Jste zde

Co nosí v domácnosti smůlu? Pozor na paví pera, rozsypanou sůl i špinavá zrcadla

paví pera Zdroj: Shutterstock
Většinou to nedokážeme vysvětlit, ale existují místa, kde se zkrátka necítíme dobře. Padá na nás špatná, někdy až depresivní nálada a děláme maximum pro to, abychom se z místa co nejdříve dostali.

4. 9. 2023

Čím je to způsobeno? V mnoha případech předměty, které tady nemají co dělat. Co vám může do příbytku přinést špatnou energii a na jaké dekorace si dávat velký pozor? 

Věci darované od lidí, kteří vás nemají v lásce

Stane se, že vám doma skončí věc od někoho, s kým se zrovna nemáte rádi. Je jedno, jestli půjde o drobnost od dávné kamarádky, se kterou se dneska už nemáte příliš v lásce, nebo vylosovaný vánoční dárek od kolegy, se kterým jste si v práci nesedli. Tyhle věci v sobě nesou špatnou energii, která v domě následné proudí. Zbavte se jich stejně jako dárků od bývalých partnerů nebo milenců.

Přečtěte si také: Triky pro optické zvětšení bytu: Chce to světlé barvy, zrcadla a jednotné podlahy

shutterstock_272996219.jpg

rozbité zrcadlo
Zdroj: 
Shutterstock
Zrcadla nosí smůlu nejen, když se rozbijí, ale i v okamžiku, kdy jsou špinavá a zaprášená.

Dekorace vyrobené z mrtvých zvířat

To, jestli jde o nevkusné lapače prachu, či nikoliv, už necháme na vašem zvážení. Faktem nicméně zůstává, že dekorace v podobě nejrůznějších kůží, vypreparovaných zvířat, paroží a podobně do domu přinášejí smůlu a umožňují, aby ve vašem domě proudila negativní energie. Navíc tyhle dekorace už dávno nejsou moderní, takže se jich zbavte dřív, než bude pozdě.

Starožitnosti

Samozřejmě, že sekretář po babičce, stejně jako starobylý šicí stroj po milované pratetičce mají obrovskou hodnotu. Bohužel tyhle starožitnosti můžou způsobit to, že se v jejich blízkosti budete cítit rozmrzele či agresivně. Staré věci navíc vysávají energii, takže se v jejich blízkosti můžete cítit neustále unaveně a bez energie. Starožitnosti proto prodejte nebo je alespoň uložte na místo, v jehož blízkosti se dennodenně nenacházíte.

Mohlo by vás zajímat: Obrazy podle Feng Shui: Na zeď nepatří fotky už zemřelých, s abstrakcí opatrně

Paví pera

Mnozí si je spojují se symbolem luxusu, jiní se zážitky z cest. Jedno je ovšem jisté – doma byste je měli mít jen za předpokladu, že se vám aktuálně dobře daří. Pokud procházíte náročným obdobím, schází vám energie, dobrá nálada, finance nebo milovaná osoba, pavích per se raději zbavte. Podle pověr totiž přinášejí smůlu a mohou být původcem negativní energie v domě.

shutterstock_656308681.jpg

rozsypaná sůl
Zdroj: 
Shutterstock
Sůl nasypaná do rohů místností může pomoci od negativní energie. Naopak omylem rozsypaná sůl prý značí budoucí ztráty.

Zaprášená zrcadla

Feng-šuej je starodávné čínské učení, které hovoří o tom, jak uspořádat a udržovat věci v domě tak, aby zde proudila pozitivní energie. Velkou pozornost toto učení věnuje zrcadlům, která by neměla být zaprášená a neudržovaná. Pokud se navíc zrcadlo rozbije, byť třeba jen částečně, musí okamžitě z domu! V opačném případě by vám mohlo přinést smůlu na několik dlouhých let.

Přečtěte si také: Naučte se kouzla se zrcadlem: Umí zvětšit i prozářit místnost

Rozsypaná sůl

Tahle pověra pochází z doby, kdy byla sůl extrémně vzácná a často se jí nedostávalo ani těm bohatším. Rozsypání soli, která se často již nedá vrátit zpět, natož do posledního zrnka, podle pověr znamená zmaření určité hodnoty a mohlo se považovat za předzvěst dalších ztrát. Proto neváhejte sůl okamžitě vysát, nebo smést do posledního zrnka. Rozhodně ji rozsypanou nenechávejte delší dobu.

Použité zdroje:

  • https://www.svetzeny.cz/bydleni-a-zahrada/byt-a-dum/spatna-energie-v-dome-ve-kterych-vecech-se-ukryva-a-jak-prostor
  • https://www.hillee.cz/pavi-peri-nosi-smulu/
  • https://nasregion.cz/10-veci-ktere-nosi-smulu-snadno-se-jim-vyhnete-vime-ktere-to-jsou-57050/