Jste zde

Dětský pokoj podle horoskopu: Co ocení váhy, štíři a střelci?

hygge dětský pokoj Zdroj: Shutterstock
Znamení zvěrokruhu člověka ovlivňuje víc, než si vůbec myslí. A to od nejranějšího věku. A proto – aby se vaše dítě cítilo ve svém pokoji pohodlně a příjemně, měl by být přizpůsobený právě jeho hvězdnému znamení.

7. 10. 2023

Jak ovlivňuje podoba dětského pokoje dětskou psychiku a naopak – jak se dětská psychika a znamení, ve kterém se dítě narodilo, projevuje na podobě a představách o vysněném dětském pokoji? Dnes se podíváme na tři "podzimní" znamení. Jak by měl vypadat ideální dětský pokojíček dětí, které se narodily ve znamení váhy, štíra nebo střelce?

Dítě váha – nesnáší agresivní odstíny barev

Chcete, aby se malá váha cítila ve svém pokojíku příjemně? Pak se vyvarujte agresivních odstínů barev a vsaďte spíše na pastelové tóny. Váhy sice mají potíže s rozhodováním, nikdy by si ale samy nevybraly agresívní barevný odstín.

shutterstock_2018168174.jpg

pastelový pokoj pro váhy
Zdroj: 
Shutterstock
Dítě váha ocení, když mu pokoj vymalujete pastelovými tóny.

Váhy mají všeobecně vkus, potrpí si na pěkné designové doplňky, na krásno. Zároveň to ale nesmí být na úkor pohodlí. A pozor – váhy jsou tak trochu snobové a milují luxus. Děti ve znamení vah bývají velmi družné a společenské, pokud tedy v pokojíku vytvoříte zónu, ve které bude prostor pro setkávání s kamarády, pak uděláte to nejlepší, co udělat můžete.

Štír – trochu sobec se zálibou v tajemnu

Vyjít se štírem není jednoduché. Štír má v sobě velmi silnou energii a ne vždy se mu podaří ukočírovat své city a emoce. Dítě ve znamení štíra je také poměrně sobecké. Což může být v případě, kdy pokojík sdílí se sourozencem, trochu problém. Proto mu vytvořte v pokojíku „jen jeho“ kout, který bude jeho osobním královstvím, do kterého nebude vstupovat nikdo nepovolaný.

shutterstock_417428938.jpg

pokojík pro štíra
Zdroj: 
Shutterstock
Štír je plný energie - a ventilovat ji může jednak prostřednictvím výtvarných činností, tak i pohybem.

Vnitřní energii štíři velmi často ventilují prostřednictvím výtvarničení – malířské plátno, chytrá zeď, nebo tabule – i to dítě štírek ocení. Stejně tak doplňky ve fialové, nebo černé barvě a možnost si v pokojíku vybudovat tajnou skrýš na poklady.

Střelec – velmi osobitý optimista

Střelci jsou velmi bystří a nedělá jim problém se cokoli naučit. Na svět koukají z pozice optimisty a odráží se to i na podobě pokojů, které se jim líbí a ve kterých rádi pobývají. Červená barva – to je ta správná volba pro „dobití baterek“.

shutterstock_2029501250.jpg

žirafa na zdi
Zdroj: 
Shutterstock
Střelec je velmi osobitý a bude rád, pokud ho necháte jeho pokojík přizpůsobit jeho vlastním představám.

Malý střelec také ocení, pokud si může svůj pokojík dotvořit podle svého. Když ho necháte vybrat plakáty, samolepky na zeď, když mu necháte volnou ruku při výběru fotografií i fotorámečků, bude nadšený. Z čeho ale střelec rozhodně nadšený nebude – ze spaní na palandě. Většina dětí narozených ve znamení střelce má totiž strach z výšek.

Zdroje:

  • https://www.homeincube.cz/zaridte-ratolestem-detsky-pokoj-podle-znameni-zverokruhu-budou-se-nem-citit-lepe-snadneji-rozvijet-sve-schopnosti/
  • https://www.bydleme.cz/jak-zaridit-detsky-pokoj-podle-znameni-horoskopu-ditete/
  • https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-rodina/224886/jak-by-mel-vypadat-detsky-pokoj-pro-male-kozorohy.html
  • https://bydlimeutulne.cz/zarizeni-detskeho-pokojicku-podle-znameni-zverokruhu-2-dil/