Jste zde

Podle bydlení poznáte cholerika i flegmatika. Řekneme vám jak!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Abstraktní obrazy, výrazně barevné čalounění nebo minimalismus. Nevěřili byste, kolik toho na vás prozradí vaše bydlení a jeho styl. Víte například, že cholerici zpravidla milují tapety a melancholici si rádi hoví v houpacích sítích?

13. 4. 2019

Je to vlastně docela logické. Své bydlení si utváříte tak, aby vám vyhovovalo funkčně i designově. Chcete se v něm cítit příjemně a podle toho ho také zařizujete. V bytech se tak odráží osobnosti těch, kteří je obývají. A tohle se o nich dá takřka s jistotou tvrdit.

Melancholický myslitel a snílek vsází na něžnost a vintage

Myšlenky melancholiků často nejsou úplně nejrůžovější. Tihle myslitelé často ve své hlavě probírají svět ze všech možných úhlů pohledu a docházejí k tomu, že život není peříčko. Proto si snaží alespoň maximálně zpříjemnit pobyt ve svém bytě.

Ze stylů u něj dominuje vintage, často se obklopuje měkkými polštářky, houněmi, dekami. Na místě, kde se noří do knížek, vždy stojí lampička. Křeslo může být klidně i po babičce, hlavně když je pohodlné. Melancholikům nezáleží tolik na vzhledu, jako na duši nábytku, atmosféře, kterou utváří, a na komfortu.

Flegmatici milují přírodní materiály a přírodní tlumené tóny. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Flegmatik si potrpí na praktičnost a eleganci

Flegmatici milují dokonale funkční vybavení. Když jeden kus nábytku plní dvě funkce a více, jsou z něj v sedmém nebi. Tyhle lidi jen tak něco nerozhodí, ale co by je rozhodilo, to by bylo nevyhovující bydlení. Ideální je pro ně klasický styl interiéru s elegantními prvky.

Flegmatici si libují v přírodních materiálech, především ve dřevě, a zemitých barvách na celé škále od světlých po tmavé odstíny. Kožená pohovka je pro ně skoro nutností!

Bezstarostný sangvinik se přiklání na sever

Sangvinici, kteří proplouvají životem bez větších emocionálních výlevů a kteří si s ničím nijak zásadně nelámou hlavu, často volí pro své bydlení veselejší barvy – například žlutou, oranžovou nebo lososovou. Právě tyto barvy totiž jejich povahu ještě podtrhnou.

Sangvinik má rád pestré barvy, stejně tak ale miluje i bydlení ve skandinávském stylu. A světe div se - do některých interiérů se dá zapracovat obojí. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Někteří z nich však raději než na barvy vsadí na protiklad – na bílý interiér vyvedený ve skandinávském stylu. Druhou variantou je oblíbený rustikální styl, který jim připomíná časy strávené na venkově u prarodičů. A pozor – tady je zcela zásadní potřeba přítomnosti čerstvých květin

Startovací cholerik dává přednost červené a kobercům

Cholerici jsou úchvatní – zatímco ještě před pěti minutami byli vytočení a rozpálení doběla, teď už se usmívají na své nové tapety nebo koberce, hoví si v místnosti s některou z výrazných barev, k nimž patří červená, fialová nebo zlatá, a kují pikle, jak zdokonalit své bydlení a včlenit do něj nové vychytávky

Ty by měly být ideálně vyrobeny z nerezové oceli a mít bezchybně lesklý povrch. Výrazné kousky jsou vítány. Pokud bude byt, do kterého půjdete na návštěvu, jiný na podzim a na jaře, nedivte se. Cholerici rádi přestavují a budují. Jako by i styl jejich bydlení závisel na náladě a rozpoložení. 

A co vystihuje vás?

Máte doma výrazné prvky, nebo se držíte s nábytkem i doplňky zemitých barev? Potrpíte si na dřevo, nebo ho s klidem nahradíte umělými materiály? Ať tak, či tak, váš interiér aspoň částečně prozradí, jaké jste osobnosti. Spolehněte se.