Jste zde

Šípky, jablka, větvičky. Pusťte podzim do svého bytu!

dýňová dekorace na jídelním stole Zdroj: Bigstockphoto
Nevyzpytatelný podzim je tu. Nikdo netuší, nakolik si užijeme slunce a barev a kolik nám příroda nadělí tradičních plískanic. Ať tak, či tak, u vás doma může být ten nejhezčí podzim ze všech – stačí jen vědět, jak si ho v bytě či domě zařídit.

28. 9. 2021

Tápete, čím se dá zdobit interiér, když se příroda spíše chystá k zimnímu spánku, než aby nabízela své skvostné dary? Nenechte se zmást, k dispozici je spousta možností, které se dají využít, a variant, jež je možné dle libosti a vkusu zkoušet.

A rozhodně nemusíte zůstávat u obligátních kaštanů a žaludů, z nichž jste si jako malí na podzim vyráběli za pomoci špejlí nebo párátek postavičky a zvířátka. Ale když už jsme u nich…

Vsaďte na klasiku – na kaštany, žaludy a bukvice

Z kaštanů a žaludů se dá snadno a rychle vytvořit nádherná dekorace. Stačí je pouze očistit a společně s větvičkami vyskládat na podnos. Doplnit je můžete mechem nebo kůrou. Zní to obyčejně, ale uvidíte, jakou parádu tyto plody přírody nadělají například v předsíni.

bigstock-autumn-dinner-collage-52307473.jpg

podzimní aranžmá
Zdroj: 
Bigstockphoto
Dýně, šišky, jablka, šípky... k podzimní výzdobě bytu můžete použít téměř vše, co příroda na podzim nabízí.

Kouzlete s listy

Listy zkrátka nemůžeme vynechat. S nimi se toho dá provést ledacos. Hodí se do podzimních věnců, vytvořit z nich můžete malou decentní kytici, která nejlépe vynikne v malé čiré vázičce v obývacím pokoji či v kuchyni, nebo jimi můžete z vnější strany dekorovat menší sklenici – například ji ovázat provázkem, aby na ní list držel.

Pokud si sklenic vyzdobíte více a nakonec do každé vložíte zapálenou čajovou svíčku, vychutnáte si hřejivou atmosféru vlastního domova i v tom nejbláznivějším nečase.

Zajímáte se o psychologii barev? Tady je článek, který by vás mohl zajímat: Jak na barvy v bytě? Fialová je barvou harmonie, světle modrá podporuje snění!

bigstock-hot-hip-tea-with-berries-on-th-74643040.jpg

kytice z listů
Zdroj: 
Bigstockphoto
Vytvořte si barevnou kytici z podzimního listí a naaranžujte ji do jednoduchého bílého hrnku. Efekt zaručený!

Sbírejte jablka a šípky

Úžasnou kombinací, která zalahodí nejedněm očím, je kombinace jablek a šípků v ošatce, ať už jde o plody docela čerstvé, které si právě přinesete, nebo sušené. Doplnit je můžete třeba kůrou. Tahle variace na podzim u vás doma rozhodně sklidí úspěch.

bigstock-autumn-decoration-41602408.jpg

podzimní dekorace s kaštany
Zdroj: 
Bigstockphoto
Nevymýšlejte nic složitého. Lesklé kaštany prostě vysypte na mísu a dolaďte barevným listím.

Nezapomeňte na dýni

Co by to bylo za podzim bez dýně? Vy si ji však ani náhodou nemusíte šetřit na Halloween a už vůbec z ní nemusíte vytvářet strašidelné nestvůry. Mnohem estetičtějšího efektu dosáhnete, když dýni vydlabete část vnitřku a do vzniklého prostoru vložíte sušené květiny, vřes, větvičky s šípky či jinými plody. Popusťte uzdu fantazii a vložte do tvorby vše, co se vás je.

bigstock-natural-advent-or-christmas-de-70569715.jpg

šípky v bandasce
Zdroj: 
Bigstockphoto
V jednoduchosti je síla. Důkazem jsou šípky jednoduše naaranžované do větší nádoby. Tady už na nás malinko dýchá zima.

Zdobte vším, co vám venku padne do oka

Způsob, jak si pustit podzim do bytu, je velmi jednoduchý – vezměte si venku to, co se vám na podzimu nejvíce líbí, co vás na něm fascinuje a co z něj doma chcete mít.

Nebojte se kombinovat barvy a zkoušet neotřelé variace, které vám nikdo v žádném článku na celém internetu neporadí. Vyzdobte si tradiční podzimní věnce originálně, nebo použijte obvyklé propriety k netradičním účelům. Nic není špatně, když se to líbí právě vám!

bigstock-outdoor-deck-with-fireplace-75942311.jpg

věnec nad krbem
Zdroj: 
Bigstockphoto
Praskající krb, nažloutlé listí, venku prší a vy si čtete knížku. Jak se vám tahle představa líbí?

Zdroje:

  • https://living.iprima.cz/bydleni/inspirace-nadherne-podzimni-dekorace-pro-vas-domov-vytvorte-si-je-za-par-minut
  • https://kreativnitechniky.cz/tag/podzimni-dekorace/
  • https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/nejkrasnejsi-podzimni-dekorace-vse-potrebne-najdete-v-prirode
  • https://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-jak-na-to/506684/nejkrasnejsi-podzimni-dekorace-na-dvere-i-na-stul-inspiraci-najdete-v-galerii.html