýčovitě, vyšperkovat. Skvělou zprávou je i to, že většinu potřebných věcí už pravděpodobně máte dávno doma. 

shutterstock_500798452.jpg

netradičně zabalené dárky
Zdroj: 
Shutterstock
Na balení použijte drobné dekorace, které vám doma zbývají například i z předchozích let.

Pečicí papír

V drtivé většině domácností je to s pečicím papírem tak, že je ho nadbytek. A to nejen kolem Vánoc. Pečicí papír je asi holt nějaký zvláštní druh zboží, který přikupujeme a přikupujeme v domnění, že už určitě došel a my jsme přeci chtěli zrovna péct buchtu, koláč nebo s ním vystlat toustovač. Jakmile ale dorazíme z nákupu, zjistíme, že je ho dost. 

Tak přesně tento nahromaděný papír se vám letos bude ohromně hodit. Nejlépe se s ním balí krabice a jiné čisté tvary, ale s kapkou snahy s ním zvládnete natvarovat i perfektní "měkouše".

Pak už stačí jen myslet na to, že čím více vrstev použijete, tím sytější zemitá barva bude a průhlednosti se také bát nemusíte. Když máte zabaleno, můžete se kreativně vyřádit. Na balení nakreslete barvami či fixkami například vánoční motivy, improvizované portréty, dětem zvířátka nebo pohádkové postavičky...

shutterstock_1531063682.jpg

pečicí papír na balení dárků
Zdroj: 
Shutterstock
Pečicí papír využijete nejen při pečení cukroví, ale i při balení dárků. Klidně použijte více vrstev

Jutové balení

Juta je vděčný materiál. Budí krásně hřejivý dojem a vždy juty nebo pytloviny doma kousek najdete. Když ne, nic tak strašného se neděje a stačí prošmejdit internet. Divili byste se, kolik lidí se juty a pytloviny zbavuje zdarma nebo za balíček kávy. Vyzkoušejte tuhle variantu. 

Do juty můžete balit velké i malé dárky a nemusíte mít strach si se způsobem jutového balení vyhrát. Materiál můžete různě prostříhat, porůznu slepovat, ohýbat, vlnit, atd. Vše vždy pěkně půjde dohromady s pruhem nějaké jednoduché stuhy nebo s širším kusem krajky, která se vám doma doposud jen povaluje. 

Dárky v látce

Pokud milujete jednoduchost a nepotrpíte si na přílišné zdobení, můžete vyzkoušet zabalit dárky do kusu látky. Není vůbec nutné běžet koupit látku novou. Zase můžete pracovat s tím, co máte doma po ruce. 

Prohledejte skříně a úložné prostory. Tam se určitě budou nacházet kousky oblečení, povlečení, vyřazená dětská prostěradla s obrázky, atd. Pak už jen zapojíte fantazii, látku můžete navrstvit a úhledně dárky zabalíte. 

shutterstock_223926832.jpg

dárek balený v jutě
Zdroj: 
Shutterstock
Jutu nebo pytlovinu využijete při balení dárků, třeba společně s větvičkami nebo jemnou krajkou.

Tipy nakonec

V případě, že patříte k těm, kteří mají Vánoce v oblibě a zdobíte si rok co rok i domácnost, nastřádá se vám za ta léta obrovská spousta dekorativních drobností, které teď při balení dárků můžete využít.

Prohledejte krabice a neváhejte na přízdobu balení použít třeba dřevěné vločky, třpytivé hvězdičky z minulých adventních věnců, malé sáňky, ozdůbky ve tvaru andělíčků nebo bruslí, malé ozdoby na stromeček, které už nedáváte, atd. Vše snadno zafixujete tavnou pistolí a máte hotovo. 

Pokud si i teď lámete hlavu nad tím, jak a čím balení přizdobit, máte i tyto možnosti. Použijte:

Zdroje: 

  • https://www.vyvolej.to/magazin/tipy-jak-originalne-zabalit-darek
  • https://carujeme.cz/20-kouzelnych-napadu-baleni-vanocnich-darku/
  • https://www.mamido.cz/blog/tipy-na-originalni-baleni-vanocnich-darku/
  • https://www.asenior.cz/jak-zabalit-darky-tradicne-i-netradicne/