Jste zde

Bydlení pro Ryby: harmonie, hebkost a spousta doplňků

obývací pokoj vymalovaný světle modrou barvou Zdroj: Bigstockphoto
Lidé narození ve znamení Ryb jsou klidní a jemní. Jestli o něco usilují, pak je to harmonie, která v jejich domovech musí panovat. Nahlédněte do obydlí znamení, které umí vyčarovat moderní interiér z obyčejných kousků!

16. 3. 2021

Ryby jsou lidé s vlastním názorem, který si často nechávají pro sebe. Co se ale stylu bydlení týče, v tom už se upozadit nemohou. Jejich touha po klidu a harmonii se zkrátka musí na místě, v němž žijí, projevit.

Barvy nemají vyhraněné, ale musí spolu ladit

Ryby často inklinují ke světlejším odstínům barev – ke světle modré, šedé, okrové – v kombinaci s černou nebo červenou. Nevadí jim ani syté tóny. Jednu podmínku však mají. Všechny použité barvy spolu musí ladit a nesmí vytvářet nápadnější kontrast.

Jak by mělo vypadat Bydlení pro Kozorohy: střízlivost, nadčasovost a dokonalé uspořádání

Přírodní a recyklované materiály jsou jejich

V interiéru, který obývají Ryby, neočekávejte lamino, nebo dokonce umakart a podobné materiály. Potrpí si na dřevo, bambus, proutí nebo ratan a cizí jim nejsou ani cihly. Hodně však využívají recyklovaných materiálů, třeba papíru, je-li to možné.

Na nábytku, ale nejen na něm, mají rádi měkké a hebké textilie. Že takové textilie vyžadují spoustu péče? To Ryby jen tak nezastaví.

Potřebují nábytek, díky němuž vyniknou jejich poklady

Ryby sice nejsou typickými sběrateli nejrůznějšího vetešnictví, ale pěkných doplňků si dopřávají, jen co je pravda. Mezi těmito doplňky často převládají kamínky a bonsaje, ale i knížky, k nimž mají jejich majitelé vztah. V důsledku toho potřebují takové kousky nábytku, jako jsou knihovny, poličky či vitríny. O své poklady chtějí pečovat a chtějí je chránit, ale zároveň jsou rádi, když se s nimi mohou pochlubit všem návštěvám.

Mohlo by se zdát, že Ryby touží po interiéru plném nábytku, ale opak je pravdou – jsou to spíše vyznavači minimalismu. Jen si zkrátka nábytek volí podle svých vlastních priorit.

Rostlinám nedokážou říct ne

Jestli je nějaké znamení, které miluje všechny rostliny, jsou to Ryby. A když říkáme všechny rostliny, myslíme tím opravdu všechny – od těch nejmenších po největší, od nenáročných až po ty, o které se musí pečovat téměř s přístupem odborníka.

Vůně snad jen květinové

Jemné Ryby vyžadují kolem sebe jemné vůně. A především ty květinové, z nichž můžeme jmenovat například lilii, růži nebo jasmín.

Bydlete po svém, i když jste Ryba

Našli jste se, nebo ne? Pokud ne, nezoufejte. To, že jste se narodili ve znamení Ryb, neznamená, že byste museli nutně začít malovat a vybírat jiný nábytek. Vezměte předchozí řádky jako inspiraci, nikoli jako přikázání. Jen tak vám bude váš interiér vyhovovat.