Jste zde

Podzimní výzdoba za pár kaček: Vyrazte pro listí, kaštany a mech

podzimní dekorace s vřesem Zdroj: Shutterstock
S každým ročním obdobím mění řada z nás dekorace interiéru i exteriéru. A podzim nabízí spoustu prostoru pro kreativitu. Čím ozdobit domov za pár korun? Vyrazte pro dary přírody a začněte kouzlit!

1. 11. 2022

Netradiční mechová kytice s šípky

Hromadí se vám doma prázdné zavařovačky od kompotů nebo okurek? Proměňte je ve stylovou dekoraci. Stačí vyrazit do lesa pro pár kousků zeleného mechu, který necháte vyschnout a následně do sklenice vložíte jako základ, a zapichovací hmotu. Do ní napíchejte usušené šípky a hrdlo sklenice převažte mašlí nebo provázkem v přírodních tónech.

shutterstock_495862552.jpg

podzimní lucerna s listím
Zdroj: 
Shutterstock
Podzimní výzdoba může vypadat i takto jednoduše. A zapojit do její tvorby můžete i děti!

Kaštanová váza

Z kaštanů můžete na podzim vyrábět nejen roztodivná zvířátka, ale taky nejrůznější dekorace. Pokud nemáte čas nebo vám zkrátka pro výrobu dekorací chybí vlohy, jednoduše kaštany naskládejte do větší číše, kam zapícháte slaměnky nebo vřes, či další podzimní rostliny. Pokud ke kaštanům přilijete pár centimetrů vody, můžete do vázy vložit i živé květiny.

shutterstock_1466914688.jpg

podzimní dekorace
Zdroj: 
Shutterstock
Nemusíte se pouštět do ničeho divokého. Postačí kolikrát jen to, co nasbíráte na procházce.

Originální svícínky

Potřebovat budete menší skleněné svícny, několik malých javorových listů a barvu na sklo ve spreji. Na skleničku přitiskněte javorový list a postříkejte ji vybranou barvou. List odstraňte, nechte uschnout, nasypejte do skleničky aranžovací písek nebo menší žaludy, či jejich hlavičky, na které položíte čajovou svíčku.

Romantická lucernička

Máte doma dekorační lucerny? I ty můžete poměrně snadno proměnit v dokonalou podzimní dekoraci. Klasickou svíčku vyměňte za světelný řetěz na tužkové baterie, které v lucerničce schováte do listí, kaštanů, žaludů a slaměnek. Originální dekoraci vyrobíte během několika mála chvilek.

shutterstock_1757808398.jpg

podzimní dekorace v misce
Zdroj: 
Shutterstock
Podzimní přírodniny můžete i jednoduše vyskládat do skleněné misky.

Věnec na dveře

Venku nasbírejte popínavé listy ze stromů nebo keřů a ty stočte do tvaru věnce. Aby u sebe listy držely, můžete jim pomoct tenčím drátkem. Základ podzimního věnce dozdobíte listy, jeřabinami, slaměnkami nebo dekoracemi, které koupíte v zahrádkářských či hobby potřebách.

Na spodní část věnce přivažte stuhu a tu zavažte na mašličku. Na vrchní část věnce ze zadní strany přivažte poutko na pověšení a dokonalý podzimní věnec zavěste na dveře.

shutterstock_1837070023.jpg

podzimní věnec na dveře
Zdroj: 
Shutterstock
Věnec na dveře nemusí být jen adventní, ale spáchat můžete i podzimní dekoraci.

Podzimní mísa

Podzimně dekorovat můžete i obyčejnou skleněnou nebo plastovou či kovovou mísu, která zrovna zeje prázdnotou. Do mísy vložte třeba malé dekorativní dýně, které dozdobíte listy a i nabarvenými větvičkami. Přidat můžete i pár kaštanů, bukvic, žaludů nebo sušených šípků a jeřabin.

Použité zdroje:

  • https://www.prozeny.cz/clanek/podzimni-dekorace-za-par-korun-ozdobi-stul-v-obyvaku-i-komodu-v-predsini-inspirujte-se-38282
  • https://www.bydleme.cz/inspirace-podzimni-vyzdoba-za-par-korun/
  • https://www.ctidoma.cz/zivotni-styl/levna-podzimni-vyzdoba-jak-si-domov-zutulnit-za-par-korun-70910