Jste zde

Vánoční výzdoba: nezapomněli jste na svou zahradu?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Chystáte se vyzdobit si bydlení tak, aby bylo patrné, že jsou Vánoce za rohem? Nebo už jste se do výzdoby pustili, ale zahradu jste opomněli? Rychle to napravte. Vánočně dekorovaná zahrada totiž může skýtat božskou podívanou!

29. 11. 2016

Pokud máte alespoň trochu pevný plot nebo žijete ve slušné čtvrti či na vesnici, kde se nemusíte o jakoukoli výzdobu bát, určitě zahradu z příprav na Vánoce nevynechávejte. Bohatě se vám odmění pohledem, který vám každý den poskytne.

Přineste si na zahradu kousek lesa

Jednou z možností, jak vyzdobit jeden či více koutků zahrady, je opatřit si šišky a větvičky a společně je navrstvit do pěkné nádoby, například do květináče či proutěného košíku. Přidat můžete i drobnější polínko. Taková dekorace vám díky přirozené teplotě okolí dlouho vydrží a práce s ní bude minimální, ne-li nulová.

A nezapomeňte si vyzdobit i byt: Vpusťte si do bytu vánoční náladu, je nejvyšší čas!

Občas stačí zdánlivé maličkosti k tomu, aby vykouzlili maximální efekt.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ozdobte stromeček!

Ano, venku. Tedy pokud se nemusíte bát, že by světélka nebo ozdoby během první (nebo jakékoli další noci) zmizely. Máte-li na zahradě jehličnan, jistě už si dáte dohromady, že on a vaše LED žárovky rovná se nádhera. Obzvláště taková světélka sluší malým stromkům, třeba smrčkům. Ozdobit můžete koneckonců i živý plot. A věřte, že i on bude vypadat krásně.

Popusťte uzdu fantazii a vyzdobte i stromky na zahradě.Zdroj: www.bigstockphoto.com

…a zase ty svíčky

Svíčky od Vánoc nikdo neodpáře. Samotné vám asi venku dlouho plápolat nebudou, ale když je šikovně umístíte do lucerniček či jiných designových svítilen a ty pak důmyslně rozmístíte po zahradě, přes plot vám zvědavě nakoukne nejedna sousedka, aby se tím pohledem na plamínky pořádně pokochala.

Nepořádek? Ani nápad. Výzdoba!

Schováváte na půdě brusle, kdyby náhodou, ale už jste na nich nestáli pět let? Stejně tak tam stojí sáňky, na kterých jste jako malí sjížděli největší kopec v okolí? Sem s nimi. I tyto předměty, tematicky související se zimou, mohou vaší zahradě v období Vánoc dodat šmrnc. A nevěřili byste, jakou parádu nadělá pár pletených rukavic nebo ponožek přidělaný kolíčky na holou větev stromu.

Rozsviťte světélka a tím oči návštěvníků. Zahradu můžete vyzdobit i pomocí venkovního vánočního osvětlení. Například společnost EMOS nabízí svítící řetězy a dekorace v mnoha tvarech a velikostech. Stačí si jen vybrat a vaše zahrada může o letošních Vánocích zářit.

Vykouzlete si na zahradě kouzelné Vánoce pomocí LED osvětlení, které ani nespotřebuje tolik elektřiny.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Kdo nebyl na vaší zahradě, ten nezažil Vánoce

Přesně to se může po letošních svátcích říkat. Vsaďte na naše tipy a inspiraci a zkuste vymyslet i další venkovní vychytávky. Někdy i docela prostá věc, jako třeba červená mašle na čemkoli, dokáže udělat divy…