Jste zde

Jak si usnadnit žehlení: Méně otáček, kvalitnější prášek... a žehličku nepotřebujete!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Taky nesnášíte žehlení, a když už se k němu u vás doma tak nějak schyluje, nejradši byste se schovali a vylezli, až když je nebezpečí zažehnáno? Pak jistě uvítáte pár dobrých rad, jak to udělat, abyste se žehlení co nejvíce ušetřili.

1. 12. 2017

Stačí jen vědět, jak prát a jak s oblečením po praní zacházet. Několik jednoduchých triků vám totiž může ušetřit spoustu práce, kterou tolik nesnášíte.

Volte nižší otáčky

Když budete dávat prádlo do pračky, zvolte méně otáček. Je totiž poměrně jasné, že když bude otáček víc, prádlo nakonec vyndáte z pračky zmuchlané a pomačkané. Zkuste naprogramovat méně než 1 200 otáček. Jakmile prádlo vytáhnete, před pověšením ho pořádně protřepejte.

Věště obezřetně

Správné pověšení prádla je druhým krokem k tomu, abyste netrávili další večer se žehličkou v ruce. Každý kus prádla obraťte naruby – buď už před praním, nebo až po něm. Kolíčky pak při věšení dávejte na místa švů. Tak totiž po sundání nezůstanou na prádle viditelné otisky.

Nežehlete spodní prádlo ani ponožky, je to zbytečné.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Věci z jemných materiálů, jako halenky nebo svetříky, věšte na ramínka. Věci ze silnější materiálů, jako silné svetry nebo bavlněná trička, dávejte na ramínka širší – jinak by se vám snadno vytahaly a moc byste si nepomohli.

Zázrak jménem sušička

Kdo nezná sušičku, neví, že i ona může v tomto případě pomoci. Spousta jich totiž má naprosto geniální program, který rozpozná u prádla ideální vlhkost, za níž se dá prádlo pořádně srovnat, aniž by se jakkoli pomačkalo. Ne všichni bohužel můžeme sušičku mít, ale pokud o ní náhodou uvažujete, myslete na to, že vzhledem k její ceně se vyplatí se výběru sušičky více věnovat, ale poté vás nejspíš příjemně překvapí .

Kvalitní prací prášek a sušička vám ušetří desítky minut každý týden.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vyzkoušejte další tipy na rovné prádlo bez žehlení

Že je to trochu piplačka, o tom není sporu. Jestli se ale chcete vyhnout žehlení, určitě to zvládnete. Vyzkoušejte také další triky. Nemusíte si nutně kupovat oblečení jen z nemačkavého materiálu, jak to rádi dělají svobodní muži. Vyzkoušejte kvalitní prací prostředky, při praní s nimi může být totiž prádlo nadýchanější. Některé kousky, které přece jen potřebují trochu toho „srovnání“, složte do kostky a vzniklou malou plochu přejeďte žehličkou. V mnoha případech to stačí.

Další, co můžete pro své nežehlení udělat, je nežehlit spodní prádlo a ponožky. Tenhle přežitek si „hýčkaly“ naše babičky, ale je poněkud zbytečný. Říká se, že ponožky se žehlí hlavně proto, abychom zahubili bakterie, které se v nich drží. Záleží ale na vás a věřte, že většina lidí ponožky rovnou z vypraného prádla vytřídí k rovnání a ukládání do skříní.