Jste zde

Bydlení pro Kozorohy: Milují zemité tóny a nenáročné rostliny

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Kozorozi jsou praktičtí, realističtí a nohama stojí vždy pevně na zemi. Nemálo se jich proto ocitá na vysokých a důležitých pozicích. A jak se odráží jejich osobnost v jejich vlastním bydlení? V podobě střízlivosti a dokonalého uspořádání.

24. 12. 2020

Kozorohova skrýš může na někoho působit nudně a fádně. Pokud jdete zrozence tohoto znamení poprvé navštívit, nečekejte ohňostroj pestrých barev, vzory na zdi, netradiční doplňky a módní záležitosti. Naopak – čekejte to nejočekávanější.

Barvy pouze zemité

Vůbec to není špatné, jen je to poněkud jiné. Kozoroh má rád zemité barvy – hnědou, černou a tmavě šedou. Červené zdi nebo žlutou kuchyňskou linku u něj nenajdete ani omylem. Možná si to jen málokdo umí představit, ale právě jmenovaná černá, šedá a hnědá se dá skvěle skloubit s bílou a interiér může vzniknout vskutku skvostný!

Dřevo nad zlato

To, že se Kozorozi vyžívají v dřevěném nábytku i v dřevěných doplňcích, je logické – barva dřeva má totiž blízko k jeho oblíbeným, v drtivé většině případů k hnědé, a to v mnoha odstínech.

Kozorozi se výborě cítí v interiéru, kde převažuje dřevo a dřevěný nábytek.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Co je však odlišuje od jiných znamení, která dřevo také milují, je oblíbená kombinace dřeva s kůží. Často u Kozorohů najdeme křesla s dřevěnou konstrukcí a s koženým čalouněním.

Přirozené vůně k naprosté spokojenosti

Aby mohl Kozoroh své obydlí považovat za dokonalé, nesmí v něm chybět ta správná vůně – přirozená. Mezi ty nejoblíbenější obecně patří vanilka, cedrové dřevo a mošus, což jsou vůně vskutku okouzlující.

U Kozoroha doma to může velmi často vonět po vanilce.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Potrpí si na rostliny i jiné doplňky

Většího milovníka stále zelených rostlin snad v celém zvěrokruhu nenajdeme. Zároveň je v tomto výběru skryta i jistá praktičnost – volí si rostliny, které nepotřebují příliš péče, ale dokážou báječně zútulnit a oživit interiér. Pokud takové rostliny Kozoroh mít nemůže, vynahrazuje si je zelenými koberečky nebo závěsy, což je asi jediná přípustná odchylka od jinak zemitých barev.

Bambus? Květina nenáročná na údržbu. A proto ideální pro Kozorohy.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nejdůležitější je ložnice

Ovšem, kdo by se rád královsky nevyspal? Pro Kozoroha je dokonalá postel i celá ložnice stěžejní záležitostí celého obydlí. Investovat větší částky do matrací a roštů mu rozhodně nečiní potíže.

Není Kozoroh jako Kozoroh

Ač jsme popsali styl bydlení, jaký u Kozorohů nejspíš převládá, rozhodně tak nemusí bydlet všichni zrozenci tohoto znamení. Každý jsme totiž jiný. Naštěstí. Zdokonalujte si proto byt či dům podle sebe, nejen podle doporučení.