Jste zde

Dětské pokoje podle horoskopu: Jak je zařídit pro berana, býka a blížence?

Zdroj: jeremykalin.com

Věříte na sílu horoskopů? Pokud ano, pak vězte, že hvězdné znamení, ve kterém se člověk narodí, má vliv i na to, v jakém prostředí se cítí dobře a v jakém chce žít. A platí to samozřejmě i pro dětské pokoje!

27. 6. 2020

Dětský pokoj je místem, které by v dítěti mělo podněcovat ty pozitivní rysy jeho povahy a naopak nedat příliš šancí těch negativním. Je to prostředí, které by ho mělo usměrňovat tím správným směrem, zároveň ho ale nedusit, naopak podporovat v rozvoji.

Dnes se podíváme na pokojíky pro první tři znamení – pro děti narozené ve znamení berana, býka a blížence. V dalších dílech našeho seriálu pak na další a postupně probereme všechny.

Beran – aktivní dítě, které potřebuje prostor pro vybití

Dítě narozené ve znamení berana je vůdcem, který potřebuje o všem rozhodovat. Je také netrpělivé, velmi aktivní, dalo by se říci, že až závislé na pobytu. Vyžaduje proto místo, kde se může fyzicky vybít.

designdazzle.com

Oranžová a červená jsou pro zrozence ve znamení berana nepříliš vhodné barvy. Zdroj: designdazzle.com

Pro dítě-berana je tak potřeba v dětském pokoji vybudovat zónu, kde si bude moci zplna hrdla užít pohybu. Vsaďte na žebřiny, netradičně pojatou vyvýšenou postel se cvičícími prvky, zavěste mu pod strop síť… právě takový „akční“ pokoj Vaše dítě potěší!

Beran také nemá rád studené prostory (aby také ne, vždyť je to ohnivé znamení!), proto se v jeho pokojíku vyvarujte studených barev, necítil by se tam pak dobře. Zároveň ale – vzhledem k jeho velké aktivitě – není vhodná ani barva červená. Ta by u malého berana zbytečně vyvolávala neklid až agresivitu. Vsaďte třeba na žlutou – ta je pro berana ideální.

Býk – dítě, které nemá rádo změny

Na rozdíl od berana nepotřebuje býk ve svém pokoji místo pro pohyb, ale naopak v něm potřebuje koutek, kde může popustit uzdu své fantazii a projevit svojí tvůrčí svobodu. Pořiďte mu do pokojíku takzvanou chytrou zeď, po které může kreslit, stojan s malířským plátnem, tabuli, určitě to ocení.

pokoj-podle-horoskopu1-3

Zelená barva a praktické uspořádání - to je ideální volba pro dítě narozené ve znamení býka. Zdroj: jeremykalin.com

Stejně tak ocení, když bude jeho pokojíček prakticky uspořádaný a nebudou se v něm příliš často dít veliké změny. Býk je totiž konzervativní a spíše než změny ocení neměnné pohodlí. Býci také nesnášejí nepořádek – i na to myslete při zařizování jejich pokojíku a dejte jim dostatek úložných prostor, kam mohou nepořádek rychle uklidit.

Co se týká barev, použijte pastelové tóny, z těch bude býk nadšený, pravděpodobně nejvíc mu potom sedne barva zelená.

Blíženec – nezapomeňte na knihovnu

Děti narozené ve znamení blíženců jsou zvídavé a zvědavé. Všechno chtějí vědět, všechno chtějí znát… Milují knihy. Proto pro blížence nezapomeňte v jeho pokojíku vybudovat čtenářský koutek – s velkou a praktickou knihovničkou, s místem, kde si může s knížkou v klidu a nerušené sednout.

pokoj-podle-horoskopu1-2

Jmené ladění barev je ideální kombinací pro blížence. Zdroj: trendzona.com

Blíženci jsou svým založením velmi jemní lidé, proto by i celkové vyznění jejich pokojíku mělo být jemné, bez výrazných a šokujících prvků.  A protože jsou blíženci vzdušné znamení, nezapomeňte na to, že by jejich pokoj měl být vzdušný, provoněný a prosluněný. Ideálně laděný do žluta.

Dítě ve znamení blížence nepotřebuje mít pokojík vybavený opulentně a luxusně, stačí mu jen pár kousků vybavení. Na druhou stranu ale ocení, pokud se v jeho království čas od času provede nějaká změna…

V příštím díle tohoto miniseriálu se podíváme na dětské pokojíky pro děti narozené ve znamení raka, lva a panny. Těšte se!

Nechcete, aby vám další díl utekl? Přidejte se k nám na Facebooku!