Jste zde

Jak se žije v moderních novostavbách? Skvěle, snoubí v sobě výhody rodinného domu i bytu

Zdroj: cakovickypark.cz

Klid a soukromí, zároveň ale snadná dostupnost do centra a veškerá občanská vybavenost. Zeleň, ale zároveň dostatek parkovacích míst. Designové a zároveň účelné provedení. Moderní novostavby jsou stále oblíbenějším typem bydlení. Víme proč.

26. 2. 2013

Snoubí v sobě všechny výhody bydlení jak v rodinném domě, tak v novostavbě, zároveň ale netrpí jediným z neduhů, kterými jsou proslulá třeba „běžná“ česká sídliště s „novostavbami“ ze 70. let. „Moderní novostavby nabízejí bydlení, které má standard bydlení v rodinném domě, ale cenově jsou hlavně pro mladé rodiny mnohem přijatelnější,“ říká Ivan Ševěček, zástupce developerského projektu Čakovický park. Projektu, který se stal dvakrát Absolutním vítězem v ceně veřejnosti v anketě Realitní projekt roku.

Na umakart a nekvalitu nenarazíte!

Právě Čakovický park vyrůstající v severní části Prahy je jedním z ukázkových příkladů všech výhod bydlení v moderních novostavbách. Sedm menších, architektonicky originálně řešených domů tady vyrůstá v bezprostřední blízkosti zámeckého parku. „Samotné byty jsou pak řešené s designéry a architekty. Rozhodně tu nenarazíte na umakart, nekvalitní provedení a nekvalitní materiály,“ dodává.

Pokud se však rozhodnete, že byste bydleli radši v rodinném domě, podívejte se na projekty rodinných domů. (odkaz na partnera Drevostavitel.cz) 

Na rozdíl od běžných sídlišť se tu dbá na vzhled okolí, nenajdete tu oprýskaná nákupní střediska, rozbitá dětská hřiště, ani panelové domy nalepený jeden na druhý. Naopak – komplex je řešený s ohledem na kvalitu života – což je něco, nad čím projektanti běžných českých sídlišť v sedmdesátých letech příliš nepřemýšleli.

cakovicky-park1-2

Tohle je prostředí, kterého se na českých sídlištích nedočkáte. U moderních developerských projektů, jako je třeba Čakovický park, je to ale standard. Zdroj: cakovickypark.cz

„Dnes už je třeba normou jasně dáno, kolik musí být parkovacích míst,“ uvádí Ševěček. „Tady se vám nestane, že nezaparkujete.“ Parkovací stání jsou navíc ukrytá v suterénech jednotlivých domů – v jejich okolí tak zbývá více místa pro zeleň a třeba i dětská hřiště.

Oblíbené mezi mladými rodinami

Bydlení v moderních novostavbách volí zejména mladé rodiny s dětmi. A důvody jsou jasné. Tím prvním a hlavním jsou bezesporu finance. Cena za metr čtvereční je sice vyšší u novostavby než u rodinného domu, absolutní konečná částka je pak ale v případě novostavby nižší.Byty o dispozici 3+kk tak v Čakovickém parku pořídíte již od 2,8 milionu korun. V ceně bytu je standardní vybavení, případně i terasa nebo garážové stání. 

Do moderních novostaveb se pak nejčastěji stěhují lidé, kterým životní styl nedovoluje dojíždět a časově náročnou péči o celý rodinný domek. Tady se nemusejí starat téměř o nic. Navíc se většinou rovnou stěhují do úplně nového a často i téměř kompletně zařízeného bytu, vše je v záruce, nic se nemusí doobjednávat. „Což třeba rodina s dvěma malými dětmi opravdu ocení,“ říká developer.

cakovicky-park1-3

Žádná rušná doprava pod okny, jen klid a zeleň – takové je okolí moderních novostaveb. Zdroj: cakovickypark.cz

V centru do několika minut

Jako nevýhoda se u některých developerských projektů objevuje horší dopravní dostupnost. V Čakovickém parku ale člověk žije uprostřed zeleně, a přesto v Praze. V centru jste MHD pohodlně do půl hodiny. „A problémy tu nejsou ani s občanskou vybaveností, přímo v areálu je školka, venkovní fitness, v Čakovicích mají děti možnost chodit na kroužky, do obchodního centra je to pár minut,“ vyjmenovává další výhody.

Zároveň je to ale jen pár desítek vteřin do přírody, do zámeckého parku se stezkami pro pěší i běžce. Které jiné místo v Praze vám právě tohle nabídne?