Jste zde

Trápí vás bolesti hlavy? Pomůžou vám správné vůně. Třeba bazalka nebo zázvor!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Trápí vás často nevyzpytatelné bolesti hlavy? Prožíváte nepříjemné chvíle s migrénou nebo jen „obyčejnou“ bolestí kvůli stresu a vypětí? I od těchto nepříjemností vám může ulevit aromaterapie. A navíc vám vybrané vůně báječně provoní bydlení!

25. 12. 2020

Neviditelný nepříjemný problém, který nás obvykle z běžných povinností neomlouvá a skoro všichni ho bagatelizujeme, může člověku pěkně zavařit. Jakmile ale dojdete s bolavou hlavou domů z práce, nakapejte do aromalampy trošku éterického oleje, zapalte svíčku a odpočiňte si, zatímco bude vaším bytem procházet příjemná vůně.

Bazalka, santalové dřevo a zázvor – příjemná úleva i oživení bydlení 

Jakmile nás rozbolí hlava, většinou si vybereme některou z širokého spektra tabletek, které při dlouhodobém nebo častém používání zatěžují vnitřní orgány tak, že si to ani neumíme (a možná nechceme) představit. Pokud je bolest hlavy častá, asi nemusíme zdůrazňovat, že je nejlepší vyhledat lékaře. Jestli se s ní ale potýkáte jen čas od času, nebojte se vyzkoušet alternativní léčbu. Na mysli máme konkrétně vybrané vůně, které jsou v aromaterapii ve spojitosti s tímhle problémem prověřené.

Růže: Typická květinová vůně pomáhá nejen proti depresím a nespavosti, ale také ulevuje od bolestí hlavy. Váš byt nádherně provoní a učiní z něj růžovou zahradu. Jen ty růže v ní vlastně nebudou…

Máta skvěle poslouží při rýmě a nachlazení, ale i při bolestech hlavy.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Máta: Svěží vůni máty asi nemusíme dlouze popisovat. Hodně na ni spoléháme při rýmě a nachlazení, ale málokdo ví, že i při bolestech hlavy může být nápomocná. Nesmí se však inhalovat během homeopatické léčby, takže pokud nějakou takovou kúru podstupujete, mátě se vyhněte.

Bazalka: Že bazalka patří spíš do kuchyně? To nepochybně. I v podobě éterického oleje ale prokazuje velmi dobrou službu všem, kteří se špatně soustředí nebo které bolí hlava. Další její výhodou je i to, že odpuzuje hmyz, což oceníte, jakmile přijdou teplejší dny. Bazalku by neměly jako esenci inhalovat těhotné ženy. 

Santalové dřevo: Dřevitá a jemně kořeněná vůně santalového dřeva je oblíbenou obranou proti nervozitě a stresu, vynikající je ale rovněž při bolestech hlavy. Má také tu moc vytvořit báječnou, hřejivou atmosféru v bytě. Tato vůně se všeobecně těší velké oblibě.

Zázvor: Zázvor i jeho samotná vůně především perfektně prohřívá, takže se hodí při rýmě a podobných potížích, ale často odpomáhá i od bolestí hlavy, i proto, že ulevuje od vnitřního napětí, které bolesti často způsobuje.

Zázvor prohřeje a pomůže i od bolehlavu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Mateřídouška: Pokud nemáte vysoký tlak, bolesti hlavy můžete zkusit zahnat i vůní mateřídoušky. Je však velmi aromatická, proto ji aplikujte opravdu obezřetně. Inhalací této vůně podpoříte i svůj imunitní systém a zaženete případné lehčí formy deprese.

Majoránka: Majoránka je, stejně jako bazalka, perfektní v kuchyni, ale její vůně také změní vaše bydlení v příjemné útočiště během dní, kdy se trápíte s dýchacími obtížemi nebo se zmiňovanou bolestí hlavy. Omezení zde platí jen pro těhotné ženy – ty by se jí měly vyhnout.

Voňavé bydlení pomůže s ledasčím

Aromaterapie je výborný způsob, jak zahnat spoustu mírných zdravotních komplikací, které si nežádají lékařskou radu. Některé vůně vám pomohou od stresu a napětí, jiné uleví při rýmě a dýchacích obtížích, další při bolestech hlavy. Provoňte si bydlení tou správnou vůní a vyzkoušejte její léčivou moc!