Jste zde

Pár kostek ledu a se žehlením je konec. Jak funguje tenhle trik?

led a ručníky Zdroj: Shutterstock
Žehlení. Někdo u něj relaxuje po náročném pracovním dni, jiný nad ním dávno zlomil hůl. Pokud patříte do druhé zmíněné kategorie, vyzkoušejte hit internetu a sociálních sítí!

1. 3. 2023

Díky kostkám ledu se už totiž žehlením nemusíte zdržovat. To ovšem za předpokladu, že patříte mezi šťastné majitele sušičky na prádlo. Jak trik s kostkami ledu funguje a opravdu vám usnadní práci?

Hit sociálních sítí a internetu

Většina majitelů sušiček pořizovala tohohle domácího pomocníka v naději, že se navždy zbaví otravného žehlení. Jaké bylo ovšem jejich překvapení, když výsledek nebyl tak dokonalý, jak původně očekávali?

Sušička nám samozřejmě ulehčuje práci rovnou v několika ohledech. Zázraky ale přece jen neumí. Navíc ne všechny materiály jsou po vyndání dokonale suché a nepomačkané. Žehličku tak čas od času musí vzít do ruky každý z nás.

shutterstock_142581478.jpg

naplněná sušička prádla
Zdroj: 
Shutterstock
Důležité je sušičku nepřeplňovat. Pak se dočkáte skvělých výsledků.

Tomu však udělal přítrž novodobý life-hack, který se v poslední době hojně objevuje nejen v návodech na internetu, ale také videích ze sociálních sítí. V něm uživatelé přidávají kostky ledu přímo do bubnu sušičky, odkud následně vytáhnou dokonale „vyžehlené“ prádlo! Jak je to možné?

Mohlo by vás zajímat: Domácí aviváž: Vyměňte chemické koktejly za bílý ocet a voňavé olejíčky

Jednoduchý life-hack, který vám usnadní život

Podle těch, kteří tenhle trik vyzkoušeli, stačí přidat pár kostek obyčejného ledu do sušičky a tu následně zapnout na nejvyšší teplotu. Horký vzduch vytvoří z ledu páru, která bude vlákna narovnávat a vlastně tím suplovat napařovací žehličku

Důležité ovšem je, abyste sušičku zbytečně nepřeplňovali a sušili v ní pouze materiály, kterým nijak neublíží. Pamatujte, že metoda není příliš vhodná pro džíny a další oblečení, které je vyrobeno z „těžkých“ látek. 

Kostky ledu si ale naopak poradí s košilemi, ručníky, povlečením, tričky, halenkami, spodním prádlem nebo kalhotami z jemného a vzdušného materiálu. Inovativní systém sušení lze použít kromě výše uvedeného také na textilní boty. 

Přečtěte si také: Jak vyčistit bílé boty: Zkuste zubní pastu, jedlou sodu nebo desinfekci

Praktický tip závěrem pro ještě lepší výsledky

K prádlu v sušičce můžete přidat také pár kuliček alobalu. Nejen, že alobal zbavuje prádlo statické elektřiny, ale tím, jak se kuličky pohybují společně s oblečením, ho přirozeně nadzvedávají a celkově provzdušňují. Díky tomu se tak i výrazně zkracuje doba sušení. Za stejným účelem se dávají do sušičky třeba tenisové míčky, anebo koupené gumové kuličky. 

Použité zdroje:

  • https://bydlimeutulne.cz/kostky-ledu-susicka-koberce-vyuziti/
  • https://bydleni.instory.cz/2970-konec-umorneho-zehleni-staci-vam-led-a-susicka.html
  • https://www.aazdravi.cz/moudri-lide-zacali-zehlit-kostkou-ledu-je-z-toho-hit-internetu-zehlicku-uz-vyhodili/