Jste zde

Úžasná výtvarná technika, kterou skoro nikdo nezná: Zkuste quilling!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Marně si lámete hlavu s originálními dekoracemi do svého interiéru a známé postupy vás omrzely? V tom případě je nejvyšší čas vyzkoušet quilling – umění známé už od středověku, oblíbené dodnes.

27. 1. 2018

To hlavní, co potřebujete ke quillingu a k tomu, abyste objevili jeho kouzlo, jsou proužky papíru. Dále také kolík, lepidlo, fantazii a trpělivost, protože ta je na začátku každé nové činnosti, jak známo, potřeba. Díky těmto několika důležitým věcem brzy vytvoříte menší tvary a z nich větší a naprosto originální dekorace přesně podle svého vkusu, které váš byt rozzáří a zosobní.

Sežeňte si pomůcky, které vám budou vyhovovat

Na quilling se dříve používal brk, ale dnes už je mnohem častější speciální kolík s kovovým hrotem, v němž je i malý zářez, díky kterému můžete proužky papíru namotávat docela snadno. Začátečníci občas zkouší práci s „roztřepenou“ špejlí, ale s kolíkem je vše jednodušší a efektivnější.

Stačí vám jen papír, finančně nenáročný kolík a pak čas, spousta času.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Další nutnou pomůckou je disperzní lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední a nezanechá po sobě na papíře žádné stopy, a potom už jen onen barevný papír – v celku, nebo už připravený a strojově nařezaný na proužky. Suma sumárum vás tenhle koníček nevyjde nikterak draho a výsledkem můžete potěšit své oko nebo ho pojmout jako zcela jedinečný dárek pro někoho blízkého.

Zajímavou technikou je i String Art: upleťte si netradiční bytovou výzdobu!

Jak na to, aby byl výsledek famózní

Připravte si podkladovou plochu, ideálně papírovou, a potom se směle pusťte do svého prvního díla. Začněte pečlivě rolovat proužky papíru do tvarů, s nimiž zamýšlíte dále pracovat. Mohou to být kapky, spirály, kola, čtverce a spousta dalších.

Quilling je - co se materiálu týká - poměrně nenáročné hobby. Stačí vám jen proužky barevných papírů.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Tip: Pokud se vám nemanipuluje s papírem dobře holýma rukama, můžete si pomoci třeba pinzetou.

Vzniklé tvary později lepidlem zafixujte na podkladový papír tak, aby z nich vznikl zamýšlený obrazec. Ten může být dokonale abstraktní, ale i naprosto konkrétní.

Vyzkoušeno? Zdokonalujte sebe i svůj interiér

Zaujal vás quilling jako báječný způsob relaxace, jako originální cesta, jak dodat modernímu interiéru tak trochu jiný šmrnc, nebo se dokonce stalo obojí? Skvělé! Teď můžete investovat i do speciálních tvarových šablon, díky nimž získá vaše tvorba zcela mistrovský nádech, a najít si tu správnou inspiraci, třeba na internetu. A až vás začne nudit obyčejný quilling, vyzkoušejte o něco těžší, zato snad ještě úchvatnější 3D obrazce. Uvidíte, že vaše okolí vám vysekne nejednu poklonu.

Pomocí quillingu můžete vytvořit i vkusné doplňky pro vaše přátele a známé.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Quilling využijete třeba i na Velikonoce.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Je to jednoduché! Vyzkoušejte to i vy!Zdroj: www.bigstockphoto.com