Jste zde

Krása betonové stěrky

betonová stěrka v kuchyni Zdroj: www.prokadesign.cz
Mohlo by se zdát, že betonová stěrka bude působit chladně, ale je tomu naopak. Interiér s její pomoci vylepšíte, zpříjemníte. Je výraznější než klasická výmalba. Je moderní a nadčasová a hlavně má nespočet využití.

6. 4. 2022

Betonová stěrka se hodí i do kuchyně a koupelny, ale nemusíte ji použít jen na stěny. Betonová stěrka může být klidně aplikovaná i na podlahu. Nic tomu nebrání.

Betonové povrchy jsou oblíbené nejen u architektů a designerů

V dnešní době si pohledové betonové povrchy našly svoje místo a oblibu nejen u mnoha architektů a designerů, ale právě i u soukromých majitelů bytů a domů, kteří chtějí jít s dobou. Místo keramického obkladu si stěrku dáváme do koupelny, ale i kuchyně, na stěnu do obývacího pokoje a dokonce i na podlahu a taky fasádu.

Promění váš interiér

Betonová stěrka vypadá prostě úžasně a je neskutečně zajímavá. Dokonce, i když je použita jen na malou plochu, zvládne ozvláštnit interiér a proměnit jej v jedinečné místo. Samotný povrch betonové stěrky je různě žíhaný a díky procesu, jakým vzniká, je její finální vzhled vždycky originální. Je to totiž ruční práce, která je vizitkou řemeslníka. Anebo do ní můžete vložit otisk vlastní tvorby.

Betonová stěrka už zdaleka není jen šedá, nemusíte mít obavy. Vybírat můžete z mnoha odstínů. V obývacím pokoji za televizí to klidně může být tmavošedá až dokonce černá, v předsíni vynikne béžová a v kuchyni klidně může být bílá.

Betonová stěrka se hodí všude

Těžko dnes budete hledat místo, kam by se betonová stěrka nehodila. Klidně ji můžete využít na oživení schodů, na podlahu, velmi stylová je i kolem krbu. A hodí se i do koupelny nebo za kuchyňskou linku, kde bez problému nahradí keramický obklad.

Díky svým vlastnostem není problém ji klidně použít i v exteriéru, třeba na plot nebo i na fasádu domu. Kromě toho, že vypadá luxusně, je moderní a přesto nadčasová, oceníte její odolnost a otěruvzdornost. Opticky skryje nerovnosti povrchu. Navíc může vyjít levněji než obklad a ještě k tomu je bez spár, které se špatně čistí.

Chcete ji? Kontaktujte PROKA Design s.r.o., mají betonové stěrky MicroBond, které jsou šetrné k životnímu prostředí a mají doživotní trvanlivost. Aplikovat se dají klidně i na obklady a dlažbu, takže vám ušetří spoustu času i peněz. Není proč váhat. Udělejte si hezčí domov hned.