Jste zde

Nový trend: V obytném domě by měl být i prostor pro komerční využití. Řekneme vám proč!

Zdroj: Finep.cz

Moderních designových novostaveb pořád přibývá. Na rozdíl od doby před několika lety už ale nejde o striktně obytné domy. Stále častěji se v nich objevují i prostory pro komerční využití. Je to tak správně? A proč vůbec?

11. 10. 2012

Proč se v moderních novostavbách stále častěji objevují i nebytové prostory pro komerční využití, jaké jsou jejich výhody a kde v Praze probíhá ten největší stavební boom? Odpovědi na tyto otázky dost možná pomůže rozřešit společnost Finep, která zaujímá na českém trhu dominantní postavení.

Největší stavební boom probíhá v Praze. Je to logické. Praha je region s velikou kupní sílou, region, který se neustále rozvíjí a do kterého se stěhují mladí za studiem, starší pak třeba za prací. Naše hlavní město se stále mohutně rozvíjí, staví se nové obytné prostory, obchodní centra, dálnice…

Není proto divu, že jsou zde k dostání zbrusu nové obytné zóny, ve kterých se v posledních letech nově počítá i s prostory pro komerční využití. A díky realitní hospodářské krizi jsou dnes jejich ceny příznivější, než se může zdát.

Kde se v Praze nejvíc staví?

Nové byty jsou k dostání v lokalitách po celé Praze. Developerská společnost Finep v současné době nabízí prodej bytů hlavně v lokalitách Prahy 5, tedy na Barrandově,v Praze 10 – Hostivaři, na Vysočanech a na Proseku v Praze 9 nebo ve Stodůlkách a Štěrboholech.

finep-nebytove-prostory2

Pražské vysočany jsou jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí v hlavním městě. Zdroj: Finep.cz

Všechny byty v Praze od společnosti Finep jsou důkladně projektovány, předem se počítá jak s obytnými prostory, tak s prostory pro trávení volného času. Prostředí je proto plné zeleně, sportovišť a dětských hřišť i restaurací. Kromě toho je standardem napojení na veřejnou dopravu a bezproblémový přesun do centra. Můžete tak naplno využívat všech výhod velkého města a přitom bydlet v klidném prostředí.

Proč se počítá s nebytovými prostory?

Součástí nových projektů jsou i prostory nebytové. Ty jsou skvělou příležitostí pro firmy a živnostníky a oblíbenou službou obyvatel. Ráno si tak mohou zakoupit čerstvé pečivo v místní pekárně, odpoledne strávit u kadeřnice, po cestě nakoupit v samoobsluze a večer jít s rodinou na večeři do místní pizzerie.

finep-nebytove-prostory3

Nové novostavby ty z 60. a 70. let nepřipomínají ani náhodou - jsou uprostřed zeleně, moderní a často i přívětivé vůči životnímu prostředí. Zdroj: Finep.cz

Pro podnikavé jedince jde o skvělou příležitost, jak získat prostory pro svou činnost přímo v místě bydliště.

Komerční prostory v Praze nabízené společností FINEP podléhají několika faktorům. Při výběru nového majitele se zohledňují přání obyvatel. Je tak kladen důraz na to, jaké obchody a služby chtějí rezidenti mít ve svém dosahu. Stejně tak se zohledňuje jejich rozmanitost. V současné době je aktuální nabídka šesti jednotek nebytových prostor v lokalitě Praha 9 - projekt Harfa Park.