Jste zde

Bydlení podle horoskopu – 2. díl – ohnivá znamení

Zdroj: redakce

Zařizování bytu či domu může být mnohdy velmi zdlouhavé. Zvlášť když člověk stále není spokojen s výsledkem. Máte pocit, že vašemu obydlí něco chybí? Necítíte se doma uvolněně? Možná je na čase nechat si poradit na základě vašeho znamení horoskopu!

1. 7. 2011

V minulém díle naší minisérie o bydlení dle horoskopu jsme se podívali na to, jak si mohou útulné a příjemné prostředí vytvořit vodní znamení. Dnes se zaměříme na živel ohně a zjistíme, co by měli vyhledávat, nebo čemu by se naopak měli vyhnout zrozenci ve znamení berana, lva a střelce.

Beran – bez gauče ani ránu

Jestliže jste se narodili ve znamení berana, musíte se obklopit prvky, které budou vyjadřovat váš smysl pro akční jednání. Třeba nábytek u pracovny by tedy měl mít hranatější tvary a výrazné linie. Ani neotřelým designem nic nezkazíte. Celkově svěží a moderní tvář vašeho bytu či domu vám bude ku prospěchu. Jak je zmíněno už v podtitulku, nesmíte se vzdát kvalitního gauče, na kterém si rádi během dne orazíte.

Co se týče rozmístění místností, pak se vyvarujte ložnici na severní straně, kam se spíše hodí kuchyň nebo koupelna. Z barev vás uspokojí rudá a pastelové odstíny, možno v kontrastní kombinaci. Dobrou náladu navodí i vůně máty a citrusových plodů.

Na lva jedině s luxusem

Lev je velkým milovníkem slunce, které pro něj představuje zásobárnu energie. Od tohoto faktu by se mělo odvíjet vybavování interiéru jeho domova, kde se lev potřebuje zejména zregenerovat po náročných dnech. Prostorné a vzdušné místnosti, které nebudou přeplácané, mu v tom velmi výrazně pomohou.

Co se týče nábytku, ten by měl vykazovat známky kvality, ve spojení s luxusem a osvědčenou značkou, povětšinou ze dřeva v kombinaci se sklem. I proto by zdi měly zůstat bílé. Lev chce nechat vyniknout výjimečným kouskům, které vlastní. Jeho oblíbenou místností je koupelna. A dle toho byste měli přistupovat i k jejímu zařizování.

Nespokojte se s průměrnými doplňky, hledejte takové, které vám učarují. Ponechejte místo na svíčky a dekorace pomáhající lehce celý prostor nasvítit. U plamínků svíček se dokážete totiž natolik uvolnit, že veškeré starosti a trápení hodíte za hlavu. Dopřejte si k tomu i jemnou hudbu a budete na vrcholu blaha! Z vůní se spokojíte především s vůní růží či jasmínu.

Střelce potěší zejména pocit klidu

Posledním ohnivým znamením, kterému se budeme na následujících řádcích věnovat, je střelec. Bývá nervózní a uspěchaný, a tak by jeho obydlí mělo poskytovat zázemí zejména pro potřeby zklidnění se a uvolnění. Je tedy nutné zaměřit se na to, aby byt či dům neobsahoval věci, které střelce ještě více znervózní.

Zapomeňte tedy na drobné doplňky, tzv. zbytečné lapače prachu, protože jedinci ve znamení střelce nesnáší úklid. V rámci uklidnění musíte volit chladnější barvy, které nebudou provokovat a spíše ladně dotvoří příjemné vzezření interiéru. Kombinací zelených doplňků a nábytku ze dřeva rozhodně nic nezkazíte, právě naopak. Pokud budete chtít svou domácnost provonět něčím, co vás naladí na pozitivní vlnu, sáhněte po vůních lesa, přírody či eukalyptu.

Je možné, že vám dnešní článek pomohl rozluštit otázku, proč se ve svém novém bytě necítíte dobře. Hledejte příčiny, inspirujte se a utvořte ze svého obydlí skutečný domov, kde bude příjemně plápolat pomyslný oheň hřejivého domácího krbu, aniž by někdy uhasl.