Jste zde

Dětský pokoj podle horoskopu: Co pořídit pro malého kozoroha, vodnáře a rybu?

růžový dětský pokojík s duhou Zdroj: Shutterstock
Kozoroh upřednostňuje funkčnost nad vzhledem, vodnář potřebuje otevřený prostor a ryba ocení přírodní motivy. Znamení zvěrokruhu nás ovlivňuje víc, než si myslíme. A to už od útlého věku.

3. 2. 2023

Na podobu dětského pokojíku nemá vliv jen stáří a pohlaví dítěte, jeho zájmy a záliby, ale kupodivu i znamení, ve kterém se narodilo. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak by měl vypadat dětský pokojík pro kozoroha, vodnáře a rybu!

Kozoroh si na zdobnost nepotrpí

Kozoroh – to je hlavně praktik, který potřebuje mít všechno stoprocentně funkční a účelné. Bez ohledu na to, jak to bude vypadat. S dítětem kozorohem tak nemusíte neustále řešit barvu povlečení na posteli a nové plakáty s filmovými hrdiny na zdi – nezajímá ho to. Pro něj je zásadní, aby vše fungovalo tak, jak má.

shutterstock_1089748520.jpg

modrý dětský pokoj
Zdroj: 
Shutterstock
Klidně strohost, ale hlavně účelnost – to je základ pro pokojík malého kozoroha.

Kozoroh rád plánuje a má o všem dokonalý přehled – pořiďte mu proto nástěnku, velký kalendář na zeď, chytrou zeď, na kterou se dá kreslit a psát… bude mít radost.

A radost bude mít z jakéhokoli doplňku, který podporuje přemýšlení – co třeba stolek s deskovými hrami? Poličku s hlavolamy? Nezapomeňte ani na to, že kozoroh často trpí na problémy s páteří, nábytek by měl být ergonomický.

Vodnář ocení technické vychytávky

Zapomeňte na tradiční dřevěné hračky a hravé rámečky na fotky na zdech. Vodnář je technicky zaměřený a miluje všechno, co bliká, vrní, mluví, ukazuje, reaguje… Proto je vybavit pokoj pro dítě vodnáře pořádně náročné. Vyžaduje do něj totiž maximum technických novinek.

shutterstock_2094733162.jpg

dětský pokoj pro vodnáře
Zdroj: 
Shutterstock
Pro pokoj vodnáře platí – čím více technických vychytávek, tím lépe.

Zároveň by měl být pokoj pro vodnáře vzdušný s otevřeným prostorem. Pokojem by mě proudit čerstvý vzduch, mělo by v něm být světlo, vodnáře by neměly k zemi „srážet“ tlusté a těžké závěsy, přehozy, přemíra zbytečných doplňků. Zkuste si představit interiér ve skandinávském stylu – právě takový by vodnář ocenil.

Ryby chtějí umění nejen konzumovat, ale i tvořit

Máte doma malou rybku? Pak určitě víte, že je často přecitlivělá, že si spoustu věcí zbytečně bere a že v prvé řadě touží po klidu a bezpečí. A právě tomu by měl být uzpůsobený dětský pokoj. Pokuste se v něm vybudovat pro dítě-rybu „pelíšek“, místo, kde se bude cítit příjemně a pohodlně. Může to být třeba postel s hromadou polštářů a plyšovým přehozem.

​​​​​​​

shutterstock_368349974.jpg

dětský pokoj pro rybu
Zdroj: 
Shutterstock
Nabídněte malé rybě kout, kde může naplno uplatnit své výtvarné sklony!

Ryby bývají umělecky založené a mají velkou představivost. Dopřejte tedy svému dítěti výtvarný koutek, ve kterém bude moci tvořit. Stejně tak se nebojte zdi vyzdobit reprodukcemi obrazů, a klidně i abstraktních. Ryby ocení i přírodní motivy.

Zdroje:

  • https://www.homeincube.cz/zaridte-ratolestem-detsky-pokoj-podle-znameni-zverokruhu-budou-se-nem-citit-lepe-snadneji-rozvijet-sve-schopnosti/
  • https://www.bydleme.cz/jak-zaridit-detsky-pokoj-podle-znameni-horoskopu-ditete/
  • https://bydlimeutulne.cz/zarizeni-detskeho-pokojicku-podle-znameni-zverokruhu-2-dil/
  • https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-rodina/224886/jak-by-mel-vypadat-detsky-pokoj-pro-male-kozorohy.html