Jste zde

Bydlení pro Štíry: kontrasty, účelnost i pohodlí

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Štír je jedním z nejvýraznějších a nejkomplikovanějších znamení zvěrokruhu, což se mnohdy odráží i na samotném stylu jeho obydlí. Na něm se podepisují jeho nezkrotné emoce i to, že spousta Štírů je považována přímo za ztělesnění protikladů.

15. 11. 2020

Štíří doupě může proto nejednoho vylekat. Kontrasty barev i linií nemusejí být pro ostatní znamení příjemné, ba dokonce únosné. Návštěvy se diví, spolubydlící se musí obrnit trpělivostí a vydat ze sebe veškerou schopnost diplomatického vyjednávání o veškerých změnách.

Barvám vládne červená

Ať už je barev a jejich odstínů na světě, kolik chce, Štíři se mnohdy vyžívají v červené, nezřídka v hnědé, fialové a modrozelené. Všimli jste si, že jde o barvy, které nelze jen tak zkombinovat, aby nakonec nepůsobily rušivě a tak nějak extrémně?

Štíři milují červenou barvu. Možná i proto, že je tak těžké ji zakomponovat do interiéru.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Červená je barva vášně, což koresponduje s hluboce prožívanými pocity, a agrese, které v sobě Štíři mají skoro tolik, co štíři-zvířata, jež se nestydí zabíjet své oběti jedem. Často vsází i na černou a bílou, v nichž můžeme opět spatřit kontrast, v černé je navíc náznak časté melancholie a v bílé oddanost a ryzost citů, kterých je Štír schopen vůči vybraným osobám. Právě v těchto barvách je zrozencům tohoto znamení dobře.

Mezi materiály nesmí chybět dřevo

Dřevo je v obydlí štíra naprosto nepostradatelné v jakémkoli odstínu. Čím přirozenější, tím lepší. Následují ho materiály jako ratan nebo korek. Štír jako by nechtěl opustit přírodu ani doma.

Postel plná polštářů? Štíři ji milují!Zdroj: www.bigstockphoto.com

Co se nábytku a doplňků týče, dávají spíše na strohost než na kudrlinky, vyžadují naprostou účelnost a pohodlí. Chtějí měkká křesla, která budou svádět k večerům s knihou, gauče, které je přivábí k odpočinku. Štíří ložnici nezřídka dominuje velká pohodlná postel se spoustou polštářků.

Vůně, hlavně vůně!

Mezi oblíbené vůně patří ty těžší, které ostatní znamení spíše ráda oželí. Líbí se jim i vůně orientální a dokonce vůně kadidla, nepohrdnou vůní santalového dřeva a ylang-ylang.

Štíři milují přírodní materiály - ať už je to dřevo, nebo kamínky.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Doplňky? Květiny i kameny

Ve štířím bytě můžeme spatřit kontrast i mezi doplňky. Mají totiž rádi živé květiny, často růže a orchideje, ale také mnohdy věří v moc kamenů a drahokamů, kterými se rádi obklopují – hodí se k nim zejména achát, granát, hematit nebo topaz.

Pravidla bydlení si stanovte sami

Ač nás všechny horoskop tak trochu škatulkuje, každý je originál a přiřazená škatulka mu sedět nemusí. Myslete na to i při zařizování bytu a udělejte si ho takový, v jakém se budete cítit nejlépe.