Jste zde

Jak vybrat lapač snů: Záleží na barvách, ale i druhu pírek, která jsou v něm vpletená

zavěšený lapač snů Zdroj: Shutterstock
Slyšeli jste někdy o lapači snů? Tenhle doplněk nemusí být jenom líbivou dekorací ve vašem příbytku. Má i svou funkci, která je od pradávna spojována především s ochranou a nejrůznějšími rituály. Jak lapače snů fungují a podle čeho je vybírat?

21. 9. 2023

Lapače snů jsou neodmyslitelně spojené zejména s indiánskými kmeny. Ve své podstatě jde o různě proplétaný kruh, na němž jsou zavěšeny rozmanité ozdoby. Nejčastěji jde o ptačí pírka, perličky, kůže, větvičky, šňůrky nebo stužky, či jiné (převážně přírodní) dekorace. 

Mohlo by vás zajímat: Pírka umístěná v lapači snů symbolizují dech. Když se v rodině narodilo děvče, pírka na lapači byla ze sovy, jakožto symbolu moudrosti. V případě narození chlapce, šlo o orlí pírka, která měla symbolizovat mužskou sílu. 

Důležitá je i barva lapače snů. Ta bílá symbolizuje optimismus, převaha červené dodává odvahu, fialová zase uklidňuje a hnědá přináší pokoru a vytrvalost. Černé barvě se raději vyvarujte. Nic dobrého by vám pravděpodobně nepřinesla. 

Přečtěte si také: Kozlík lékařský: Bylinka, která umí zahnat negativní myšlenky a přivolat spánek

shutterstock_460048114.jpg

lapač snů ve větru
Zdroj: 
Shutterstock
Úkolem lapače snů je chytat a nepustit k vám noční můry.

Co všechno dokáže lapač snů?

Vyplétaný kruh, který jsme si popsali výše, tvoří jakousi umělou pavučinu, která má podle původních indiánských tradic zachycovat špatné sny, které pak rozpustí první ranní paprsky slunce. Příjemné a hezké sny projdou pavučinou bez povšimnutí a najdou si cestu do našeho podvědomí. 

Lapač snů by vždy měl být zavěšený nad postelí či místem, kde pravidelně odpočíváme. Pokud chcete přilákat životní sílu čchi, zavěste lapač snů na stěnu. Pro zamezení úniku energie ho pověste pro změnu do okna. Pokud lapač visí uprostřed místnosti, údajně zpomaluje a rozptyluje škodlivé energetické toky.

Mohlo by vás zajímat: Spaní jako pod babiččinou duchnou: Zátěžové přikrývky mírní neklid i úzkost

Jak vybrat správný lapač snů?

Ideální samozřejmě je, pokud si svůj vlastní lapač snů sami vyrobíte. Pokud vám tvoření nic moc neříká, případně vás trápí nedostatek času, můžete lapač pořídit v mnoha různých barevných i materiálových provedeních. Jak ho ale vybrat?

shutterstock_539673532.jpg

žena držící lapač snů
Zdroj: 
Shutterstock
Ideální je si lapač snů sami vyrobit. Je to i příjemný relax.

Vždy sázejte na vlastní intuici a vyberte takový lapač snů, který vás něčím zaujme. Může jít o jeho barvu, vzorek, ale i dekorace, které budou jeho součástí. Lapače snů často okouzlují svou nadpozemskou nádherou a ladností, pohybujícími se pírky v lehkém vánku, ševelením a jakousi magií, kterou často vyzařují.

Aby vám lapač sloužil pokud možno po mnoho dlouhých let, nezapomeňte na jeho správné umístění, ale i pravidelnou údržbu a očistu. Lapač musíte pravidelně ometat, a to minimálně jednou týdně. Zbavíte ho nánosu prachu i případných špatných snů, které uvázly v jeho jemných pavučinkách.

Použité zdroje:

  • https://best4living.cz/lapac-snu/
  • https://www.tori-sperky.cz/blog/http-www-tori-sperky-cz-jak-vybrat-spravny-lapac-snu/
  • https://www.recenzer.cz/lapace-snu/
  • https://www.womanonly.cz/jak-funguje-lapac-snu-a-jak-ho-vybrat/