Jste zde

Neriskujte zbytečně, hrajte bezpečně

hráč Zdroj: Freepik
Každému se může občas stát, že je do hry nebo sledování zápasu tak zabraný, že ani nevnímá, co se děje okolo.

30. 5. 2021

Nebo jste pozvaní na víkendovou pařbu a necháváte svůj majetek bez zásadnějšího zabezpečení (zamčené dveře nepočítejte). A je klidně možné, že takové situace využije někdo, o jehož návštěvu rozhodně nestojíte.

Skutečné příběhy

"Byl jsem doma sám a zrovna jsme hráli víkendový turnaj. Tak znáte to - celý den, celou noc, pár piv a hlavně - sluchátka na uších. Chodil jsem kouřit do mezipatra a asi jsem za sebou špatně zabouchnul dveře. No prostě k ránu jsem zjistil, že mi z předsíně zmizel firemní notebook, iPad a dvoje boty. Policajti nedokázali pochopit, že jsem přitom byl doma a nespal jsem. Já jsem ale fakt vůbec nic neslyšel. Od tý doby mám hrozně divnej pocit, když hraju a mám sluchátka. Pořád se přesvědčuju, že mám zamčeno. Jo a taky jsem si pořídil domácí alarm."

"Není to tak dávno, co jsme málem vyhořeli. Měl jsem rozkoukaný zápas a šel jsem si jen rychle dát vařit vajíčka. Jenže když jsem se vrátil k obrazovce, úplně jsem na ty vajíčka zapomněl. Že se něco děje jsem zjistil podle toho, že přítelkyně začala v kuchyni hrozně ječet. V tu chvíli jsem si uvědomil ten děsnej zápach. Kuchyně byla plná kouře a ten smrad se nedá popsat slovy. Teď už tam máme detektor. Pro jistotu."

3d-rendering-modern-villa-with-pool-controlled-by-smartphone-from-outside.jpg

dům
Zdroj: 
Freepik
Mějte svůj majetek pod kontrolou.

Jak se zabezpečit

Zřejmě nikdo nechce dostat šanci, aby mohl vyprávět příběhy podobné těm výše uvedeným. Nejen, že je to nepříjemný zážitek, ale často si ho člověk způsobí sám. Vlastní nepozorností nebo neopatrností. A to se prostě stává! A přesně před těmito případy vás dokáží skvěle ochránit vhodné domácí alarmy.

Pomocí dobře vybraného alarmu můžete monitorovat pohyb v různých částech bytu (například otevření oken nebo dveří) nebo také vibrace (oceníte, pokud vlastníte bazén a máte děti). Pořídit si můžete i takový, který zároveň monitoruje kouř a únik nebezpečných plynů. Zkrátka a dobře - výběr je jen a jen na vás s jasným cílem - podstatné je, abyste se cítili bezpečně i v okamžiku, kdy zrovna na sto procent nevnímáte svět kolem sebe!