Jste zde

Anglický styl bydlení: To je kombinace pohádky, venkova a palácové vznešenosti

anglický obývací pokoj Zdroj: www.bigstockphoto.com
Setkáte se s ním nejčastěji ve Velké Británii, ale objevíte ho i v zemích, v nichž měli Britové svého času vliv. Anglický styl bydlení je taková krásná směsice pohádky, venkovské atmosféry a vznešenosti, která zaujme i nejednoho Čecha.

22. 12. 2020

Jestli rekonstruujete nebo se stěhujete, nejspíš se porozhlížíte a čerpáte inspiraci, abyste si své bydlení zařídili vkusně, prakticky i útulně. Jestli vám padl do oka rustikální styl, ale zdá se vám příliš „kudrlinkatý“, nebo minimalismus, jenž vám ale zase připadá moc „chladný“, případně klasický styl bydlení, který ale působí až moc honosně, máme pro vás dobrou zprávu. Anglický styl v interiéru nabízí od každého trošku, aniž by z toho vznikala nevzhledná směsice. 

Materiálům vévodí dřevo

Poctivé masivní dřevo je oblíbené napříč různými styly bydlení a hraje prim i v anglickém stylu. Dřevěný by měl být nábytek a jedním z nejdůležitějších prvků tohohle stylu je částečné obložení stěn dřevem. Kromě dřeva se hojně vyskytuje i kov a kámen, kožešiny, křišťálové sklo nebo třeba mramor. 

bigstock-white-english-style-chair-clo-363596104_1.jpg

křeslo v anglickém stylu
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Ano, i toto je naglický styl bydlení - byť řádně říznutý zámeckou noblesou.

Textilie se vzory a nezbytný lustr

Zmíněnými materiály to jen začíná, ale ani zdaleka nekončí. Je několik nezbytností, kterými se krůček po krůčku dostanete k nefalšované Anglii u vás doma. Je to například křišťálový lustr v kuchyni nebo obývacím pokoji, mohutná čalouněná sedačka nebo stejně vyvedené křeslo a pak taky bytový textil s květinovým vzorem, případně patchwork. Zdobený rám na zrcadle nebo zámecké svícny a porcelánové nádobí, tím vším svoje bydlení doladíte.

Když už jsme u těch nezbytností, chybět by neměl krb! V domě je to proveditelné, na druhou stranu do paneláku si dneska v pohodě seženete maketu. Necháme na vás, jestli je to vkusné, nebo ne. 

bigstock-129224660_1.jpg

anglický styl bydlení
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Spousta textilií a tapety - i to patří k anglickému stylu.

Barvy preferujte pastelové

Křiklavé ani výhradně univerzální barvy, jako jsou bílá nebo černá, se ve velkém nehodí. Bydlení v anglickém stylu má stěny v pastelových barvách – v modré, růžové, smetanové nebo meruňkové. K dokonalosti všechno dotáhnete přidáním tapet s květinovými vzory. 

Minimalisti by si rvali vlasy

Rvali by si vlasy z toho množství doplňků, které anglický styl bydlení vyžaduje. Polštáře s třásněmi na sedačce, sošky, lampičky, sem tam stolek na odložení šálku čaje o páté, občas nějaká knížka, rámeček s fotkou, háčkové dečky a vyšívané cokoli.

Anglický styl bydlení není pro všechny a není u nás ani moc rozšířený, své obdivovatele si ale nachází. Dáte mu šanci?