Jste zde

Bydlení podle horoskopu – 4. díl – vzdušná znamení

Zdroj: redakce

Nevíte, jak vybavit svůj byt, či dům? Poradí vám hvězdy. I znamení horoskopu má vliv na náš vkus a pocity z prostoru. Dnešním čtvrtým dílem uzavíráme naše tak trochu astrologické povídání.

14. 8. 2011

V předchozích třech dílech našeho miniseriálu jsme se postupně věnovali zemským, vodním a ohnivým znamením. Dnes se zaměříme na poslední tři – vodnáře, váhy a blížence – tedy na zrozence vzdušných znamení.

Co k nim říci obecněji? Lidé narození v těchto znameních jsou v neustálém pohybu, pořád by něco měnili, předělávali. Proto asi nepřekvapí, že i jejich domovy jsou v procesu neustálé změny. Dost možná to souvisí i s tím, že jsou velmi nerozhodní.

Řemeslníky příliš nepotěší to, že patří i velmi netrpělivým. Čeká vás práce v bytě někoho, kdo se narodil ve vzdušném znamení? Připravte se na to, že vám bude stát za zády a neustále vás popohánět…

Váhy nešetří na kvalitě

Pokud patříte mezi zrozence Vah, pak nejspíš často bojujete s pokušením koupit si nějaký pěkný designový nábytek do vašeho bytu i za cenu toho, že nebudete mít na chleba. Váhy „jdou“po kvalitě, originalitě a za bydlení jsou schopné utratit horentní částky.

Jejich byt je plný teplých a měkkých barev. A taky dekorací. Někdo by mohl namítnout, že jich je možná až příliš, ale Váhy si na ně prostě potrpí. Naopak nepatří mezi velké pěstitele – květin mají v místnostech jen minimum.

Dobře se necítí v prostorách s ostrým světlem, naopak ale ocení zrcadla a sklo. Radost Váze uděláte i dárkem, který má měkkou zelenou nebo rudou barvu.

Blíženci potřebují spoustu místa

Dostatek prostoru je základ. Jen tehdy se zrozenci Blíženců cítí v psychické pohodě. Jako správné vzdušné znamení musí mít i velmi vzdušný a prosvětlený byt. I Blíženci „ulétávají“ na drobnostech a doplňcích.

V každém Blíženci se perou dvě osobnosti. Tomu by pak mělo odpovídat i rozdělení bytu na dvě zóny. Ta první by měla být plná barev, prvků, které nabudí energii, ostrých linií, druhá by měla sloužit jako zóna klidu, kde jsou barvy tlumené a kde bude mít Blíženec absolutní soukromí.

Vodnář jde vždy proti davu

Bydlení, které patří Vodnáři, bude určitě originální. Vodnář jde totiž vždycky proti davu a zaběhnutým konvencím. Ke svému životu Vodnář potřebuje, stejně jako Blíženec, spoustu prostoru. Mimo to i přírodní materiály a hodně světla.

Středobodem bytu bývá u Vodnáře kuchyně – místo setkávání s kompletním zázemím. Vodnář příliš nedá na záživé barvy. Naopak – ocení barvy tlumené, někdo by řekl, že až nudné. Vodnář navíc potřebuje teplo – v jeho bytě tak čekejte koberečky, polštářky a spoustu nejrůznějších přehozů.
 

jsem vodnář,je pravda,že dlouho nevydržím mít všechny věci a nábytek pořád stejně.Čas od času minimálně alespon přehodím nábytek,vyměním obrázky na stěnách nebo dekorace.Je pravda,že jsme už několik let ve fázi rekonstrukcí,každá místnost je víceméně normálně zařízená a obytná,nábytek je starší,spíš typu každej pes jiná ves,ale co jde se snažím alespon nějak vylepšit,natřít apod..spíš jsme ted ve fázi hledání..Je pravda,že osobně mám raději hodně světla a prostoru,miluju barvy,přesto mi např.nábytek maximálně vyhovuje ve světlých barvách-nikdy bych domů nechtěla např.masivní těžké,velké skříně,komody,obývací stěnu až ke stropu,všechno v tmavě hnědé barvě..nebo bydlení ve viktoriánském stylu,plný byt starožitností..připadala bych si v tom stísněně a jako zamrzlá v čase..tak asi tak :-)